52°12'28" N, 17°53'39" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:00

Ląd to stara, ciekawa wioska w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Koninem a Wrześnią, nad Wartą, na obszarze Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.Ląd to dawna własność Cystersów, którzy rezydowali tu już od 1145 roku, dzięki staraniom księcia Mieszka Starego.

LĄD -marina przystan na Warcie -Opactwo Cystersów w Wlkp
LĄD -marina przystan na Warcie -Opactwo Cystersów w Wlkp

Opactwo Cystersów w Lądzie

Do dziś w Lądzie znajduje się pocysterski zespół klasztorny z kościołem Św Mikolaja z lat 1651-1689, leżący na Europejskim Szlaku Kulturowym - Szlaku Cysterskim. Obecnie w Lądzie mieści się Wyższe Seminarium Duchowne - placówka Salezjanów.

Inne atrakcje w Lądzie

- Dworek z I połowy XIX wieku, a dokładniej z 1895 roku, otacza go park krajobrazowy

Ląd - Cystersi
Ląd - Cystersi
LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp


- Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej - rycerskie i średniowieczne jarmarki

LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD Opactwo Cystersów w Wlkp LĄD -marina przystan na Warcie -Opactwo Cystersów w Wlkp Ląd LĄD -marina przystan na Warcie -Opactwo Cystersów w Wlkp Ląd - Cystersi LĄD -marina przystan na Warcie -Opactwo Cystersów w Wlkp

Ląd noclegi

Ląd to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Lądzie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021