Zdjęcia Zakopanego (83)
Zakopane atrakcje

Zimowa stolica Polski

Zakopane to zimowa stolica Polski położona na samym południu kraju w województwie małopolskim, od lat fascynująca turystów. Ośrodek przycupnął u samych stóp Tatr, zapewniając sobie niezapomiane i spektakularne widoki na te najwyższe polskie szczyty.Do tego zimowego kurortu prowadzi stosunkowo łatwa droga zwana "zakopianką" (początkowo z Krakowa droga nr E77, następnie od Rabki 47 do samego miasta), niestety często całkowicie zakorkowana.

Zakopane samo w sobie jest atrakcją ze słynnym w całej Polsce deptakiem zwanym Krupówkami, tradycyjną zabudową, wszechobecnym folklorem, tak oryginalnym i pociągającym dla przybyszów z innych regionów.Fantastyczne położenie sprawia, że Zakopane to wspaniały i najlepszy punkt wypadowy w Tatry, świetne miejsce wypoczynku zarówno zimą, jak i w lecie. Przepiękne, malownicze dolinki tatrzańskie, urokliwe, górskie jeziora i ośnieżone szczyty, groźnie spoglądające z góry...

To wszystko każdy turysta przybywający do Zakopanego ma na wyciągnięcie dłoni, ale ma to i swoje wady - rzadko bywa tu spokojnie i cicho, więc turyści lubiący ustronne miejsca powinni wybrać inne okoliczne miejscowości.

Atrakcje w Zakopanem

- Krupówki, ul. Krupówki - słynny deptak, przy którym ulokowały się klimatyczne restauracje regionalne i pamiątki, tutaj też wychodzą uliczni artyści i tutaj tętni życie miasteczka

- Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10

- Dom do góry nogami, Al 3 Maja - ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, w której chodzi się po "suficie"- Stary kościół, ul. Kościeliska - drewniany kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej, przy nim znajduje się zabytkowy, najstarszy w Zakopanem cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kryjący ślady najznamienitszych osób związanych z Zakopanem i Tatrami

- Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi "Koliba", ul. Kościeliska 18, stylowa góralska chata

- Kolej na Gubałówkę, ul. Na Gubałówkę - kolej linowo-terenowa

- Kolej na Kasprowy Wierch, Kuźnica - nowoczesna kolej kabinowa

- Willa Atma, ul. Kasprusie 19 - piękna drewniana chałupa - obecnie Muzeum Szymanowskiego

- Sanktuarium na Krzeptówkach, ul. Krzeptówki 14 - sanktuarium MB Fatimskiej

- Willa Koliba, ul. Kościeliska 18 - Muzeum Stylu Zakopiańskiego

- Wielka Krokiew, ul. Czecha 1 - skocznia narciarska

- Witkiewiczówka, Antałówka 6 - willa w stylu zakopiańskim, w której pracował Witkacy, obecnie pensjonat pięknie odremontowany

- Kaplica na Antałówce - kaplica Salwatorianów

- Muzeum Przyrodnicze TPN, ul. Chałubińskiego 42a

- Chałupa Sabały, ul. Stare Krzeptówki 17

- Kościół Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a - neogotycki kościół ze strzelistą wieżą stojący u wylotu Krupówek

- Szlaki turystyczne - wiele szlaków prowadzących na szczyty tatrzańskie oraz w dolinki Tatrzańskiego Parku Narodowego, m.in. jeden z najsłynniejszych szlaków w Polsce a przy tym jeden z najtrudniejszych - Orla Perć

- Giewont - symbol Tatr i Zakopanego, słynny śpiący rycerz dobrze widoczny z wielu miejsc w mieście

- Aqua Park Zakopane, ul. Jagiellońska 31

Narciarstwo w Zakopanem

Zakopane to raj dla amatorów białego szaleństwa, zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów. Znajduje się tu kilka ośrodków narciarskich, wyciągi, wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły narciarskie.

- Kolej Linowa Kasprowy Wierch (PKL), Kuźnice 14, Zakopane - ta najsłynniejsza narciarska góra w Polsce każdego roku przyciąga rzesze miłośników białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy jest tutaj nowoczesna kolej linowa kabinowa (PKL), a ponadto 2 kolejki krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Na Kasprowym Wierchu przygotowanych jest 14 km tras narciarskich, na naturalnym śniegu. Przy górnej stacji działa wypożyczalnia sprzętu i serwis, a także szkoła narciarska.
http://www.pkl.pl/

- Centrum Narciarskie Nosal, ul. Balzera 30, Zakopane - ośrodek oferuje 6 wyciągów, w tym jeden wyciąg krzesełkowy. Poprowadzono 6 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, działa ogródek zimowy dla dzieci i karuzela narciarska, a także wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska.
http://nosal.pl

- Ośrodek Harenda, ul. Harenda 21 A, Zakopane - ośrodek oferuje kolej krzesełkową 4-osobową, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnię sprzętu oraz szkołę narciarską. Jest też Karczma Regionalna Harenda, taras widokowy i parkingi. Trasy są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Prócz 6 tras zjazdowych przygotowano trasę biegową i skiturową (4000 m) Trasa biegowa jest bezpłatna.
http://www.harendazakopane.pl

- Ośrodek Polana Szymoszkowa, Polana Szymoszkowa 2, Zakopane - ośrodek oferuje koleje krzesełkowe 4- i 6-osobowe, trasy są ratrakowane. Działa tu KIDS PARK z wydzielonym taśmociągiem dla dzieci i przedszkolem narciarskim. Jest też szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu i karczma.
http://szymoszkowa.pl/

Oficjalna strona Zakopanego

Zakopane atrakcje

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Pensjonat Skalny

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2017-02-01 10:02:13

Witam Wszystkich na forum :) Faktycznie Zakopane należy do tych miejsc które zawsze warto odwiedzić i to bez względu na porę roku, amatorzy białego szalenstwa jak i górskich spacerów znajdą tutaj coś dla siebie. Jedynym minusem jest uciżliwy dojazd oraz tłumy na każdym kroku, trzeba się do tego przyzywczaić.

2017-01-26 08:30:27

Tak, ja też uwielbiam Zakopane!!! Znajoma była w grudniu i mówi, że odkryła to miasto na nowo, bo wzieli sobie tym razem przewozy turystyczne. Co o tym myślicie? Zawsze byłam sceptycznie nastawiona. Znajomi zachwalają. Myslicie, że w Zakopcu jest tyle do zobaczenia, że warto z takiej usługi skorzystać? Oni brali te firmę: http://dream-bus.pl/zakopane/. Co myślicie?

2016-11-28 12:21:02

[cytuj autor=' perlator']Tłok i szpan. Na szczęście góry bronią sięsame swoim pięknem. [/cytuj]

 

 

Dokładnie. Właśnie za góry kocham to miejsce :)

2016-11-01 08:15:55

Jestem częstym gościem

2016-02-03 16:25:04

Tłok i szpan. Na szczęście góry bronią sięsame swoim pięknem.

2015-11-16 20:38:34

Zakopane i okolice to wspaniałe miejsce. Staram się je odwiedzać przynajmniej raz w roku. Nie są to długie pobyty jedno lub dwu dniowe.

2015-11-16 16:06:22

Kocham to miejsce i ten klimat. Ludzie wspaniali. Zawsze z mężem wybieramy fajny apartament w centrum Zakopanego! Ostatnio wybraliśmy apartament na ul. Droga do Daniela. Spokój cisza, blisko do centrum i blisko do dolin. Czyli wszystko to co kocham :D
Zakopane to świetne miejsce na krótkie bądź dłuższe pobyty :)

2014-10-15 14:22:55

Ja zawsze co roku staram się chociaż na kilka dni zawitać do Zakopanego i myślę że warto to bo na każdego na pewno zadziała magia górr i przygoda na szlaku:) To wyjątkowe miejsce.

2014-08-24 08:26:22

Cudowne miejsce. Cudowni ludzie. Za rok tu wróce.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: