52°10'31" N, 16°50'40" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Opis Grzybna

Grzybno to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca niedaleko Śremu i Rogalina, 25 km od Poznania, na równinie Kościańskiej, nad kanałem Szymanowo-Grzybno na pagórze zwanym Góry Żabińskie.Atrakcje w Grzybnie

- Dwór w Grzybnie - dwupiętrowy budynek z 1899 roku, z bocznymi ryzalitami, wokół dworu znajduje się krajobrazowy park z 1854 roku, z wiązami, sosnami wejmutkami i rybnymi stawami. Obecnie znajduje się tu Zespól Szkol Rolniczych, w których odywają się czasem ogólnodostępne spotkania poświęcone edukacji ekologicznej i architekturze zieleni. Powstało też male muzeum rolnictwa z narzędziami rolniczymi z minionych lat.

- Park Krajobrazowy Moreny Mosińskiej - malowniczy obszar otaczający Grzybno z ciekawą przyrodą,

- Zabytkowe kapliczki i krzyże przydrożne - znajdują się w pobliskich lasach i przy drogach- Stadniny koni - wiele okolicznych gospodarstw oferuje jazdę konną i agroturystykę

Grzybno noclegi

Grzybno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Grzybnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021