Papugarnia w Opolu to atrakcja dla miłośników papug

Papugarnia w Opolu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Papugarnia w Opolu to jedna z nowszych atrakcji miasta, bo działa od 2020 roku. Jeśli lubisz ptaki, a szczególnie kolorowe i krzykliwe papugi, koniecznie powinieneś odwiedzić to miejsce, przenoszące do egzotycznego świata barwnych papug. W środku jest bardzo ciekawie, nie byliśmy wcześniej w atrakcji tego typu, więc nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. My byliśmy zainteresowani papugami, a one nami 🙂 Kilkadziesiąt papug fruwa swobodnie po całym wnętrzu, prawie każda papuga jest inna, są różnych rozmiarów, mają przeróżne barwy i swoje imiona. Żyją w zgodzie, są oswojone, chętnie siadają na dłoni czy ramieniu, nie pytając nawet o zgodę 🙂 My byliśmy zainteresowani papugami, a one nami 🙂 Z założenia one są bardzo ciekawskie, więc lepiej ściągnąć wszystko co cenne, kolczyki, spinki itp.

Na miejscu można kupić kubeczek z pokarmem, który nęci papugi. My byliśmy po południu i jeszcze papugi nadal były zainteresowane i jedzeniem i naszymi osobami, nasze córki były zachwycone. Jedna z papug - Saga, zrobiła sobie z Natalii łóżko, bo papugi w ciągu dnia wiele razy zapadają w krótkie kilkuminutowe drzemki. Ta postanowiła wyspać się porządnie i drzemała blisko godzinę na naszej Natalce 🙂 Nasze córki były zachwycone. Atrakcja znajduje się niedaleko opolskiego Zoo, choć sama lokalizacja może nie jest bardzo szczęśliwa, to wnętrze Papugarni nam to wynagrodzi. Przeżyjesz tu również niezapomniane urodzinki, podczas których dowiesz się sporo o tych pięknych, kolorowych ptakach. Papugarnię prowadzi miłe małżeństwo, właściciel hoduje papugi, ale zdobywa je także z innych źródeł. Zajmowanie się tymi papugami to praca na cały etat i pasja na całe życie 🙂

Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu

Informacje praktyczne

pn nieczynne
wt-nd 12.00-18.00
Bilety: normalny 19 zł, ulgowy 15 zł
karma 2 zł
Parking: bezpłatny

Papugarnia
ul. Wapienna 10, Opole
tel. 517-311-114
https://www.facebook.com/Papugarnia-Opole-103789967791807

Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu

Noclegi w Opolu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
Papugarnia w Opolu
(5 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Agnieszka
Byłam z synem. Oboje jesteśmy zachwyceni. Już myślimy o ponownej wizycie.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024