Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Palędzie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Palędzie

(4.3 głosów: 8)
Oceń i napisz opinię

Palędzie to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca nieco na zachód od Poznania, przy autostradzie A2. Już 1200 lat p.n.e. istniał tu gród obronny, a w czasach panowania Władysława Łokietka odbyła się tutaj bitwa pod Palędziem z Krzyżakami, w której Poznaniacy rozgromili rycerzy w białych płaszczach.W listopadzie 1939 roku hitlerowcy dokonali we wsi masowych egzekucji, zginęło wówczas kilkaset osób, w tym 70 studentów Uniwersytetu Poznańskiego, przywiezionych z obozu zagłady Fort VII w Poznaniu. Ofiary pochowano w mogile zbiorowej, w tzw. Grobach Zakrzewskich.

Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pałac

We wsi Palędzie znajduje się zabytkowy dworek otoczony parkiem krajobrazowym. Willa pochodzi z XIX wieku, posiada trzykondygnacyjną wieżę zbudowaną na planie kwadratu i płaski dach. Obecnie pałacyk pozostaje w rękach prywatnych.Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Palędzie noclegi

Palędzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°22'0N, 16°43'60E
07 luty 2017
31 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację