Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°40'5" N, 16°32'18" E
Dolnośląskie
2016-02-19
2020-02-03 02:00

Opis Góry

Góra to ciekawe miasteczko położone w województwie dolnośląskim, niedaleko granicy z województwem wielkopolskim, w centrum trójkąta tworzonego przez miasta Głogów, Leszno i Rawicz.Nazwa miasta pochodzi od okolicznych wzniesień, które ośrodek otaczają, samo miasto również położone jest na wyniesieniu. Góra to historyczne, stare miasto, którego lokacja miała miejsce około 1280 roku, z ręki księcia Henryka III Głogowskiego. Ale wieś Góra wymieniona została jeszcze wcześniej, bo w bulli papieża Hadriana IV z 1155 roku.

Zabytki w Górze

- Zamek w Górze - ruiny zamku z przełomu XIV i XV wieku, z zachowaną wieżą gotycką i średniowiecznymi murami miejskimi

- Wieża Głogowska, ul. Głogowska - budowla z XIV wieku, później przebudowana, stanowiła bramę- Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej - gotycka, przepiękna budowla z XV wieku, w późnejszych wiekach nieco przebudowana

- Kościół cmentarny Bożego Ciała - świątynia z XV wieku- Wieża ciśnień z XVIII wieku

- Budynek Poczty Polskiej z XIX wieku

- Dworzec kolejowy - nieczynny dziś zabytkowy dworzec pochodzi z XVIII wieku

- Zabytkowe domy mieszczańskie

Góra noclegi

Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Górze. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020