Mapa Wisła
Znacznik

Wisła - atrakcje turystyczne

Centralny plac Wisły, Anna Piernikarczyk
Centralny plac Wisły, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wodospad w Wiśle Czarne, Anna Piernikarczyk
Wodospad w Wiśle Czarne, Anna Piernikarczyk
Drewutnia w Wiśle Czarne, Anna Piernikarczyk
Drewutnia w Wiśle Czarne, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
Wisła, Anna Piernikarczyk
+ dodaj zdjęcie
Zobacz wszystkie zdjęcia

Wisła zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły, na poziomie 431 m n.p.m., u stóp Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), gdzie właśnie królowa rzek polskich bierze swój początek.

Wisła otoczona jest od zachodu pasmem Czantorii (995 m n.p.m.), Stożka (980 m n.p.m.) i Przełęczą Kubalonki (761 m n.p.m.), a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską (934 m n.p.m.). Szlaki pozwalają cieszyć się urokiem i cudnymi panoramami tych gór, a na tych szlakach odpoczniemy w schroniskach, np. w Schronisku na Soszowie czy Schronisku na Stożku.

Bliskie sąsiedztwo atrakcyjnych turystycznie miejscowości takich jak Ustroń czy Szczyrk podnosi walory Wisły jako świetnej bazy wypadowej.

Atrakcje w Wiśle

Wisła niewątpliwie posiada swój urok, zarówno latem jak i zimą tętni życiem. Jest ulubioną miejscowością wypoczynkową mieszkańców Śląska, ze względu na bogatą ofertę noclegową, piękne okolice, ciekawe szlaki turystyczne na okoliczne szczyty i infrastrukturę narciarską.

Prócz górskich szlaków na turystów czekają tu: basen kąpielowy, korty tenisowe i staw kajakowy. Warto wybrać się na wycieczkę ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą, zobaczyć malownicze wodospady Białej Wisełki - Kaskady Rodła i cieszyć się czystym powietrzem. W pobliżu rozlewa się też malownicze Jezioro Czerniańskie.

Atrakcje architektoniczne natomiast to Myśliwski Zameczek Habsburgów w centrum Wisły z XIX wieku - enklawa starego budownictwa wiślańskiego czy Zamek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego z 1930 roku w Wiśle Czarne. Miejscowy folklor poznasz w Muzeum Beskidzkim i Chacie Kocyanów.

Narciarstwo w Wiśle

Na terenie Wisły działa wiele wyciągów narciarskich krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych. Stoki są przystosowane do organizowania narciarskich i snowboardowych mistrzostw, zimowych konkurencji i zawodów dla sportowców początkujących i zaawansowanych. Niektóre stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone.

Wyciągi narciarskie w Wiśle

- Ośrodek Narciarski Stożek, Wisła Łabajowa, ul. Zjazdowa 11 - ośrodek z całorocznym wyciągiem krzesełkowym i zróżnicowanymi trasami zjazdowymi oraz snowparkiem, działa szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
www.stozek.narty.pl

- Stacja Narciarska Soszów, Wisła Jawornik, ul. Cieślarów 30 (poczta@soszow.pl) - stacja Soszów oferuje 5 wyciągów narciarskich, w tym 1 wyciąg krzesełkowy 4-osobowy (815 m) i 4 orczykowe, 6 tras naśnieżanych i oświetlonych. Działa szkoła narciarska.
www.soszow.pl

- Stacja Narciarska Cieńków, Wisła Malinka, ul. Malinka 8 (cienkow@nat.pl) - stacja Cieńków oferuje 3 wyciągi narciarskie, w tym 1 wyciąg krzesełkowy 4-osobowy (1000 m) i 2 wyciągi talerzykowe. Przy wyciągach powstały piękne trasy narciarskie, naśnieżne, ratrakowane i oświetlone. Działa Przedszkole narciarskie (wyciąg taśmowy, trasa i karuzela), SnowPark, szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.
www.cienkownarty.pl

- Stacja Narciarska Nowa Osada, ul. Partyzantów 24 (kontakt@nowaosada.pl) - stacja Nowa Osada oferuje wyciąg krzesełkowy 4-osobowy i wyciag talerzykowy, 4 trasy naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Dostępna jest Poducha Pneumatyczna do Freestyle. Działają szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.
www.nowaosada.pl

Dla zawodowców ważne staną się skocznie narciarskie (Wisła-Malinka, Centrum) i doskonale przygotowane narciarskie trasy biegowe (Kubalonka). Ogromną atrakcją są również zimowe kuligi w zaprzęgach konnych, np. w malowniczej Dolinie Białej Wisełki.

Oficjalna strona Wisły

Czy wiesz, że?

Drewniany pałacyk myśliwski Habsburgów wybudowany w stylu alpejskim, pełnil kiedyś funkcję schroniska turystycznego na Przysłopiu pod Baranią Górą. Po przeniesieniu go do centrum Wisły, stał się siedzibą wiślańskiego oddziału PTTK.

Ciekawostkę przesłał(a) Danuta

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Jeziora, wodospady i rzeki
Mapa Wodospad na Wisełce
Znacznik
4.7 km
Podążając szosą z centrum Wisły w stronę Jeziora Czerniańskiego do Wisły Czarne, po prawej stronie drogi ukaże nam się piękny, całkiem wysoki, bo 8-metrowy wodospad, sztucznie zbudowany na Białej Wisełce w latach 50-tych XX wieku
Szczyty i punkty widokowe
Mapa Barania Góra w Beskidzie Śląskim
Znacznik
11.9 km
Barania Góra (1220 m n.p.m.) to popularny szczyt Beskidu Śląskiego, leżący w jego południowo - wschodniej części, na obszarze miasta
Jeziora, wodospady i rzeki
Mapa Jezioro Czerniańskie w Wiśle
Znacznik
6.6 km
Jezioro Czerniańskie to malowniczo położony sztuczny zbiornik wodny, utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w 
Pokaż więcej propozycji
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Zwiedziłem i oceniam na:
(4.6)
głosów: 49
A odwiedziłeś w pobliżu również?
Film o Wiśle
Wisła jest perłą Beskidu Śląskiego. Jest to wspaniały punkt wypadowy na Baranią Górę, ale oprócz tego bardzo ładne miasto z ciekawym deptakiem, pięknym Jeziorem Czerniańskim czy zamkiem Prezydenta Polski

Miejscowości w okolicy

Miniatura Ustroń
Ustroń (8 km)
Miniatura Brenna
Brenna (8 km)
Miniatura Cisownica
Cisownica (10 km)
Miniatura Istebna
Istebna (10 km)
Miniatura Beskid Śląski
Beskid Śląski (11 km)
Miniatura Goleszów
Goleszów (12 km)
Zobacz kolejne

Mapa Wisły

Wisła
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2014-01-30 12:07:49

Noclegi w Wiśle

Miniatura Szczyrk
Pokoje-Wiesiolek-Salmopol Ceny od: 35.00
Tel: 508-569-612
Miniatura
Ośrodek Wypoczynkowy „IGOR” Ceny od: 35.00
Tel: 666649966
Miniatura
Chatka Pod Laskiem - Domki wypoczynkowe Ceny od: 30.00
Tel: 692 467 523
Miniatura Zawoja
Ośrodek Szkoleniow-Wypoczynkowy Halny Ceny od: 35.00
Tel: 0604 913 875

Komentarze

Wysłano: 2014-04-04 07:31:15

hurra


Dodaj odpowiedź


Patronat:
Szlak Małopolski
TT Warsaw
Targi turystyczne Lato 2013
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Huba
Ceny od 20.00 PLN
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Stwórz Twój przewodnik PDF
Opcje
Dodaj
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook