, Danuta

Bieruń Nowy

(3.6 głosów: 29)

Bieruń Nowy to dzielnica miasta Bierunia, leżąca w województwie śląskim, pomiędzy Tychami i Oświęcimiem.Oficjalnie nazwa Bieruń Nowy została nadana w 1833 roku, od tego czasu Bieruń Nowy był siedzibą gminy Bieruń Nowy, znajdował się w obrębie Tychów, a od 1991 roku stanowi właśnie część gminy miejskiej Bieruń.

Cmentarz przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kaweka6
Cmentarz przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kaweka6

Zabytki w Bieruniu Nowym

- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Warszawska, budowla z 1909 roku- Kapliczka, ul. Niedługa - kapliczka z I połowy XIX wieku

Hala Sportowa BOSIR, Kaweka6
Hala Sportowa BOSIR, Kaweka6

- Pomnik Powstańców Śląskich, ul. Wawelska- Kopalnia Węgla Kamiennego Piast z ogromnym obszarem górniczym o powierzchni ponad 78 km2

Plac zabaw przy Skate Park'u, Kaweka6
Plac zabaw przy Skate Park'u, Kaweka6

Bieruń Nowy noclegi

Bieruń Nowy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w bieruniu nowym. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°4'29N, 19°10'43E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021