Puck, mokunka

Puck

(4.1 głosów: 75)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Puck to bardzo piękna, spokojna miejscowość położona w województwie pomorskim, nad samą zatoką Pucką, między Władysławowem a Rewą.Puck oferuje pięknie zagospodarowany teren, mnóstwo zieleni, atrakcji i zabytków. Jest to świetne miejsce do serfowania, opalania się oraz wszelkich zabaw nad wodą.

Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku , Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku , Zbyszek Mat

Puck był miejscem zaślubin z morzem, pamiątką tego jest pomnik generała Hallera i pomnik zaślubin z powiewającą polską flagą, przy ulicy Żeglarzy, w porcie rybackim.Atrakcje w Pucku

W Pucku zobaczyć można niesamowity odnowiony Rynek, na którym pełno jest starych, zabytkowych kamienic, fontanna, ławeczki do posiedzenia, a latem przygrywa lokalny artysta. Odbywają się też tutaj koncerty z prawdziwego zdarzenia.

przystań jachtowa i molota i kolejne 8 fot, mokunka
przystań jachtowa i molota i kolejne 8 fot, mokunka

Blisko stąd do morza, Trójmiasta oraz na Hel. Doskonałe trasy rowerowe, kawiarenki i restauracje, a także przystań jachtowa.- Molo w Pucku - drewniane molo licznie przyciąga turystów, a wchodzi się na nie wprost z deptaka, na molo uwagę zwraca drewniana tawerna

Puck, mokunka
pucka fara, toja1358
Kościół w Pucku, Zbyszek Mat

- Muzeum Ziemi Puckiej, Plac Wolności 28 - mieści się w zabytkowych obiektach - domu przy ul. Wałowej (dawnym szpitalu) oraz w zabytkowej kamieniczce przy pl. Wolności 28 (północna pierzeja Rynku). Prezentowane są tutaj ciekawostki historyczno-archeologiczne. Etnografia prezentowana jest w Skansenie, w obrębie którego mieści się domostwo, zabudowania gospodarcze oraz studnia, wozownia, gołębnik, pasieka, wędzarnia i piec chlebowy

- Groty Mechowskie (58/ 673-16-55) - jedyna tego typu w Polsce i w Europie Północnej jaskinia, osobliwość geologiczna udostępniona do zwiedzania. Powstała w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia, poprzez wymywanie piasku, dlatego jest nietrwała, w przeciwieństwie do jaskiń krasowych. Z tego powodu, aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, trasa zwiedzania jest bardzo krótka, najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce!

Puck – niezdobyty jak Częstochowa - pucki port , Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - pucki port , Zbyszek Mat

- Kościół Św. Piotra i Pawła w Pucku - najstarszy i najcenniejszy budynek w mieście, monumentalna świątynia o potężnej bryle z niską wieżą widoczna jest z dużej odległości

- Kamieniczki mieszczańkie, ul. Wolności (Rynek) - XIX i XX-wieczne zabytki, których niektóre fragmenty pamiętają jeszcze wcześniejsze wieki

Puck – niezdobyty jak Częstochowa - Słup Zaślubinowy, Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - Słup Zaślubinowy, Zbyszek Mat

Mapa Pucka z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Pucku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Puck noclegi

Puck to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Pucku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
molo w Pucku, toja1358
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku , Zbyszek Mat
Rynek, toja1358
Puck, mokunka
fara od strony zatoki, toja1358
Pomnik gen. Józefa Hallera upamiętniający zaślubiny z morzem w 1920r., toja1358
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku , Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - Kościół par. św. Apostołów Piotra i Pawła, Zbyszek Mat
pucka fara, toja1358
Droga Krzyżowa, toja1358
przed farą, toja1358
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - neogotycki szpital - dawny Klasztor Sióstr Elżbietanek, Zbyszek Mat
SwPuck – niezdobyty jak Częstochowa - Muzeum, Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - przed Kościołem par. św. Apostołów Piotra i Pawła, Zbyszek Mat
Puck Kościół par. św. Apostołów Piotra i Pawła, Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa, Zbyszek Mat
Puck – niezdobyty jak Częstochowa, Zbyszek Mat
Rynek w Pucku, mokunka
, mokunka
Muzeum Ziemi Puckiej, mokunka
Puck, mokunka
Morski Ośrodek Harcerski, mokunka
pamiętka zaślubin z morzem, ta i kolejna fota, mokunka
, mokunka
, mokunka
Zatoka Pucka, Magda
Puck, Magda
54°43'10N, 18°24'39E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021