Schronisko Morskie Oko

Tatry
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Schronisko PTTK nad Morskim Okiem (1410 m.n.p.m.) to jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w Tatrach, bowiem Morskie Oko to najpiękniejsze tatrzańskie jezioro. Prowadzi do niego daleka, ale łatwa droga z Palenicy Białczańskiej, a dodatkowo można do Polany Włosienicy dojechać bryczką (1,5 km od Schroniska) tak więc miejsce to odwiedzają zarówno dzieci, jak i starsi.

Schronisko Morskie Oko składa się z Nowego i Starego Schroniska, choć Nowe Schronisko ma już ponad 100 lat historii i wiele zmian za sobą. Obecnie to nowoczesny obiekt turystyczny, wygodny latem i ciepły zimą, z przepięknymi widokami z okien. Oferuje 35 miejsc noclegowych w pokojach 3- i wieloosobowych. Wspólna łazienka i wrzątek dostępny całą dobę.

Tatry Schronisko Morskie Oko
Tatry Schronisko Morskie Oko

Stare Schronisko zwane jest Wozownią i jest najstarszym istniejącym schroniskiem w polskiej części Tatr, pełni funkcje noclegowni.

Szlaki do Schroniska

- czerwony szlak z Toporowej Cyrhli przez Psią Trawkę, Rówień Waksmundzką, dalej wzdłuż szosy nad Morskie Oko i dalej obok Czarnego Stawu na Rysy

Morskie Oko
Morskie Oko

- czerwony szlak - asfaltowa szosa z parkingu na polanie Palenica Białczańska, łącząca się z czerwonym szlakiem przed Wodogrzmotami Mickiewicza

- niebieski szlak ze schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich przez Świstówkę Roztocką

Schronisko nad Morskim Okiem
Schronisko nad Morskim Okiem

- żółty szlak ze Szpiglasowej Przełęczy (Ceprostrada)

Schronisko Morskie Oko
skrytka pocztowa 201, Zakopane
tel. 18/ 207-76-09
www.schroniskomorskieoko.pl

Noclegi w Tatrach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.3 głosów: 166)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 166)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Super schronisko!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024