Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kłecko

(4.2 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kłecko to miasto w województwie wielkopolskim, leżące niedaleko Gniezna i Wągrowca, na obszarze Pojezierza Gnieźnieńskiego, pomiędzy Jeziorem Kłeckim a Jeziorem Gorzuchowskim.

Kłecko zamieszkiwane było od najdawniejszych czasów, najstarsze znaleziska archeologiczne pochodzą z około V wieku p.n.e. i należą do tzw. kultury pomorskiej. W X wieku mieścił się w Kłecku znaczący gród, który podobnie jak wiele innych w okolicy Gniezna, pełnił funkcje obronne. Gród ten znajdował się w pobliżu dzisiejszego Stadionu Miejskiego i jak wynika z badań istniał tu do XIV wieku.

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Atrakcje w Kłecku

W Kłecku warto zobaczyć Rynek w części zabudowany domami kalenicowymi z XIX wieku. Obok rynku znajduje się późnogotycki kościół Św. Jadwigi (ul. Kościelna) z XVI wieku, później przebudowywany. We wnętrzu kościoła znajduje się renesansowy ołtarz w formie tryptyku z końca XVI wieku - dzieło Mateusza Kassiora z Poznania.

Miejsca Pamięci w Kłecku

W Kłecku spotkać też można miejsca pamięci narodowej, poświęcone bohaterskim obrońcom Ziemi Kłeckiej i Ojczyzny w latach 1918-19 oraz 1939-45:

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Pomnik Powstańców Wielkopolskich - mogiła zbiorowa poległych za wolność Ojczyzny w 1919 roku, stoi na cmentarzu w Kłecku

- Pomnik poległych i pomordowanych obrońców Kłecka z 1939 roku na kłeckim cmentarzu

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy


- Grób harcerzy zamordowanych w 1939 roku, na cmentarzu w Kłecku

Noclegi w Kłecku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Kłecko - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kłecko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022