Komorniki, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Komorniki

(4 głosów: 15)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Komornikach

Komorniki to ciekawa wieś w województwie wielkopolskim, leżąca przy południowej granicy Poznania, koło Lubonia, przy drodze nr 5 i trasie nr E30.W czasie zaborów  ludność ziemi komornickiej dzielnie broniła się przed germanizacją. Była to ostoja polskości na ziemi wielkopolskiej, a podsycał ją ksiądz Ksawery Malinowski (1853-81) -  gorący orędownik polskości oraz uczestnik powstań przeciwko zaborcom.

, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Zabytki w Komornikach

- Kościół Św. Andrzeja Apostoła - obecna świątynia pochodzi z 1912 roku, ale wcześniejsze kościoły stały tu już od XII wieku. Świątynia kryje cenne sakralne wyposażenie, na ścianach widnieje zabytkowa polichromia. Przy kościele stoi  popiersie zasłużonego księdza Malinowskiego- Ludowy strój - mieszkańcy Komornik od wieków wyróżniali się swoim ludowym strojem - jest to  kolorowy wzór szamotulski z domieszką stroju bamberskiego, stanowił on o przynależności do grupy społecznej, strój był bogaty, barwny i ozdobny

Komorniki k Poznania , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Komorniki k Poznania , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Komorniki noclegi

Komorniki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Komornikach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°17'50N, 16°51'1E
07 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację