Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°1'49" N, 16°42'34" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Opis Gryżyny

Gryżyna to ciekawa wioska w województwie wielkopolskim, leżąca na południowy wschód od miejscowości Kościan, koło Jeziora Wonieskiego, na obrzeżach Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego.Atrakcje w Gryżynie

- Dwór w Gryżynie - zabytkowy dworek barokowy z XVIII wieku, kryty wysokim dachem łamanym polskim

- Zabytkowy Park - dwór otacza malowniczy park z wyróżniającą się starą lipą drobnolistną - pomnikiem przyrody

- Kościół Św. Barbary - neogotycka, ceglana świątynia z 1885 roku, ufundowana przez rodzinę von Lossow, przy kościele znajdują się liczne groby dawnych właścicieli majątku- Ruiny kościoła Św. Marcina - niedaleko Gryżyny stoją ruiny XIII-wiecznego kościółka murowanego

Gryżyna noclegi

Gryżyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Gryżynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020