Czerwonak to duża wieś w Wielkopolsce, leżąca na północny wschód od Poznania, w malownicznym Poznańskim Przełomie Warty. W pobliżu znajduje się Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. Miejscowość jest bazą wypadową wycieczek na Dziewiczą Górę i po parku krajobrazowym.W przeszłości Czerwonak należał do włości katedry poznańskiej. Nazwa miejscowości pochodzi od czerwca polskiego - owada hodowanego przez cysterski z Owińsk. Miejscowość znana jest w Wielkopolsce jako ośrodek przemysłu papierniczego i spożywczego.

Atrakcje w Czerwonaku

- Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka- Dziewicza Góra - najwyższe wzniesienie Puszczy Zielonki

- Pomnik poległych milicjantów- Nieczynny port rzeczny i młyn - popadające niestety w ruinę

Pierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Czerwonak noclegi

Czerwonak to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Czerwonaku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°27'55N, 16°58'54E
07 luty 2017
31 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację