52°22'0" N, 16°43'60" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-31 02:01

Palędzie to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca nieco na zachód od Poznania, przy autostradzie A2. Już 1200 lat p.n.e. istniał tu gród obronny, a w czasach panowania Władysława Łokietka odbyła się tutaj bitwa pod Palędziem z Krzyżakami, w której Poznaniacy rozgromili rycerzy w białych płaszczach.W listopadzie 1939 roku hitlerowcy dokonali we wsi masowych egzekucji, zginęło wówczas kilkaset osób, w tym 70 studentów Uniwersytetu Poznańskiego, przywiezionych z obozu zagłady Fort VII w Poznaniu. Ofiary pochowano w mogile zbiorowej, w tzw. Grobach Zakrzewskich.

Paledzie palac-wiilla
Paledzie palac-wiilla

Pałac

We wsi Palędzie znajduje się zabytkowy dworek otoczony parkiem krajobrazowym. Willa pochodzi z XIX wieku, posiada trzykondygnacyjną wieżę zbudowaną na planie kwadratu i płaski dach. Obecnie pałacyk pozostaje w rękach prywatnych.

Paledzie palac-wiilla Paledzie palac-wiilla

Palędzie noclegi

Palędzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021