, Krzysztof Ch.

Miłomłyn

(4.3 głosów: 25)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Miłomłynie

Miłomłyn to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone na granicy Pojezierza Iławskiego i Olsztyńskiego, na trasie kanału Ostródzko-Elbląskiego, przy drodze E-7, 12 km od Ostródy.Historia Miłomłyna

Prawa miejskie Miłomłyn otrzymał w 1335 roku. Na początku XIV wieku na miejscu osady pruskiej Krzyżacy zbudowali zamek i młyn a przyległe osiedle targowe nazwano "Liebemühle". Od tej nazwy wywodzi się aktualna nazwa miejscowości.

Zabytki w Miłomłynie

Miasteczko i jego okolice obfitują w wiele ciekawych atrakcji, zarówno historycznych jak i przyrodniczych. Jednym z cenniejszych zabytków jest Kanał Ostródzko-Elbląski - jedyna na świecie droga wodna, gdzie przeszło 100-metrową różnicę poziomów wody zniwelowano dzięki systemowi śluz i pochylni.Cennym zabytkiem sztuki hydrotechnicznej z XIX wieku jest śluza komorowa na kanale Ostródzko-Elbląskim. Mimo upływu czasu stare mechanizmy nadal służą turystom korzystającym z tej drogi wodnej.

Inne ciekawe zabytki Miłomłyna to neogotycki kościół Św. Bartłomieja z przełomu XIX i XX wieku, powstały w miejscu pochodzącego z czasów krzyżackich oraz fragment muru obronnego z XIV wieku.Atrakcje w Miłomłynie

W okolicy odwiedzić można rezerwaty przyrody - "Rzeka Drwęca" z Jeziorem Drwęckim i rezerwat ornitologiczny "Jezioro Iłgi", położony około 10 km na zachód od Miłomłyna. Na terenie rezerwatu znajdują się liczne stanowiska lęgowe ptactwa wodnego i błotnego.

Miłomłyn noclegi

Miłomłyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Miłomłynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°45'49N, 19°50'13E
01 luty 2017
26 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację