Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Inauguracja Sezonu Turystycznego na zamku Rabsztyn

Edytuj: Zmień
Inauguracja Sezonu Turystycznego na zamku Rabsztyn
Termin: -
Miejsce: Rabsztyn, zamek w Rabsztynie
Rodzaj: Inne

Warto wybrać się w sobotę 22 kwietnia do zamku Rabsztyn, gdzie odbędzie się Inauguracja Sezonu Turystycznego 2017. Przez całą sobotę, od godz. 10:00 do 18:00 turyści będą mogli skorzystać z akcji „Zamek Rabsztyn za złotówkę”. Poza samym zwiedzaniem zamku organizatorzy przygotowali cały szereg atrakcji. Pod zamkiem będzie działał Mobilny Punkt Informacji Turystycznej MSiT, gdzie poza bezpłatnymi ulotkami, folderami i mapami przewidziano konkursy oraz gry i zabawy dla najmłodszych, a także wybijanie olkuskich trojaków. Z kolei w Camperze Małopolski będzie można zapoznać się z ofertą promocyjną przygotowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” zaprasza na stoisko, gdzie będą prezentowane repliki broni i uzbrojenia rycerskiego. Poza tym zaplanowano wykłady, prezentacje i … sklejanie modeli rakiet V 1 i V 2. Sobotnie atrakcje nie ograniczają się do zamku w Rabsztynie. W olkuskich muzeach zaplanowano zwiedzanie, krzyżówki, quizy i prezentacje multimedialne.

Z kolei niedziela 23 kwietnia, to dzień bezpłatnych wycieczek. O godzinie 10:00 rozpoczyna się spacer „Śladami dawnego górnictwa, grodzisko Stary Olkusz”. miłośników przyrody zapraszamy o godzinie 15:00 na wycieczkę pod hasłem „Na Pazurek z Amonitem”, czyli spacer przyrodniczy po rezerwacie Pazurek, a osoby zainteresowane historią i zabytkami powinny zainteresować się wycieczką „Odkrywamy skarby Bazyliki pw. św. Andrzeja Apostoła”. Zbiórka o godz. 16.00 przed kościołem.

 Organizatorami Inauguracji Sezonu Turystycznego 2017 są Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Biuro Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz. Partnerzy akcji to: Małopolska Organizacja Turystyczna, Małopolski System Informacji Turystycznej, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”, Znaczki Turystyczne sp. z o.o., Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Klub Przewodników „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy” i sekcja modelarska LKS „Kłos”. Patronat medialny nad imprezą objęli: Przegląd Olkuski, Gazeta Krakowska i miesięcznik Poznaj Swój Kraj. Zapraszamy.


Więcej na stronie
Opis dzięki: Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu
Imprezę dodano: 2017-04-05 12:05:37
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook