Ogród Zoologiczny Opole
Wyspa Bolko, ul. Spacerowa 10, Opole
tel. 77/ 456-42-67
www.zoo.opole.pl

50°39'21" N, 17°55'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Opolskie Zoo leży na Wyspie Bolko i choć to centrum dużego miasta, stanowi prawdziwą oazę spokoju i relaksu, z dala od samochodów, wśród starodrzewu. Ogród Zoologiczny w Opolu powstał już w latach 30. XX wieku, ale dziś wydaje się bardzo nowoczesne, a przy tym naturalne, a to dlatego, że musiało odrodzić się na nowo po 1997 roku i słynnej powodzi w tym regionie. Zoo w Opolu zajmuje powierzchnię 20 ha i hoduje ponad 1000 zwierząt reprezentujących ponad 200 gatunków z całego świata. Zwierzęta żyją tu w bardzo pomysłowych i naturalnych zagrodach, przypominających ich naturalne siedliska. Niezależnie czy latem czy zimą, miejsce to pozwala podglądać życie ciekawych zwierząt.Widok dzikich zwierząt na efektownych wybiegach z pewnością każdemu przypadnie do gustu i nikt nie wyjdzie z opolskiego zoo rozczarowany. W ciągu ostatnich lat przybyło sporo nowych wybiegów, zamieszkałych przez niecodzienne gatunki. Jest spore stado żyraf, gepardów, majestatyczne irbisy, świetny wybieg z gorylami, wilk, łosie, alpaki, lemury, pelikany i wiele innych gatunków zwierząt. Obecnie (2020) buduje się tutaj wybieg dla lwów i tygrysów.

Ogród Zoologiczny w Opolu
Ogród Zoologiczny w Opolu

Atrakcje w Zoo

Poza nowoczesnymi i przyjaznymi wybiegami dla zwierzaków, Zoo w Opolu oferuje pomysłowe place zabaw i park linowy jako przerywnik dla dzieci oraz Mini Zoo, w którym młode zwierzęta biegają luźno wśród dzieci i dają się karmić. Dla wszystkich mega atrakcją jest ciekawe fokarium z uchatkami kalifornijskimi, z pokazami o stałych porach. W zoo można też odwiedzić niecodzienną ekspozycję stawonogów czy Krainę Bioróżnorodności. Na miejscu czeka też kilka punktów gastronomicznych, w których każdy może się posilić, latem ochłodzić się lodami, a zimą w kawiarni rozgrzać się ciepła kawą czy herbatą.

Ogród Zoologiczny w Opolu Zoo w Opolu Zoo w Opolu Ogród Zoologiczny w Opolu Ogród Zoologiczny w Opolu Ogród Zoologiczny w Opolu Zoo w Opolu Ogród Zoologiczny w Opolu Zoo Opole Zoo Opole Opole zoo Zoo Opole Zoo Opole Opole zoo Opole Opole zoo Opole

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-26 na
Miejsce jak najbardziej godne polecenia, atrakcyjne i przyjazne dla zwierząt, latem oczywiście z dodatkowymi atrakcjami, ale i zimą nie będzie nudno :) Zimą czynne dość krótko, bo do 15.00 jest sprzedaż biletów i o tej porze też zamyka się kawiarnia, także przy planowaniu wizyty trzeba to wziąć pod uwagę. Polecam obiekt z czystym sumieniem :)
Avatar użytkownika
angel Wędrowiec 235 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-15 na

Wspaniałe miejsce z naturalnymi wybiegami dla zwierząt, dużą ilością drzew i krzewów. Zauroczyła nas wyspa Bolko, po której można poruszać się rowerami -  a jest co oglądać. I piękne samo zoo.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021