Gryżyna, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Gryżyna

(4.5 głosów: 4)

Gryżyna to ciekawa wioska w województwie wielkopolskim, leżąca na południowy wschód od miejscowości Kościan, koło Jeziora Wonieskiego, na obrzeżach Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego.Atrakcje w Gryżynie

- Dwór w Gryżynie - zabytkowy dworek barokowy z XVIII wieku, kryty wysokim dachem łamanym polskim

- Zabytkowy Park - dwór otacza malowniczy park z wyróżniającą się starą lipą drobnolistną - pomnikiem przyrody- Kościół Św. Barbary - neogotycka, ceglana świątynia z 1885 roku, ufundowana przez rodzinę von Lossow, przy kościele znajdują się liczne groby dawnych właścicieli majątku

- Ruiny kościoła Św. Marcina - niedaleko Gryżyny stoją ruiny XIII-wiecznego kościółka murowanegoGryżyna noclegi

Gryżyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Gryżynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°1'49N, 16°42'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021