Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Lwówek, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Lwówek

(4 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Lwówek to miasto w województwie wielkopolskim, leżące na zachód od Poznania, niedaleko Nowego Tomyśla, nad Czarną Wodą, dopływem Obry.Lwówek powstał w 1414 roku z inicjatywy rodu Ostrorogów, władających znacznymi terenami w tej części Wielkopolski. W Lwówku zachował się zabytkowy układ przestrzenny miasta pochodzący z XV wieku, ale większość zabudowy sięga II połowy XVIII i XIX wieku.

Zabytki w Lwówku

- Rynek z zabytkowymi kamienicami- Zabytkowy urbanistyczny uklad miasteczka

- Pałac Sczanieckich - barokowy obiekt z 1728 roku- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - w ołtarzu głównym widnieje obraz Wniebowzięcia NMP z 1860 roku, przy kościele stoi kaplica grobowa Łąckich i Tyszkiewiczów z początku XX wieku

- Kościół cmentarny Św. Krzyża - późnobarokowa świątynia z 1780 roku

- Kościół poewangelicki - późnobarokwoa świątynia z 1778 roku

- Zabytkowy spichlerz, ul. Długa - budowla z 1851 roku

- Kamienica narożna z szachulcową wieżyczką, ul. Powstańców Wielkopolskich

- Pomnik ku czci powstańców, ul. 3 Stycznia

Mapa Lwówka z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Lwówku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Lwówek noclegi

Lwówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Lwówku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°26'53N, 16°10'52E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021