Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
, Krzysztof Ch.

Miłomłyn atrakcje

Co warto zobaczyć?

Miłomłyn to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone na granicy Pojezierza Iławskiego i Olsztyńskiego, na trasie kanału Ostródzko-Elbląskiego, przy drodze E-7, 12 km od Ostródy.Historia Miłomłyna

Prawa miejskie Miłomłyn otrzymał w 1335 roku. Na początku XIV wieku na miejscu osady pruskiej Krzyżacy zbudowali zamek i młyn a przyległe osiedle targowe nazwano "Liebemühle". Od tej nazwy wywodzi się aktualna nazwa miejscowości.

Zabytki w Miłomłynie

Miasteczko i jego okolice obfitują w wiele ciekawych atrakcji, zarówno historycznych jak i przyrodniczych. Jednym z cenniejszych zabytków jest Kanał Ostródzko-Elbląski - jedyna na świecie droga wodna, gdzie przeszło 100-metrową różnicę poziomów wody zniwelowano dzięki systemowi śluz i pochylni.Cennym zabytkiem sztuki hydrotechnicznej z XIX wieku jest śluza komorowa na kanale Ostródzko-Elbląskim. Mimo upływu czasu stare mechanizmy nadal służą turystom korzystającym z tej drogi wodnej.

Inne ciekawe zabytki Miłomłyna to neogotycki kościół Św. Bartłomieja z przełomu XIX i XX wieku, powstały w miejscu pochodzącego z czasów krzyżackich oraz fragment muru obronnego z XIV wieku.Atrakcje w Miłomłynie

W okolicy odwiedzić można rezerwaty przyrody - "Rzeka Drwęca" z Jeziorem Drwęckim i rezerwat ornitologiczny "Jezioro Iłgi", położony około 10 km na zachód od Miłomłyna. Na terenie rezerwatu znajdują się liczne stanowiska lęgowe ptactwa wodnego i błotnego.

Miłomłyn noclegi

Miłomłyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Miłomłynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
53°45'49N, 19°50'13E
01 luty 2017
03 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Wasze podróże do Miłomłynu

WARMIA i MAZURY - Miłomłyn i okolice
05 kwiecień 2010 13:55
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację