Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°37'56" N, 17°25'47" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-30 02:01

Opis Kłecka

Kłecko to miasto w województwie wielkopolskim, leżące niedaleko Gniezna i Wągrowca, na obszarze Pojezierza Gnieźnieńskiego, pomiędzy Jeziorem Kłeckim a Jeziorem Gorzuchowskim.Kłecko zamieszkiwane było od najdawniejszych czasów, najstarsze znaleziska archeologiczne pochodzą z około V wieku p.n.e. i należą do tzw. kultury pomorskiej. W X wieku mieścił się w Kłecku znaczący gród, który podobnie jak wiele innych w okolicy Gniezna, pełnił funkcje obronne. Gród ten znajdował się w pobliżu dzisiejszego Stadionu Miejskiego i jak wynika z badań istniał tu do XIV wieku.

Kłecko
Kłecko

Atrakcje w Kłecku

W Kłecku warto zobaczyć Rynek w części zabudowany domami kalenicowymi z XIX wieku. Obok rynku znajduje się późnogotycki kościół Św. Jadwigi (ul. Kościelna) z XVI wieku, później przebudowywany. We wnętrzu kościoła znajduje się renesansowy ołtarz w formie tryptyku z końca XVI wieku - dzieło Mateusza Kassiora z Poznania.

Miejsca Pamięci w Kłecku

W Kłecku spotkać też można miejsca pamięci narodowej, poświęcone bohaterskim obrońcom Ziemi Kłeckiej i Ojczyzny w latach 1918-19 oraz 1939-45:

Kłecko
Kłecko
Kłecko


- Pomnik Powstańców Wielkopolskich - mogiła zbiorowa poległych za wolność Ojczyzny w 1919 roku, stoi na cmentarzu w Kłecku

- Pomnik poległych i pomordowanych obrońców Kłecka z 1939 roku na kłeckim cmentarzu

Kłecko
Kłecko


- Grób harcerzy zamordowanych w 1939 roku, na cmentarzu w Kłecku

Kłecko

Kłecko noclegi

Kłecko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kłecku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020