52°5'42" N, 17°34'44" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Opis Brzostkowa

Brzostków to wioska w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Poznaniem i Kaliszem, niedaleko Żerkowa, na obszarze Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego.



Atrakcje w Brzostkowie

- Kościół Św. Jana Chrzciciela - klasycystyczna budowla z 1840 roku, wzniesiona na wzgórzu, jest ona wzorowana na rzymskich świątyniach, z ośmioma kolumnami, gdzie widnieje napis "Nieśmiertelnemu śmiertelni", wewnątrz neobarokowe i klasycystyczne wyposażenie, to tutaj pochowani są żołnierze biorący udział w kampanii napoleońskiej na Moskwę, w tym pułkownik wojsk Ludwik Szczaniecki -adiutant Henryka Dąbrowskiego

- Dwór w Brzóstkowie - klasycystyczny budynek z 1781 roku, otoczony parkiem krajobrazowym i stawami, niedaleko stoi też spichlerz z około 1830 roku, z czterema basztami, obecnie majątek pozostaje w rękach prywatnych

Brzostków noclegi

Brzostków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Brzostkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021