52°13'53" N, 17°5'46" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-01 02:00

Opis Bnina

Bnin położony jest w województwie wielkopolskim, na przedmieściach Kórnika, nieco na południe od Poznania, nad malowniczym Jeziorem Bnińskim i Jeziorem Kórnickim.Historia Bnina

Od XIV wieku aż do 1934 roku Bnin miał prawa miejskie, posiadal i nadal posiada herb. Od 1934 do 1961 roku była to wieś, a obecnie stanowi część Kórnika.

Przestrzennie Bnin nadal pozostaje odrębnym miastem, odległym od Kórnika o 1 km na południe.
Od 2005 roku mieszkańcy Bnina starają się o przywrócenie mu praw miejskich. To tutaj urodzila się i wychowywala laureatka nagrody Nobla Wisława Szymborska.

Zabytki Bnina

- Ratusz, Rynek - ładna budowla z XVII wieku, reprezentująca styl barokowy, z iglicą

BNIN k Kornika
BNIN k Kornika
BNIN k Kornika


- Kościoł Św. Wojciecha w Bninie, ul. Szeroka - świątynia z 1827 roku, początkowo ewangelicka

- Prowent, ul. Prowant/ul. Zamkowa - ciekawy zespół zabudowań folwarcznych z XVIII wieku, to tutaj własnie w oficynie urodziła się Wisława Szymborska, cały zespół znajduje się zaledwie 300 m na południe od kórnickiego zamku

BNIN k Kornika
BNIN k Kornika


BNIN k Kornika BNIN k Kornika BNIN k Kornika Bnin - Szymborska Bnin - Szymborska

Bnin noclegi

Bnin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Bninie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021