, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Grzybno

(4.6 głosów: 7)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Grzybnie

Grzybno to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca niedaleko Śremu i Rogalina, 25 km od Poznania, na równinie Kościańskiej, nad kanałem Szymanowo-Grzybno na pagórze zwanym Góry Żabińskie.Atrakcje w Grzybnie

- Dwór w Grzybnie - dwupiętrowy budynek z 1899 roku, z bocznymi ryzalitami, wokół dworu znajduje się krajobrazowy park z 1854 roku, z wiązami, sosnami wejmutkami i rybnymi stawami. Obecnie znajduje się tu Zespól Szkol Rolniczych, w których odywają się czasem ogólnodostępne spotkania poświęcone edukacji ekologicznej i architekturze zieleni. Powstało też male muzeum rolnictwa z narzędziami rolniczymi z minionych lat.

- Park Krajobrazowy Moreny Mosińskiej - malowniczy obszar otaczający Grzybno z ciekawą przyrodą,- Zabytkowe kapliczki i krzyże przydrożne - znajdują się w pobliskich lasach i przy drogach

- Stadniny koni - wiele okolicznych gospodarstw oferuje jazdę konną i agroturystykęGrzybno noclegi

Grzybno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Grzybnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°10'31N, 16°50'40E
07 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację