luboń, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Luboń

(4.3 głosów: 29)

Luboń to maleńkie miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące nad przełomem Warty, pod samym Poznaniem od strony północnej, wchodząc w skład jego aglomeracji. Od południa graniczy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym.Luboń to ważny węzeł drogowy i kolejowy.  Przebiega wiele dróg krajowych, w tym autostrada A-2, droga nr 11, 430.

Lubon sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Lubon sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje w Luboniu

- Rynek w Luboniu- Kościół Św. Barbary, ul. Bojanowskiego - budowla z początku XX wieku - sanktuarium Bojanowskiego

Lubon sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Lubon sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Lubon sanktuarium , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Park w Luboniu, ul. Armii Poznań, ze słynnym pomnikiem siewcy z 1923 roku, dziełem artysty rzeźbiarza Marcina Rożka. Pomnik wykonany jest z brązu i granitu i przedstawia  słowiańskiego rolnika siejącego zboże.- Kompleks fabryki chemicznej z początku XX wieku, obecnie Zakłady Chemiczne LUVENA S.A

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Obóz hitlerowski, ul. Niezłomnych 2 - Muzeum - Miejsce Pamięci Narodowej

- Liczne stawy malownicze usiane po okolicy

Luboń noclegi

Luboń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Luboniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°20'51N, 16°53'10E
07 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację