Zoo w Opolu, Anna Piernikarczyk

Opolskie Zoo leży na Wyspie Bolko i choć to centrum dużego miasta, stanowi prawdziwą oazę spokoju i relaksu, z dala od samochodów, wśród starodrzewu. Ogród Zoologiczny w Opolu powstał już w latach 30. XX wieku, ale dziś wydaje się bardzo nowoczesne, a przy tym naturalne, a to dlatego, że musiało odrodzić się na nowo po 1997 roku i słynnej powodzi w tym regionie. Zoo w Opolu zajmuje powierzchnię 20 ha i hoduje ponad 1000 zwierząt reprezentujących ponad 200 gatunków z całego świata. Zwierzęta żyją tu w bardzo pomysłowych i naturalnych zagrodach, przypominających ich naturalne siedliska. Niezależnie czy latem czy zimą, miejsce to pozwala podglądać życie ciekawych zwierząt.Widok dzikich zwierząt na efektownych wybiegach z pewnością każdemu przypadnie do gustu i nikt nie wyjdzie z opolskiego zoo rozczarowany. W ciągu ostatnich lat przybyło sporo nowych wybiegów, zamieszkałych przez niecodzienne gatunki. Jest spore stado żyraf, gepardów, majestatyczne irbisy, świetny wybieg z gorylami, wilk, łosie, alpaki, lemury, pelikany i wiele innych gatunków zwierząt. Obecnie (2020) buduje się tutaj wybieg dla lwów i tygrysów.

Ogród Zoologiczny w Opolu

Atrakcje w Zoo

Poza nowoczesnymi i przyjaznymi wybiegami dla zwierzaków, Zoo w Opolu oferuje pomysłowe place zabaw i park linowy jako przerywnik dla dzieci oraz Mini Zoo, w którym młode zwierzęta biegają luźno wśród dzieci i dają się karmić. Dla wszystkich mega atrakcją jest ciekawe fokarium z uchatkami kalifornijskimi, z pokazami o stałych porach. W zoo można też odwiedzić niecodzienną ekspozycję stawonogów czy Krainę Bioróżnorodności. Na miejscu czeka też kilka punktów gastronomicznych, w których każdy może się posilić, latem ochłodzić się lodami, a zimą w kawiarni rozgrzać się ciepła kawą czy herbatą.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Ogród Zoologiczny Opole
Wyspa Bolko, ul. Spacerowa 10, Opole
tel. 77/ 456-42-67
www.zoo.opole.pl

50°39'21" N, 17°55'24" E
Opolskie
2020-01-26
2020-02-03 02:01

Zoo w Opolu na blogu

Zdjęcie 7 najlepszych rodzinnych Zoo w Polsce, zaplanuj z nami weekend!
7 najlepszych rodzinnych Zoo w Polsce, zaplanuj z nami weekend!

Z doświadczenia wiemy, że rodzice często borykają się z problemem, gdzie zabrać dziecko na wycieczkę, żeby nie było nudno, żeby maluch dobrze się zabawił i zaciekawił, ale by i dorośli spędzili z dziećmi fajny, wspólny dzień. Idealnym pomysłem na taką całodniową aktywność są ogrody zoologiczne i wszelkie mini zoo, których ostatnio w Polsce nie brakuje. Dzieci je uwielbiają, a piszę to jako mama trzech córek :)

Atrakcje · 2020-02-06 15:28:33

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-26 na
Miejsce jak najbardziej godne polecenia, atrakcyjne i przyjazne dla zwierząt, latem oczywiście z dodatkowymi atrakcjami, ale i zimą nie będzie nudno :) Zimą czynne dość krótko, bo do 15.00 jest sprzedaż biletów i o tej porze też zamyka się kawiarnia, także przy planowaniu wizyty trzeba to wziąć pod uwagę. Polecam obiekt z czystym sumieniem :)
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-15 na

Wspaniałe miejsce z naturalnymi wybiegami dla zwierząt, dużą ilością drzew i krzewów. Zauroczyła nas wyspa Bolko, po której można poruszać się rowerami -  a jest co oglądać. I piękne samo zoo.