Zdjęcia Bożkowa (1)

Bożków to niewielka wieś w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej, leżąca w połowie drogi pomiędzy Nową Rudą i Kłodzkiem, około 1 km na zachód od głównej drogi nr 381. Krajobrazowo miejsce to jest bardzo ciekawe. Pierwsze ślady istnienia wsi Bożków pochodzą z XIV wieku. W ciągu wieków miała wielu właścicieli, ale największą świetność zawdzięcza wieś rodowi von Magnis, który władał nią od XVIII wieku do końca II wojny światowej.Pałac w Bożkowie

W centrum Bożkowa stoi przepiękny pałac, który z powodu złych decyzji, niemocy prawnej czy złośliwości losu, popada w ruinę. Obecnie jednak jest remontowany i być może kiedyś jeszcze odzyska dawny blask. Naprzeciw palacu znajduje się kościół Św. Piotra i Pawła.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2017-06-15 20:21:17

Pałac w Bożkowie pięknie się prezentuje z głównej trasy z Nowej Rudy do Kłodzka. Schowany w dole, nagle wyłania się wśród pól uprawnych. Wieżyczki niczym w Disneylandzie. Wygląda to nierealnie, jak w bajce. Szkoda, że zaniedbany, mam nadzieję, że kiedyś będzie można go zwiedzać wewnątrz.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: