Plewiska wies , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Plewiska

(4.1 głosów: 19)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Plewiskach

Plewiska to wioska w województwie wielkopolskim, leżąca przy samym Poznaniu, w jego południowo-zachodniej części. Jadac drogą nr 5 z Wrocławia do Poznania należy skręcić w prawo w Komornikach.Historia Plewisk

Początki miejscowości sięgają XIII wieku i były to jedne z pierwszych posiadłości biskupów poznańskich.

Plewiska , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

W 1987 roku północna część Plewisk została wcielona do Poznania jako Osiedle Plewiska, a z czasem Osiedle Kwiatowe. Stopniowo i część południowa Plewisk przeksztciła się z typowej wsi w ośrodek miejski, coraz trudniej zobaczyć tu pola i łąki, powstają natomiast nowe ulice, osiedla mieszkaniowe, Nowy Rynek , stadion sportowy czy nowoczesne centrum handlowe.Dwór w Plewiskach

We wsi znajduje się zabytkowy dwór z XIX wieku, otoczony pięknym krajobrazowym parkiem. Obecnie tereny te należą do Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich oraz do firmy Herbapol. Działa tu szkółka roślin i odbywają się szkolenia dla plantatorów.

Plewiska wies , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska wies , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska wies , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska park dworski 2015 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska dworek 2015 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Plewiska park dworski 2015 , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Plewiska noclegi

Plewiska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Plewiskach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°22'3N, 16°48'25E
07 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację