Morskie Oko

Morskie Oko w Tatrach

(4.8 głosów: 492)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Morskie Oko to jeden z ważniejszych i popularniejszych celów turystów przybywających do Zakopanego!

Największe jezioro w Tatrach

Morskie Oko leżące na wysokości 1395 m n.p.m., zwane niegdyś Rybim Stawem to największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach (34 ha i 50 m głębokości), niezwykle malowniczo położone wśród tatrzańskich szczytów. Wzdłuż tego jeziora przebiega czerwony szlak, biegnący w górę nad Czarny Staw, a dalej na najwyższy polski szczyt - Rysy (2499 m n.p.m.).

Morskie Oko w Tatrach
Morskie Oko w Tatrach


Schronisko Morskie Oko

Nad Morskim Okiem powstało pierwsze schronisko tatrzańskie w 1874 roku. Obecny budynek schroniska PTTK położony jest na wysokości 1405 m n.p.m., na wale morenowym, a od 1976 roku uznany jest za zabytek prawnie chroniony.

Dojscie do Morskiego Oka

Jezioro jest dość znacznie oddalone od centrum Zakopanego, około 30 km najkrótszą drogą. Najlepiej dojechać do ostatniego parkingu na Polanie Palenicy Białczańskiej, własnym samochodem lub busem z Zakopanego. Latem parking dość szybko jest pełny mimo dużych rozmiarów.

w dole Morskie Oko, zza grzbietu wystają Tatry Bielskie, Maciej A
w dole Morskie Oko, zza grzbietu wystają Tatry Bielskie, Maciej A

Tutaj należy wykupić bilet i dalej, ostatnie 8 km należy pokonać pieszo bądź furmanką (kilkadziesiąt złotych, warto się targować). Idzie się drogą asfaltową, obok Wodogrzmotów Mickiewicza. Końcowa stacja furmanek znajduje się na Polanie Włosienica, stąd jest jeszcze około 1,5 km do stawu.

Szlaki nad Morskie Oko

- szlak czerwony, z Zakopanego (Toporowej Cyrhli) przez regle Tatr Wysokich: Toporowa Cyrhla - Psia Trawka - Polana Waksmundzka - Rusinowa Polana - Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko, około 6 h

Morskie Oko, Maciej A
Morskie Oko i Tatry Wysokie
Tatry


- szlak niebieski, z Zakopanego (Kuźnice) przez Halę Gąsienicową - Zawrat - Krzyżne, dalej szlak żółty: Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka - Morskie Oko, około 8 h, trasa o wysokogórskim charakterze wymagająca dobrej kondycji

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Morskie Oko, Paweł Gąsiorek
, DoRi
Tatry Włosienica
Schronisko nad Morskim Okiem
Nad Morskie Oko
Samotny świerk nad brzegiem Morskiego Oka
Widok na morskie oko 2007r., Anpis
Widok na morskie oko 2007r., Anpis
 morskie oko 2007r., Anpis
Tatry Zakopane Ząb Małopolska
Perełka
jeziora stawy stawy tatrzańskie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dorota Skuza
Po prostu cudowne. Okolone Tatrami. Klimatyczne schronisko. Tu trzeba być.
OTTO
Gdyby nie te tłumy stojących na brzegu pijących piwo i palących papierosy, których w większości wwiozły tu konie bo sami by nie doszli, brak kondycji przez papieroch. Można tu zajrzeć o innej porze gdy jest znacznie luźniej, wtedy jest klimat.
Frelka
Uwielbiam to miejsce, mimo tego, że jest jednym z najpopularniejszych w Tatrach. Morskie Oko jest piękne, niezależnie od tego jaka pora roku je przyozdabia.
DominikPL
Super miejsce! Warto iść 3 godziny dla takich widoków!
Remek

Najlepiej z samego rana cisza i spokój, później niestety robi się gwarno

Zarmen

Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z górami to wejście na Morskie Oko w Tatrach to obowiązek, trasa łatwa ponieważ głównie idzie się asfaltem.

PS. Widoki piękne !

POLECAM

Anpis

Polskie oczko...?

 

Karolina

Nasza wycieczka zaczęła się przy dworcu PKP, gdzie co kilka-kilkanaście minut zapełnia się busik i... po drodze do pełnego już pojazdu kierowca zabierał kolejnych turystów. Koszt przejazdu to 10zł od osoby

Agnieszka Nawój

Cudo

Adrian

Długie czekanie w kolejce po bilet ale później tylko radość z wchodzenia. Bardzo ładne widoki, kiepskie powietrze tylko gdy przechodzi koń z wozem 🙂 Na prawdę warto wejść tam na pieszo, później okrążyć Morskie Oko dookoła a jeszcze przyjemniej się wtedy schodzi na parking, nie mogę się doczekać aż znowu tam będę.

DoRi

stanowczo jestem na nie dla tego schroniska. Jedynym plusem jest bycie tam o 5-6 rano kiedy nie ma nikogo. Później człowiek się już tylko męczy w tym tłumie. Sam asfalt porażka. Powinni elektriczkę puścić taką jak na Słowacji-oszczędzi to koni przynajmniej.

Lutodar

Witam. Zgadzam się . Miejsce jest przepiękne. Odwiedziłem Morskie Oko w maju 2012, było wtedy jeszcze częściowo zamarznięte, Ale i tak było pięknie

Sylwia CCC

Wrażenia niesamowite!! Warto jechać!! Super widoki 

Polecam 🙂

allmak86

Jedno z piękniejszych miejsc w Polsce! Droga długa ale uwięczeniem jej jest cudowny widok.

Zośka92

Tłoczno ale pięknie 😉

Dominika

Piękne zdjęcia. Pozdrawiam.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023