53°45'49" N, 19°50'13" E
Warmińsko-mazurskie
2017-02-01
2020-02-03 02:00

Opis Miłomłynu

Miłomłyn to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone na granicy Pojezierza Iławskiego i Olsztyńskiego, na trasie kanału Ostródzko-Elbląskiego, przy drodze E-7, 12 km od Ostródy.Historia Miłomłyna

Prawa miejskie Miłomłyn otrzymał w 1335 roku. Na początku XIV wieku na miejscu osady pruskiej Krzyżacy zbudowali zamek i młyn a przyległe osiedle targowe nazwano "Liebemühle". Od tej nazwy wywodzi się aktualna nazwa miejscowości.

Zabytki w Miłomłynie

Miasteczko i jego okolice obfitują w wiele ciekawych atrakcji, zarówno historycznych jak i przyrodniczych. Jednym z cenniejszych zabytków jest Kanał Ostródzko-Elbląski - jedyna na świecie droga wodna, gdzie przeszło 100-metrową różnicę poziomów wody zniwelowano dzięki systemowi śluz i pochylni.

Cennym zabytkiem sztuki hydrotechnicznej z XIX wieku jest śluza komorowa na kanale Ostródzko-Elbląskim. Mimo upływu czasu stare mechanizmy nadal służą turystom korzystającym z tej drogi wodnej.Inne ciekawe zabytki Miłomłyna to neogotycki kościół Św. Bartłomieja z przełomu XIX i XX wieku, powstały w miejscu pochodzącego z czasów krzyżackich oraz fragment muru obronnego z XIV wieku.

Atrakcje w Miłomłynie

W okolicy odwiedzić można rezerwaty przyrody - "Rzeka Drwęca" z Jeziorem Drwęckim i rezerwat ornitologiczny "Jezioro Iłgi", położony około 10 km na zachód od Miłomłyna. Na terenie rezerwatu znajdują się liczne stanowiska lęgowe ptactwa wodnego i błotnego.Miłomłyn noclegi

Miłomłyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Miłomłynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Krzysztof Ch. Uzależniony od podróży 1515 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021