Morskie Oko to jeden z ważniejszych i popularniejszych celów turystów przybywających do Zakopanego!Największe jezioro w Tatrach

Morskie Oko leżące na wysokości 1395 m n.p.m., zwane niegdyś Rybim Stawem to największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach (34 ha i 50 m głębokości), niezwykle malowniczo położone wśród tatrzańskich szczytów. Wzdłuż tego jeziora przebiega czerwony szlak, biegnący w górę nad Czarny Staw, a dalej na najwyższy polski szczyt - Rysy (2499 m n.p.m.).

Morskie Oko w Tatrach
Morskie Oko w Tatrach

Schronisko Morskie Oko

Nad Morskim Okiem powstało pierwsze schronisko tatrzańskie w 1874 roku. Obecny budynek schroniska PTTK położony jest na wysokości 1405 m n.p.m., na wale morenowym, a od 1976 roku uznany jest za zabytek prawnie chroniony.

Dojscie do Morskiego Oka

Jezioro jest dość znacznie oddalone od centrum Zakopanego, około 30 km najkrótszą drogą. Najlepiej dojechać do ostatniego parkingu na Polanie Palenicy Białczańskiej, własnym samochodem lub busem z Zakopanego. Latem parking dość szybko jest pełny mimo dużych rozmiarów.

w dole Morskie Oko, zza grzbietu wystają Tatry Bielskie
Morskie Oko
Morskie Oko i Tatry Wysokie


Tutaj należy wykupić bilet i dalej, ostatnie 8 km należy pokonać pieszo bądź furmanką (kilkadziesiąt złotych, warto się targować). Idzie się drogą asfaltową, obok Wodogrzmotów Mickiewicza. Końcowa stacja furmanek znajduje się na Polanie Włosienica, stąd jest jeszcze około 1,5 km do stawu.

Szlaki nad Morskie Oko

- szlak czerwony, z Zakopanego (Toporowej Cyrhli) przez regle Tatr Wysokich: Toporowa Cyrhla - Psia Trawka - Polana Waksmundzka - Rusinowa Polana - Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko, około 6 h

Tatry
Tatry


- szlak niebieski, z Zakopanego (Kuźnice) przez Halę Gąsienicową - Zawrat - Krzyżne, dalej szlak żółty: Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka - Morskie Oko, około 8 h, trasa o wysokogórskim charakterze wymagająca dobrej kondycji

Morskie Oko Tatry Włosienica Schronisko nad Morskim Okiem Nad Morskie Oko Samotny świerk nad brzegiem Morskiego Oka Widok na morskie oko 2007r. Widok na morskie oko 2007r.  morskie oko 2007r.

Ząb noclegi

Ząb to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Frelka Domator 16 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-10-04 na
Uwielbiam to miejsce, mimo tego, że jest jednym z najpopularniejszych w Tatrach. Morskie Oko jest piękne, niezależnie od tego jaka pora roku je przyozdabia.
Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Super miejsce! Warto iść 3 godziny dla takich widoków!
Remek Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-02-22 na

Najlepiej z samego rana cisza i spokój, później niestety robi się gwarno

Avatar użytkownika
Zarmen Zapaleniec 313 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-11-04 na

Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z górami to wejście na Morskie Oko w Tatrach to obowiązek, trasa łatwa ponieważ głównie idzie się asfaltem.

PS. Widoki piękne !

POLECAM

Anpis Weekendowy turysta 30 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-11-01 na

Polskie oczko...?

 

Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Nasza wycieczka zaczęła się przy dworcu PKP, gdzie co kilka-kilkanaście minut zapełnia się busik i... po drodze do pełnego już pojazdu kierowca zabierał kolejnych turystów. Koszt przejazdu to 10zł od osoby

Avatar użytkownika
Agnieszka Nawój Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-15 na

Cudo

Avatar użytkownika
Adrian Domator 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-03 na

Długie czekanie w kolejce po bilet ale później tylko radość z wchodzenia. Bardzo ładne widoki, kiepskie powietrze tylko gdy przechodzi koń z wozem :) Na prawdę warto wejść tam na pieszo, później okrążyć Morskie Oko dookoła a jeszcze przyjemniej się wtedy schodzi na parking, nie mogę się doczekać aż znowu tam będę.

Avatar użytkownika
DoRi Krajtroter 11364 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-05-10 na

stanowczo jestem na nie dla tego schroniska. Jedynym plusem jest bycie tam o 5-6 rano kiedy nie ma nikogo. Później człowiek się już tylko męczy w tym tłumie. Sam asfalt porażka. Powinni elektriczkę puścić taką jak na Słowacji-oszczędzi to koni przynajmniej.

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-09 na

Witam. Zgadzam się . Miejsce jest przepiękne. Odwiedziłem Morskie Oko w maju 2012, było wtedy jeszcze częściowo zamarznięte, Ale i tak było pięknie

Avatar użytkownika
Sylwia CCC Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-04 na

Wrażenia niesamowite!! Warto jechać!! Super widoki 

Polecam :)

allmak86 Weekendowy turysta 31 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-08-24 na

Jedno z piękniejszych miejsc w Polsce! Droga długa ale uwięczeniem jej jest cudowny widok.

Avatar użytkownika
Zośka92 Weekendowy turysta 29 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-03-12 na

Tłoczno ale pięknie ;)

Avatar użytkownika
Dominika Zapaleniec 379 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-06-16 na

Piękne zdjęcia. Pozdrawiam.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021