Lwówek, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Lwówek

(4 głosów: 7)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Lwówku

Lwówek to miasto w województwie wielkopolskim, leżące na zachód od Poznania, niedaleko Nowego Tomyśla, nad Czarną Wodą, dopływem Obry.Lwówek powstał w 1414 roku z inicjatywy rodu Ostrorogów, władających znacznymi terenami w tej części Wielkopolski. W Lwówku zachował się zabytkowy układ przestrzenny miasta pochodzący z XV wieku, ale większość zabudowy sięga II połowy XVIII i XIX wieku.

Zabytki w Lwówku

- Rynek z zabytkowymi kamienicami- Zabytkowy urbanistyczny uklad miasteczka

- Pałac Sczanieckich - barokowy obiekt z 1728 roku- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - w ołtarzu głównym widnieje obraz Wniebowzięcia NMP z 1860 roku, przy kościele stoi kaplica grobowa Łąckich i Tyszkiewiczów z początku XX wieku

- Kościół cmentarny Św. Krzyża - późnobarokowa świątynia z 1780 roku

- Kościół poewangelicki - późnobarokwoa świątynia z 1778 roku

- Zabytkowy spichlerz, ul. Długa - budowla z 1851 roku

- Kamienica narożna z szachulcową wieżyczką, ul. Powstańców Wielkopolskich

- Pomnik ku czci powstańców, ul. 3 Stycznia

Lwówek noclegi

Lwówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Lwówku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°26'53N, 16°10'52E
07 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację