49°17'35" N
19°57'20" W
Małopolskie
2016-01-08 11:31:56
Zakopane, Anna Piernikarczyk
Zakopane Krzeptówki, Anna Piernikarczyk
Zakopane Jaszczurówka, Anna Piernikarczyk
Zakopane przed doliną strążyską, Magdalena
Wodogrzmoty Mickiewicza, Anna Piernikarczyk
Krupówki, Anna Piernikarczyk
Tatry, Anna Piernikarczyk
Tatry, Anna Piernikarczyk
Morskie Oko, Anna Piernikarczyk
Morskie Oko i Tatry Wysokie, Anna Piernikarczyk
Schronisko Morskie OKO, Anna Piernikarczyk
Schronisko Morskie Oko, Anna Piernikarczyk
Tatry, Anna Piernikarczyk
Tatry, Anna Piernikarczyk
Tatry, Anna Piernikarczyk
Tatry, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Zakopanego (83)

Zimowa stolica Polski

Zakopane to zimowa stolica Polski położona na samym południu kraju w województwie małopolskim, od lat fascynująca turystów. Ośrodek przycupnął u samych stóp Tatr, zapewniając sobie niezapomiane i spektakularne widoki na te najwyższe polskie szczyty.Do tego zimowego kurortu prowadzi stosunkowo łatwa droga zwana "zakopianką" (początkowo z Krakowa droga nr E77, następnie od Rabki 47 do samego miasta), niestety często całkowicie zakorkowana.

Zakopane samo w sobie jest atrakcją ze słynnym w całej Polsce deptakiem zwanym Krupówkami, tradycyjną zabudową, wszechobecnym folklorem, tak oryginalnym i pociągającym dla przybyszów z innych regionów.

Fantastyczne położenie sprawia, że Zakopane to wspaniały i najlepszy punkt wypadowy w Tatry, świetne miejsce wypoczynku zarówno zimą, jak i w lecie. Przepiękne, malownicze dolinki tatrzańskie, urokliwe, górskie jeziora i ośnieżone szczyty, groźnie spoglądające z góry...To wszystko każdy turysta przybywający do Zakopanego ma na wyciągnięcie dłoni, ale ma to i swoje wady - rzadko bywa tu spokojnie i cicho, więc turyści lubiący ustronne miejsca powinni wybrać inne okoliczne miejscowości.

Atrakcje w Zakopanem

- Krupówki, ul. Krupówki - słynny deptak, przy którym ulokowały się klimatyczne restauracje regionalne i pamiątki, tutaj też wychodzą uliczni artyści i tutaj tętni życie miasteczka

- Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10

- Dom do góry nogami, Al 3 Maja - ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, w której chodzi się po "suficie"

- Stary kościół, ul. Kościeliska - drewniany kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej, przy nim znajduje się zabytkowy, najstarszy w Zakopanem cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kryjący ślady najznamienitszych osób związanych z Zakopanem i Tatrami

- Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi "Koliba", ul. Kościeliska 18, stylowa góralska chata

- Kolej na Gubałówkę, ul. Na Gubałówkę - kolej linowo-terenowa

- Kolej na Kasprowy Wierch, Kuźnica - nowoczesna kolej kabinowa

- Willa Atma, ul. Kasprusie 19 - piękna drewniana chałupa - obecnie Muzeum Szymanowskiego

- Sanktuarium na Krzeptówkach, ul. Krzeptówki 14 - sanktuarium MB Fatimskiej

- Willa Koliba, ul. Kościeliska 18 - Muzeum Stylu Zakopiańskiego

- Wielka Krokiew, ul. Czecha 1 - skocznia narciarska

- Witkiewiczówka, Antałówka 6 - willa w stylu zakopiańskim, w której pracował Witkacy, obecnie pensjonat pięknie odremontowany

- Kaplica na Antałówce - kaplica Salwatorianów

- Muzeum Przyrodnicze TPN, ul. Chałubińskiego 42a

- Chałupa Sabały, ul. Stare Krzeptówki 17

- Kościół Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a - neogotycki kościół ze strzelistą wieżą stojący u wylotu Krupówek

- Szlaki turystyczne - wiele szlaków prowadzących na szczyty tatrzańskie oraz w dolinki Tatrzańskiego Parku Narodowego, m.in. jeden z najsłynniejszych szlaków w Polsce a przy tym jeden z najtrudniejszych - Orla Perć

- Giewont - symbol Tatr i Zakopanego, słynny śpiący rycerz dobrze widoczny z wielu miejsc w mieście

- Aqua Park Zakopane, ul. Jagiellońska 31

Narciarstwo w Zakopanem

Zakopane to raj dla amatorów białego szaleństwa, zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów. Znajduje się tu kilka ośrodków narciarskich, wyciągi, wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły narciarskie.

- Kolej Linowa Kasprowy Wierch (PKL), Kuźnice 14, Zakopane - ta najsłynniejsza narciarska góra w Polsce każdego roku przyciąga rzesze miłośników białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy jest tutaj nowoczesna kolej linowa kabinowa (PKL), a ponadto 2 kolejki krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Na Kasprowym Wierchu przygotowanych jest 14 km tras narciarskich, na naturalnym śniegu. Przy górnej stacji działa wypożyczalnia sprzętu i serwis, a także szkoła narciarska.
http://www.pkl.pl/

- Centrum Narciarskie Nosal, ul. Balzera 30, Zakopane - ośrodek oferuje 6 wyciągów, w tym jeden wyciąg krzesełkowy. Poprowadzono 6 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, działa ogródek zimowy dla dzieci i karuzela narciarska, a także wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska.
http://nosal.pl

- Ośrodek Harenda, ul. Harenda 21 A, Zakopane - ośrodek oferuje kolej krzesełkową 4-osobową, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnię sprzętu oraz szkołę narciarską. Jest też Karczma Regionalna Harenda, taras widokowy i parkingi. Trasy są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Prócz 6 tras zjazdowych przygotowano trasę biegową i skiturową (4000 m) Trasa biegowa jest bezpłatna.
http://www.harendazakopane.pl

- Ośrodek Polana Szymoszkowa, Polana Szymoszkowa 2, Zakopane - ośrodek oferuje koleje krzesełkowe 4- i 6-osobowe, trasy są ratrakowane. Działa tu KIDS PARK z wydzielonym taśmociągiem dla dzieci i przedszkolem narciarskim. Jest też szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu i karczma.
http://szymoszkowa.pl/

Oficjalna strona Zakopanego

Zdobyte nagrody

Zakopane atrakcje

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Noclegi

Noclegi w Zakopanem (109)

W okolicy zobacz koniecznie

Rysy - zdjęcie

Komentarze

2017-02-01 10:02:13

Witam Wszystkich na forum :) Faktycznie Zakopane należy do tych miejsc które zawsze warto odwiedzić i to bez względu na porę roku, amatorzy białego szalenstwa jak i górskich spacerów znajdą tutaj coś dla siebie. Jedynym minusem jest uciżliwy dojazd oraz tłumy na każdym kroku, trzeba się do tego przyzywczaić.

2017-01-26 08:30:27

Tak, ja też uwielbiam Zakopane!!! Znajoma była w grudniu i mówi, że odkryła to miasto na nowo, bo wzieli sobie tym razem przewozy turystyczne. Co o tym myślicie? Zawsze byłam sceptycznie nastawiona. Znajomi zachwalają. Myslicie, że w Zakopcu jest tyle do zobaczenia, że warto z takiej usługi skorzystać? Oni brali te firmę: http://dream-bus.pl/zakopane/. Co myślicie?

2016-11-28 12:21:02

[cytuj autor=' perlator']Tłok i szpan. Na szczęście góry bronią sięsame swoim pięknem. [/cytuj]

 

 

Dokładnie. Właśnie za góry kocham to miejsce :)

2016-11-01 08:15:55

Jestem częstym gościem

2016-02-03 16:25:04

Tłok i szpan. Na szczęście góry bronią sięsame swoim pięknem.

2015-11-16 20:38:34

Zakopane i okolice to wspaniałe miejsce. Staram się je odwiedzać przynajmniej raz w roku. Nie są to długie pobyty jedno lub dwu dniowe.

2015-11-16 16:06:22

Kocham to miejsce i ten klimat. Ludzie wspaniali. Zawsze z mężem wybieramy fajny apartament w centrum Zakopanego! Ostatnio wybraliśmy apartament na ul. Droga do Daniela. Spokój cisza, blisko do centrum i blisko do dolin. Czyli wszystko to co kocham :D
Zakopane to świetne miejsce na krótkie bądź dłuższe pobyty :)

2014-10-15 14:22:55

Ja zawsze co roku staram się chociaż na kilka dni zawitać do Zakopanego i myślę że warto to bo na każdego na pewno zadziała magia górr i przygoda na szlaku:) To wyjątkowe miejsce.

2014-08-24 08:26:22

Cudowne miejsce. Cudowni ludzie. Za rok tu wróce.

NewsletterWypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: