Palędzie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Palędzie

(4.3 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Palędzie to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca nieco na zachód od Poznania, przy autostradzie A2. Już 1200 lat p.n.e. istniał tu gród obronny, a w czasach panowania Władysława Łokietka odbyła się tutaj bitwa pod Palędziem z Krzyżakami, w której Poznaniacy rozgromili rycerzy w białych płaszczach.

W listopadzie 1939 roku hitlerowcy dokonali we wsi masowych egzekucji, zginęło wówczas kilkaset osób, w tym 70 studentów Uniwersytetu Poznańskiego, przywiezionych z obozu zagłady Fort VII w Poznaniu. Ofiary pochowano w mogile zbiorowej, w tzw. Grobach Zakrzewskich.

Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Pałac

We wsi Palędzie znajduje się zabytkowy dworek otoczony parkiem krajobrazowym. Willa pochodzi z XIX wieku, posiada trzykondygnacyjną wieżę zbudowaną na planie kwadratu i płaski dach. Obecnie pałacyk pozostaje w rękach prywatnych.

Atrakcje

Noclegi w

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Palędzie - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Paledzie palac-wiilla , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022