Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kłecko

(4.2 głosów: 6)

Kłecko to miasto w województwie wielkopolskim, leżące niedaleko Gniezna i Wągrowca, na obszarze Pojezierza Gnieźnieńskiego, pomiędzy Jeziorem Kłeckim a Jeziorem Gorzuchowskim.Kłecko zamieszkiwane było od najdawniejszych czasów, najstarsze znaleziska archeologiczne pochodzą z około V wieku p.n.e. i należą do tzw. kultury pomorskiej. W X wieku mieścił się w Kłecku znaczący gród, który podobnie jak wiele innych w okolicy Gniezna, pełnił funkcje obronne. Gród ten znajdował się w pobliżu dzisiejszego Stadionu Miejskiego i jak wynika z badań istniał tu do XIV wieku.

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje w Kłecku

W Kłecku warto zobaczyć Rynek w części zabudowany domami kalenicowymi z XIX wieku. Obok rynku znajduje się późnogotycki kościół Św. Jadwigi (ul. Kościelna) z XVI wieku, później przebudowywany. We wnętrzu kościoła znajduje się renesansowy ołtarz w formie tryptyku z końca XVI wieku - dzieło Mateusza Kassiora z Poznania.Miejsca Pamięci w Kłecku

W Kłecku spotkać też można miejsca pamięci narodowej, poświęcone bohaterskim obrońcom Ziemi Kłeckiej i Ojczyzny w latach 1918-19 oraz 1939-45:

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Pomnik Powstańców Wielkopolskich - mogiła zbiorowa poległych za wolność Ojczyzny w 1919 roku, stoi na cmentarzu w Kłecku- Pomnik poległych i pomordowanych obrońców Kłecka z 1939 roku na kłeckim cmentarzu

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Grób harcerzy zamordowanych w 1939 roku, na cmentarzu w Kłecku

Kłecko noclegi

Kłecko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kłecku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°37'56N, 17°25'47E
07 luty 2017
30 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację