Zdjęcia Mazur (37)
Mazury atrakcje

Mazury to bardzo popularna kraina historyczno - etnograficzna leżąca w Polsce połnocno - wschodniej, na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Niezwykle malownicze Mazury bywają nazywane Krainą Tysiąca Jezior, gdyż obejmują Pojezierze Mazurskie i Pojezierze Iławskie z ogromną liczbą jezior.Każdego roku Mazury przyciągają niezliczone tłumy turystów, którzy odnaleźć mogą tu zarówno ciszę i spokój w maleńkich miejscowościach zagubionych wśród lasów, jak i ciekawą rozrywkę w słynnych kurortach. Wszędzie natomiast spotkasz jeziora, szlaki kajakowe i nieskażoną przyrodę. Bywają tacy, co załapali bakcyla i przyjeżdżają tu kadego roku, bowiem żyć nie potrafią bez mazurskich wód i wypoczynku na łajbie.

Jako, że turystyka odgrywa na Mazurach znaczącą rolę, mieszkańcy robią wszystko, aby zadowolić przybyszów z kraju i zagranicy. Dlatego intensywnie rozwija się tu infrastruktura turystyczna i poprawia się jakość usług. Doceniają to zamożni tego świata, którzy właśnie tutaj wybierają się na wypoczynek, a nawet budują swe posiadłości.Atrakcje na Mazurach

Najpopularniejsze miejscowości mazurskie to: Mikołajki, Ruciane-Nida, Ostróda, Mrągowo, OlsztynGiżyckoWęgorzewo. Ale jest ich tutaj znacznie więcej, a każda zaskoczy nas jakimiś ciekawymi atrakcjami. Ostatnimi laty wypiękniał Ełk, który stale poprawia swą ofertę dla turystów.

Natomiast najbardziej znane jeziora mazurskie to: Śniardwy - największe jezioro w Polsce, Mamry, Mikołajskie, Czos, Drwęckie, Niegocin czy Ełckie. Jeziora te oferują piaszczyste plaże, strzeżone kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu wodnego, rejsy wycieczkowe i wiele innych atrakcji.

Jeśli nie zaplanowałeś jeszcze wakacji, a zależy Ci na tym, by oderwać się od zgiełku miast i zagłębić w łono natury, nie zastanawiaj się dłużej i ruszaj na Mazury, a nie będziesz zawiedziony!

Mazury atrakcje

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2018-11-30 16:23:11

Mazury to świetne miejsce na jakikolwiek wyjazd. Równie dobrze jest nie ograniczać się - do czego zachęcam - do samego rejonu Mazur, ale warto zwiedzić całe województwo Mazowieckie. 

2018-09-20 13:43:33

Na mazurach jest pełno atrakcji, jak ja byłam tydzień to każdego dnia brakło mi czasu żeby jeszcze coś zobaczyć. Ale teraz z pewnością wiem, że wracam spowrotem i to do Giżycka. To miasto i miejsce mnie wprost urzekły i już myślę kiedy mogę w prac wziąć wolne

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: