Opis Białego Dunajca

Biały Dunajec to pięknie położona miejscowość w województwie małopolskim, nad rzeką o tej samej nazwie, pomiędzy Bańską Niżną i Poroninem, 10 km od Zakopanego, przy drodze nr 47 (słynna zakopianka).

Położenie Białego Dunajca i wiosek w tej gminie sprawia, że roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Tatry. Miejscowość jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą, choć polecam własny środek lokomocji, by łatwo dojechać do najważniejszych atrakcji w okolicy, jak chociażby tatrzańskie szlaki.

Folklor w Białym Dunajcu

W Białym Dunajcu bardzo prężnie kultywowana jest tradycja i kultura góralska, to stąd pochodzi muzykalna rodzina Trebuniów-Tutków, tutaj też urodził się słynny malarz i rzeźbiarz - Wojciech Kułakch Wawrzyńcok zwany Leonardo da Vinci z Gliczarowa, którego dzieła można zobaczyć w Starym Kościółku w Zakopanem, przy ul. Kościeliskiej.

Atrakcje w Białym Dunajcu

- Narciarstwo w Białym Dunajcu - trasy zjazdowe w Białym Dunajcu, Gliczarowie Dolnym i na Kaniówce w Gliczarowie Górnym. Dla biegaczy polecam coroczny Bieg im. Jana Pawła II z Gliczarowa Górnego do Nowego Targu

- Podhalański Festiwal Papieski

- Termy Podhalańskie w Szaflarach, ul. Osiedle Nowe 20 - kompleks basenów termalnych wykorzystujący wody geotermalne

- Szlaki turystyczne w Tatrach

- Tatrzański Park Narodowy - park obejmujący ochroną Tatry - najpiekniejsze góry w Polsce, wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego jest płatny, przy wejściach w doliny stoją budki, w których należy zakupić bilet.

Oficjalna strona Białego Dunajca

Biały Dunajec noclegi

Biały Dunajec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Białym Dunajcu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021