Komorniki, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Komorniki

(4 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komorniki to ciekawa wieś w województwie wielkopolskim, leżąca przy południowej granicy Poznania, koło Lubonia, przy drodze nr 5 i trasie nr E30.

W czasie zaborów  ludność ziemi komornickiej dzielnie broniła się przed germanizacją. Była to ostoja polskości na ziemi wielkopolskiej, a podsycał ją ksiądz Ksawery Malinowski (1853-81) -  gorący orędownik polskości oraz uczestnik powstań przeciwko zaborcom.

Komorniki, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Komorniki, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Zabytki w Komornikach

- Kościół Św. Andrzeja Apostoła - obecna świątynia pochodzi z 1912 roku, ale wcześniejsze kościoły stały tu już od XII wieku. Świątynia kryje cenne sakralne wyposażenie, na ścianach widnieje zabytkowa polichromia. Przy kościele stoi  popiersie zasłużonego księdza Malinowskiego

- Ludowy strój - mieszkańcy Komornik od wieków wyróżniali się swoim ludowym strojem - jest to  kolorowy wzór szamotulski z domieszką stroju bamberskiego, stanowił on o przynależności do grupy społecznej, strój był bogaty, barwny i ozdobny

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Atrakcje Komornik

Noclegi w Komornikach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Komorniki - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Komorniki k Poznania , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022