luboń, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Opis Lubonia

Luboń to maleńkie miasteczko w województwie wielkopolskim, leżące nad przełomem Warty, pod samym Poznaniem od strony północnej, wchodząc w skład jego aglomeracji. Od południa graniczy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym.Luboń to ważny węzeł drogowy i kolejowy.  Przebiega wiele dróg krajowych, w tym autostrada A-2, droga nr 11, 430.

Lubon sanktuarium

Atrakcje w Luboniu

- Rynek w Luboniu

- Kościół Św. Barbary, ul. Bojanowskiego - budowla z początku XX wieku - sanktuarium Bojanowskiego

- Park w Luboniu, ul. Armii Poznań, ze słynnym pomnikiem siewcy z 1923 roku, dziełem artysty rzeźbiarza Marcina Rożka. Pomnik wykonany jest z brązu i granitu i przedstawia  słowiańskiego rolnika siejącego zboże.- Kompleks fabryki chemicznej z początku XX wieku, obecnie Zakłady Chemiczne LUVENA S.A

Lubon sanktuarium

- Obóz hitlerowski, ul. Niezłomnych 2 - Muzeum - Miejsce Pamięci Narodowej

- Liczne stawy malownicze usiane po okolicy

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°20'51" N, 16°53'10" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020