Biały Dunajec

(4.2 głosów: 95)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Biały Dunajec to pięknie położona miejscowość w województwie małopolskim, nad rzeką o tej samej nazwie, pomiędzy Bańską Niżną i Poroninem, 10 km od Zakopanego, przy drodze nr 47 (słynna zakopianka).

Położenie Białego Dunajca i wiosek w tej gminie sprawia, że roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Tatry. Miejscowość jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą, choć polecam własny środek lokomocji, by łatwo dojechać do najważniejszych atrakcji w okolicy, jak chociażby tatrzańskie szlaki.Folklor w Białym Dunajcu

W Białym Dunajcu bardzo prężnie kultywowana jest tradycja i kultura góralska, to stąd pochodzi muzykalna rodzina Trebuniów-Tutków, tutaj też urodził się słynny malarz i rzeźbiarz - Wojciech Kułakch Wawrzyńcok zwany Leonardo da Vinci z Gliczarowa, którego dzieła można zobaczyć w Starym Kościółku w Zakopanem, przy ul. Kościeliskiej.

Atrakcje w Białym Dunajcu

- Narciarstwo w Białym Dunajcu - trasy zjazdowe w Białym Dunajcu, Gliczarowie Dolnym i na Kaniówce w Gliczarowie Górnym. Dla biegaczy polecam coroczny Bieg im. Jana Pawła II z Gliczarowa Górnego do Nowego Targu- Podhalański Festiwal Papieski

- Termy Podhalańskie w Szaflarach, ul. Osiedle Nowe 20 - kompleks basenów termalnych wykorzystujący wody geotermalne- Szlaki turystyczne w Tatrach

- Tatrzański Park Narodowy - park obejmujący ochroną Tatry - najpiekniejsze góry w Polsce, wejście na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego jest płatny, przy wejściach w doliny stoją budki, w których należy zakupić bilet.

Oficjalna strona Białego Dunajca

Noclegi w Białym Dunajcu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Biały Dunajec - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Białego Dunajca

Turyści najczęściej odwiedzają: Muzeum Oscypka w Białym Dunajcu, a potem Karczma u Furtoka w Białym Dunajcu i .

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022