50°40'7" N
17°55'20" W
Opolskie
2017-04-03 15:57:37
Opole, Anna Piernikarczyk
Opole Wenecja Opolska, Anna Piernikarczyk
Opole katedra, Anna Piernikarczyk
Kaplica Piastowska, Anna Piernikarczyk
Opole, Anna Piernikarczyk
Opole, Anna Piernikarczyk
Opole, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
Opole kościół Św. Wojciecha, Anna Piernikarczyk
Wieża Piastowska, Anna Piernikarczyk
Pomnik Karola Musioła - burmistrza Opola, Anna Piernikarczyk
Opole - Kanał Młynówka, Anna Piernikarczyk
Opolska Wenecja, Anna Piernikarczyk
Opole, Anna Piernikarczyk
Opole, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Opola (57)

Opole to stolica wójewództwa leżąca nad Odrą, przy trasie nr 94, prowadzącej do Wrocławia. Opole jest ładnym, historycznym miastem z piękną Starówką, którego lokacji na początku XIII wieku dokonał książę Kazimierz I z linii Piastów Opolskich, zwany Ojcem miasta Opola.Dzisiaj Opole większości Polaków kojarzy się z corocznym Festiwalem Piosenki Polskiej, chociaż tak popularna Wieża Piastowska i amfiteatr zdecydowanie nie należą do najładniejszych obiektów w mieście.

Zabytki w Opolu

Dlatego warto tu przyjechać, by się o tym przekonać i poznać ciekawe zabytki Opola, np. okazałą Katedrę czy piękny Ratusz. Ostatnio wypiękniało też znacząco Wzgórze Uniwersyteckie, zwane Opolskim Akropolem. Niedawno powstał tu Skwer Artystów z ławeczkami i rzeźbami słynnych Polaków, pojawiła się też ciekawa rzeźba Cztery Pory Roku. Od dawna natomiast góruje tu kościół na Górce.

Atrakcje w Opolu

Ale Opole to nie tylko zabytki, zachwycają tu zielone, urocze miejsca, jakich tu nie brakuje. Polecam Wyspę Bolko - oazę ciszy i spokoju, gdzie prócz zielonych ścieżek odwiedzić można naprawdę piękny Ogród Zoologiczny.Warto też przejść się nad Młynówkę, przy ulicy Piastowskiej, by zobaczyć słynną Wenecję Opolską - rząd kolorowych kamieniczek odbijających się efektownie w tafli wody. Ciekawa jest Wyspa Pasieka z Wieżą Piastowską, nowym Muzeum Festiwalu Piosenki Polskiej czy Stawem Zamkowym.

Fajną atrakcją stojącą od niedawna na Rynku jest Kiosk Muzyczny, w którym można posłuchać utworów artystów, którzy mają swoje gwiazdy na pobliskiej Alei Gwiazd.

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2017-04-03 16:00:44

[cytuj autor='Niewczas Marta']brzydkie miasto [/cytuj]

Każde miasto w pewnych fragmentach jest brzydkie, nawet Kraków, Wrocław itd. W innych zaś ładne, głównie na starówce i Opole wcale tu nie odstaje, są miejsca bardzo urokliwe i takie stwierdzenia to całkowite spłaszczenie tematu.

2016-05-19 12:43:07

Opole jest na pewno warte odwiedzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy historii mogą zobaczyć odremontowaną Wieżę Piastowską, a wielbiciele sztuki zobaczyć pomniki na Wzgórzu Uniwersyteckim. Mnie bardzo zaciekawiły podziemia Kościoła Franciszkanów, gdzie pochowano Piastów Opolskich. Ciekawostki i inne atrakcje znajdziecie na moim blogu http://szerokadroga.pl/?p=2323

2016-05-02 11:19:51

brzydkie miasto

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: