Opole rynek

Rynek w Opolu

(4.4 głosów: 76)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek w Opolu to główny plac miasta, z potężnym ratuszem stojącym pośrodku. Urokliwe to miejsce, które zaprasza do spacerów i kawiarenek. Układ urbanistyczny Starego Miasta w Opolu nie uległ większej zmianie od czasów jego lokacji, czyli od XIII wieku. Centralny punkt stanowi czworoboczny Rynek, z efektownym, okazałym Ratuszem pośrodku, który wydaje się tutaj nieco za duży. Wokół Rynku stoją śliczne kamienice ze zdobionymi fasadami, wymalowanymi pastelowymi barwami. W jednej z nich mieści się wehikuł czasu, który przenosi do mieszkania z czasów naszych babć. Dodatkowego uroku placowi dodają kawiarenki oraz rzeźby koloru białego. Niedawno na Rynku w Opolu powstała Aleja Gawiazd czyli gwiazdy widoczne wśród bruku z nazwiskami piosenkarzy, którzy występowali na opolskim Festiwalu Piosenki PolskiejOpole
Opole
Opole rynek
Opole rynek
Opole ratusz
Opole ratusz
Aleja Gwiazd w Opolu, Danusia
Aleja Gwiazd w Opolu, Danusia

Atrakcje w okolicy

W pobliżu Rynku znajdują się ciekawe zabytki: średniowieczna Katedra Św. Krzyża, kościół Franciszkanów z mauzoleum Piastów, kościół Na Górce, Muzeum Śląska Opolskiego, Zamek Górny, z którego została dziś tylko gotycka wieża wzniesiona około 1380 roku na Górze Wapiennej. Do wieży przylega również gotycki fragment muru obronnego (ul. Osmańczyka).

Opole rynek
Opole ratusz
Opole
Opole

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Rynek
Opole

GPS: 50°40'7N, 17°55'20E

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Rynki, place i deptaki
Ważna
czynne cały rok wstęp bezpłatny rynki
50°40'7N, 17°55'20E
03 kwiecień 2017
12 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Łukasz Piernikarczyk
14 maj 2021 13:03
Bardzo urokliwe miejsce. Super są pastelowe kamieniczki i nowy pomnik księcia opolskiego.

Rynek w Opolu na blogu

Opole na weekend

Jeśli szukasz pomysłu na piękny i udany weekend rodzinny czy we dwoje, zapraszam Cię na naszą relację i film z niezwykle atrakcyjnego Opola, w którym ciekawych miejsc nie brakuje. Poznaj najlepsze atrakcje tego miasta i zobacz je naszymi oczami. Całości dopełniają aktualne informacje praktyczne. Zapraszam 🙂

12 maj 2021 13:08
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację