52°22'3" N, 16°48'25" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:00

Opis Plewisk

Plewiska to wioska w województwie wielkopolskim, leżąca przy samym Poznaniu, w jego południowo-zachodniej części. Jadac drogą nr 5 z Wrocławia do Poznania należy skręcić w prawo w Komornikach.Historia Plewisk

Początki miejscowości sięgają XIII wieku i były to jedne z pierwszych posiadłości biskupów poznańskich.

Plewiska wies
Plewiska wies

W 1987 roku północna część Plewisk została wcielona do Poznania jako Osiedle Plewiska, a z czasem Osiedle Kwiatowe. Stopniowo i część południowa Plewisk przeksztciła się z typowej wsi w ośrodek miejski, coraz trudniej zobaczyć tu pola i łąki, powstają natomiast nowe ulice, osiedla mieszkaniowe, Nowy Rynek , stadion sportowy czy nowoczesne centrum handlowe.

Dwór w Plewiskach

We wsi znajduje się zabytkowy dwór z XIX wieku, otoczony pięknym krajobrazowym parkiem. Obecnie tereny te należą do Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich oraz do firmy Herbapol. Działa tu szkółka roślin i odbywają się szkolenia dla plantatorów.

Plewiska
Plewiska wies
Plewiska wies


Plewiska wies Plewiska Plewiska park dworski 2015 Plewiska dworek 2015 Plewiska park dworski 2015

Plewiska noclegi

Plewiska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Plewiskach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021