52°27'55" N, 16°58'54" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-31 02:01

Czerwonak to duża wieś w Wielkopolsce, leżąca na północny wschód od Poznania, w malownicznym Poznańskim Przełomie Warty. W pobliżu znajduje się Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. Miejscowość jest bazą wypadową wycieczek na Dziewiczą Górę i po parku krajobrazowym.W przeszłości Czerwonak należał do włości katedry poznańskiej. Nazwa miejscowości pochodzi od czerwca polskiego - owada hodowanego przez cysterski z Owińsk. Miejscowość znana jest w Wielkopolsce jako ośrodek przemysłu papierniczego i spożywczego.

Atrakcje w Czerwonaku

- Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka

- Dziewicza Góra - najwyższe wzniesienie Puszczy Zielonki- Pomnik poległych milicjantów

- Nieczynny port rzeczny i młyn - popadające niestety w ruinęCzerwonak noclegi

Czerwonak to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Czerwonaku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021