54°25'49" N, 19°35'57" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:00

Piaski to stara wioska rybacka, a dziś również letniskowa w województwie pomorskim, leżąca 12 km od Krynicy Morskiej, na końcu polskiej strefy Mierzei Wiślanej. Około 3 km za Piaskami znajduje się granica Polski, NATO oraz Unii Europejskiej.Granica ta jest pilnie strzeżona i nie ma możliwości jej przekroczenia. Mimo wszystko warto się tu wybrać, gdyż wiedzie do niej piękna droga przez las. Istnieje też możliwość dojścia do granicy plażą, gdzie można obserwować destrukcyjne działanie morza, a także wstąpić na wspaniały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na Zalew Wiślany oraz katedrę we Fromborku.

Piaski -
Piaski - "dom miłośników glinianych figurek"

Na przestrzeni stuleci osada Piaski kilkakrotnie zmieniała swoje położenie, a przyczyną tego były wędrujące wydmy i ruchome piaski zasypujące systematycznie zabudowania wsi. Ostatnia taka migracja miała miejsce w 1825 roku. Nie przeszkodziło to jednak w rozwoju osady, która właśnie od tego przyjęła swą nazwę.

Głównym zajęciem ludności zamieszkującej Piaski jest rybołówstwo, a latem również obsługa turystów. Przybywają tu miłośnicy ciszy i dzikich terenów, bowiem Piaski leżą w najbardziej dziewiczym obszarze Mierzei Wiślanej, gdzie rządzi natura. Może dlatego powstała tu również plaża dla naturystów.

Piaski
Piaski
Piaski


Atrakcje w Piaskach

- Lasy pełne jagód i grzybów, a także dzików i innej zwierzyny

- Kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza

Piaski
Piaski


- Cmentarz mennonicki z XVIII wieku

- Port rybacki i przystań

Piaski
Piaski

- Granica Polski z Federacją Rosyjską

Piaski - kościół pw. MB Gwiazdy Morza Piaski - Piaski - Piaski Piaski Piaski - dziki w zaroślach przy sadej drodze Piaski

Piaski noclegi

Piaski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Piaskach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Villa Varmia

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Urszula Domator 9 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-31 na
Dla osób szukających ciszy to super miejsce. Warto wybrać się na spacer plażą do granicy z Rosją.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021