Schronisko PTTK nad Morskim Okiem (1410 m.n.p.m.) to jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w Tatrach, bowiem Morskie Oko to najpiękniejsze tatrzańskie jezioro. Prowadzi do niego daleka, ale łatwa droga z Palenicy Białczańskiej, a dodatkowo można do Polany Włosienicy dojechać bryczką (1,5 km od Schroniska) tak więc miejsce to odwiedzają zarówno dzieci, jak i starsi.Schronisko Morskie Oko składa się z Nowego i Starego Schroniska, choć Nowe Schronisko ma już ponad 100 lat historii i wiele zmian za sobą. Obecnie to nowoczesny obiekt turystyczny, wygodny latem i ciepły zimą, z przepięknymi widokami z okien. Oferuje 35 miejsc noclegowych w pokojach 3- i wieloosobowych. Wspólna łazienka i wrzątek dostępny całą dobę.

Tatry Schronisko Morskie Oko
Tatry Schronisko Morskie Oko

Stare Schronisko zwane jest Wozownią i jest najstarszym istniejącym schroniskiem w polskiej części Tatr, pełni funkcje noclegowni.

Szlaki do Schroniska

- czerwony szlak z Toporowej Cyrhli przez Psią Trawkę, Rówień Waksmundzką, dalej wzdłuż szosy nad Morskie Oko i dalej obok Czarnego Stawu na Rysy

Morskie Oko
Morskie Oko


- czerwony szlak - asfaltowa szosa z parkingu na polanie Palenica Białczańska, łącząca się z czerwonym szlakiem przed Wodogrzmotami Mickiewicza

- niebieski szlak ze schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich przez Świstówkę Roztocką

Schronisko nad Morskim Okiem
Schronisko nad Morskim Okiem


- żółty szlak ze Szpiglasowej Przełęczy (Ceprostrada)

Schronisko Morskie Oko
skrytka pocztowa 201, Zakopane
tel. 18/ 207-76-09
www.schroniskomorskieoko.pl

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Super schronisko!
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021