Brzostków, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Brzostków

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Brzostków to wioska w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Poznaniem i Kaliszem, niedaleko Żerkowa, na obszarze Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego.

Atrakcje w Brzostkowie

- Kościół Św. Jana Chrzciciela - klasycystyczna budowla z 1840 roku, wzniesiona na wzgórzu, jest ona wzorowana na rzymskich świątyniach, z ośmioma kolumnami, gdzie widnieje napis "Nieśmiertelnemu śmiertelni", wewnątrz neobarokowe i klasycystyczne wyposażenie, to tutaj pochowani są żołnierze biorący udział w kampanii napoleońskiej na Moskwę, w tym pułkownik wojsk Ludwik Szczaniecki -adiutant Henryka Dąbrowskiego- Dwór w Brzóstkowie - klasycystyczny budynek z 1781 roku, otoczony parkiem krajobrazowym i stawami, niedaleko stoi też spichlerz z około 1830 roku, z czterema basztami, obecnie majątek pozostaje w rękach prywatnych

Noclegi w Brzostkowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Brzostków - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022