Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°40'7" N, 17°55'20" E
Opolskie
2020-01-25
2020-02-03 02:00

Opis Opola

Opole to stolica województwa leżąca nad Odrą, przy trasie nr 94, prowadzącej do Wrocławia. Opole jest ładnym, historycznym miastem z piękną Starówką, którego lokacji na początku XIII wieku dokonał książę Kazimierz I z linii Piastów Opolskich, zwany Ojcem miasta Opola. Dzisiaj Opole większości Polaków kojarzy się z corocznym Festiwalem Piosenki Polskiej, chociaż tak popularna Wieża Piastowska i amfiteatr zdecydowanie nie należą do najładniejszych obiektów w mieście.Zabytki w Opolu

Dlatego warto tu przyjechać, by się o tym przekonać i poznać ciekawe zabytki Opola, np. okazałą Katedrę czy piękny Ratusz. Ostatnio wypiękniało też znacząco Wzgórze Uniwersyteckie, zwane Opolskim Akropolem. Niedawno powstał tu Skwer Artystów z ławeczkami i rzeźbami słynnych Polaków, pojawiła się też ciekawa rzeźba Cztery Pory Roku. Od dawna natomiast góruje tu kościół na Górce.

Opole Wenecja Opolska
Opole Wenecja Opolska

Atrakcje w Opolu

Ale Opole to nie tylko zabytki, zachwycają tu zielone, urocze miejsca, jakich tu nie brakuje. Polecam Wyspę Bolko - oazę ciszy i spokoju, gdzie prócz zielonych ścieżek odwiedzić można naprawdę piękny Ogród Zoologiczny. Warto też przejść się nad Młynówkę, przy ulicy Piastowskiej, by zobaczyć słynną Wenecję Opolską - rząd kolorowych kamieniczek odbijających się efektownie w tafli wody. Ciekawa jest Wyspa Pasieka z Wieżą Piastowską, nowym Muzeum Festiwalu Piosenki Polskiej czy Stawem Zamkowym.

Fajną atrakcją stojącą od niedawna na Rynku jest Kiosk Muzyczny, w którym można posłuchać utworów artystów, którzy mają swoje gwiazdy na pobliskiej Alei Gwiazd.

Opole katedra
Kaplica Piastowska
Opole


Opole Opole Opole kościół Św. Wojciecha Wieża Piastowska Pomnik Karola Musioła - burmistrza Opola Opole - Kanał Młynówka Opolska Wenecja Opole Opole Opole Rynek Opole Opole katedra Opole katedra Opole Opole Opole Muzeum Śląska Opolskiego Opole Opole Opole Opole Opole kościół franciszkanów Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Opole Ratusz w Opolu uliczki wokół Rynku, z widokiem na katedrę Opole katedra kanał Młynówki kamienice przy Rynku Opole zoo Opole zoo Opole zoo Opole zoo Opole Opole Opole Opole w stronę Rynku

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Opolu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Opole na blogu

Zdjęcie Opole muzyczne
Opole muzyczne
Opole to zbytkowa stolica województwa opolskiego - ładne miasto od lat kojarzone z Festiwalem Piosenki Polskiej, który odbywa się tu każdego roku. Danusia w czasie konkursu Akcja Atrakcja dodała kilka ciekawych opolskich atrakcji, m.in. Muzyczny Kiosk stojący na Rynku, w którym można posłuchać piosenek i pooglądać teledyski piosenkarzy, których gwiazdy widnieją na Alei Gwiazd powstałej na Rynku obok …
Wokół turystyki · 2014-10-09 11:31:17

Wasze opinie

Iwona_4_6 Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-10-21 na

Opole jest na pewno warte odwiedzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy historii mogą zobaczyć odremontowaną Wieżę Piastowską, a wielbiciele sztuki zobaczyć pomniki na Wzgórzu Uniwersyteckim. Mnie bardzo zaciekawiły podziemia Kościoła Franciszkanów, gdzie pochowano Piastów Opolskich. Ciekawostki i inne atrakcje znajdziecie na moim blogu http://szerokadroga.pl/?p=2323

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020