54°43'10" N, 18°24'39" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:00

Opis Pucka

Puck to bardzo piękna, spokojna miejscowość położona w województwie pomorskim, nad samą zatoką Pucką, między Władysławowem a Rewą.Puck oferuje pięknie zagospodarowany teren, mnóstwo zieleni, atrakcji i zabytków. Jest to świetne miejsce do serfowania, opalania się oraz wszelkich zabaw nad wodą.

Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku

Puck był miejscem zaślubin z morzem, pamiątką tego jest pomnik generała Hallera i pomnik zaślubin z powiewającą polską flagą, przy ulicy Żeglarzy, w porcie rybackim.

Atrakcje w Pucku

W Pucku zobaczyć można niesamowity odnowiony Rynek, na którym pełno jest starych, zabytkowych kamienic, fontanna, ławeczki do posiedzenia, a latem przygrywa lokalny artysta. Odbywają się też tutaj koncerty z prawdziwego zdarzenia.

przystań jachtowa i molota i kolejne 8 fot
Puck
pucka fara


Blisko stąd do morza, Trójmiasta oraz na Hel. Doskonałe trasy rowerowe, kawiarenki i restauracje, a także przystań jachtowa.

- Molo w Pucku - drewniane molo licznie przyciąga turystów, a wchodzi się na nie wprost z deptaka, na molo uwagę zwraca drewniana tawerna

Kościół w Pucku
Kościół w Pucku


- Muzeum Ziemi Puckiej, Plac Wolności 28 - mieści się w zabytkowych obiektach - domu przy ul. Wałowej (dawnym szpitalu) oraz w zabytkowej kamieniczce przy pl. Wolności 28 (północna pierzeja Rynku). Prezentowane są tutaj ciekawostki historyczno-archeologiczne. Etnografia prezentowana jest w Skansenie, w obrębie którego mieści się domostwo, zabudowania gospodarcze oraz studnia, wozownia, gołębnik, pasieka, wędzarnia i piec chlebowy

- Groty Mechowskie (58/ 673-16-55) - jedyna tego typu w Polsce i w Europie Północnej jaskinia, osobliwość geologiczna udostępniona do zwiedzania. Powstała w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia, poprzez wymywanie piasku, dlatego jest nietrwała, w przeciwieństwie do jaskiń krasowych. Z tego powodu, aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, trasa zwiedzania jest bardzo krótka, najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce!

Puck – niezdobyty jak Częstochowa - pucki port
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - pucki port

- Kościół Św. Piotra i Pawła w Pucku - najstarszy i najcenniejszy budynek w mieście, monumentalna świątynia o potężnej bryle z niską wieżą widoczna jest z dużej odległości

- Kamieniczki mieszczańkie, ul. Wolności (Rynek) - XIX i XX-wieczne zabytki, których niektóre fragmenty pamiętają jeszcze wcześniejsze wieki

Puck – niezdobyty jak Częstochowa - Słup Zaślubinowy
molo w Pucku
Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku
Rynek Puck fara od strony zatoki Pomnik gen. Józefa Hallera upamiętniający zaślubiny z morzem w 1920r. Puck – niezdobyty jak Częstochowa - na puckim rynku Puck – niezdobyty jak Częstochowa - Kościół par. św. Apostołów Piotra i Pawła pucka fara Droga Krzyżowa przed farą Puck – niezdobyty jak Częstochowa - neogotycki szpital - dawny Klasztor Sióstr Elżbietanek SwPuck – niezdobyty jak Częstochowa - Muzeum Puck – niezdobyty jak Częstochowa - przed Kościołem par. św. Apostołów Piotra i Pawła Puck Kościół par. św. Apostołów Piotra i Pawła Puck – niezdobyty jak Częstochowa Puck – niezdobyty jak Częstochowa Rynek w Pucku Muzeum Ziemi Puckiej Puck Morski Ośrodek Harcerski pamiętka zaślubin z morzem, ta i kolejna fota Zatoka Pucka Puck

Puck noclegi

Puck to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Pucku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
beata Zapaleniec 500 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021