Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°17'50" N, 16°51'1" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Opis Komornik

Komorniki to ciekawa wieś w województwie wielkopolskim, leżąca przy południowej granicy Poznania, koło Lubonia, przy drodze nr 5 i trasie nr E30.W czasie zaborów  ludność ziemi komornickiej dzielnie broniła się przed germanizacją. Była to ostoja polskości na ziemi wielkopolskiej, a podsycał ją ksiądz Ksawery Malinowski (1853-81) -  gorący orędownik polskości oraz uczestnik powstań przeciwko zaborcom.

Komorniki
Komorniki

Zabytki w Komornikach

- Kościół Św. Andrzeja Apostoła - obecna świątynia pochodzi z 1912 roku, ale wcześniejsze kościoły stały tu już od XII wieku. Świątynia kryje cenne sakralne wyposażenie, na ścianach widnieje zabytkowa polichromia. Przy kościele stoi  popiersie zasłużonego księdza Malinowskiego

- Ludowy strój - mieszkańcy Komornik od wieków wyróżniali się swoim ludowym strojem - jest to  kolorowy wzór szamotulski z domieszką stroju bamberskiego, stanowił on o przynależności do grupy społecznej, strój był bogaty, barwny i ozdobnyKomorniki k Poznania

Komorniki noclegi

Komorniki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Komornikach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020