Rynek w Opolu

Opole rynek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Rynek w Opolu to główny plac miasta, z potężnym ratuszem stojącym pośrodku. Urokliwe to miejsce, które zaprasza do spacerów i kawiarenek. Układ urbanistyczny Starego Miasta w Opolu nie uległ większej zmianie od czasów jego lokacji, czyli od XIII wieku. Centralny punkt stanowi czworoboczny Rynek, z efektownym, okazałym Ratuszem pośrodku, który wydaje się tutaj nieco za duży. Wokół Rynku stoją śliczne kamienice ze zdobionymi fasadami, wymalowanymi pastelowymi barwami. W jednej z nich mieści się wehikuł czasu, który przenosi do mieszkania z czasów naszych babć. Dodatkowego uroku placowi dodają kawiarenki oraz rzeźby koloru białego. Niedawno na Rynku w Opolu powstała Aleja Gawiazd czyli gwiazdy widoczne wśród bruku z nazwiskami piosenkarzy, którzy występowali na opolskim Festiwalu Piosenki Polskiej

Opole
Opole
Opole rynek
Opole rynek
Opole ratusz
Opole ratusz
Aleja Gwiazd w Opolu
Aleja Gwiazd w Opolu

Atrakcje w okolicy

W pobliżu Rynku znajdują się ciekawe zabytki: średniowieczna Katedra Św. Krzyża, kościół Franciszkanów z mauzoleum Piastów, kościół Na Górce, Muzeum Śląska Opolskiego, Zamek Górny, z którego została dziś tylko gotycka wieża wzniesiona około 1380 roku na Górze Wapiennej. Do wieży przylega również gotycki fragment muru obronnego (ul. Osmańczyka).

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Rynek
Opole

Noclegi w Opolu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Opole rynek
Opole ratusz
Opole
Opole
(4.4 głosów: 81)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 81)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Bardzo urokliwe miejsce. Super są pastelowe kamieniczki i nowy pomnik księcia opolskiego.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024