52°26'53" N, 16°10'52" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Opis Lwówka

Lwówek to miasto w województwie wielkopolskim, leżące na zachód od Poznania, niedaleko Nowego Tomyśla, nad Czarną Wodą, dopływem Obry.Lwówek powstał w 1414 roku z inicjatywy rodu Ostrorogów, władających znacznymi terenami w tej części Wielkopolski. W Lwówku zachował się zabytkowy układ przestrzenny miasta pochodzący z XV wieku, ale większość zabudowy sięga II połowy XVIII i XIX wieku.

Zabytki w Lwówku

- Rynek z zabytkowymi kamienicami

- Zabytkowy urbanistyczny uklad miasteczka- Pałac Sczanieckich - barokowy obiekt z 1728 roku

- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - w ołtarzu głównym widnieje obraz Wniebowzięcia NMP z 1860 roku, przy kościele stoi kaplica grobowa Łąckich i Tyszkiewiczów z początku XX wieku- Kościół cmentarny Św. Krzyża - późnobarokowa świątynia z 1780 roku

- Kościół poewangelicki - późnobarokwoa świątynia z 1778 roku

- Zabytkowy spichlerz, ul. Długa - budowla z 1851 roku

- Kamienica narożna z szachulcową wieżyczką, ul. Powstańców Wielkopolskich

- Pomnik ku czci powstańców, ul. 3 Stycznia

Lwówek noclegi

Lwówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Lwówku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021