Wieża widokowa
ul. Wiejska, Baborów

50°9'8" N, 17°59'47" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynna od połowy marca do końca listopada
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

W Baborowie leżącym w Euroregionie Silesia, ale już po stronie województwa opolskiego stanęła niedawno wieża widokowa Szlaku Silesianka. To transgraniczny projekt obejmujący kilkadziesiąt wież i platform widokowych na pograniczu polsko-czeskim.Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Wieża widokowa w Baborowie powstała przy ul. Wiejskiej, na wysokości 249 m n. p. m. Rozciąga się z niej widok na pobliskie wsie, Górę Św. Anny oraz czeskie góry. Wieża w Baborowie składa się z dwóch poziomów, ma 10 metrów wysokości i zbudowana jest z metalu oraz drewna. U jej podnóża stanęły tablice informacyjne o miejscowej przyrodzie i hotele dla owadów.

Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Blisko stąd do uroczego drewnianego, filialnego kościółka w Baborowie, noszącego wezwanie Św. Józefa i Św. Barbary, otoczonego zabytkowym cmentarzem.

Wieża widokowa w Baborowie Wieża widokowa w Baborowie Wieża widokowa w Baborowie

Głubczyce noclegi

Głubczyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-12-11 na
Wieża w Baborowie to dość skromny obiekt, ale warto tu zajechać będąc w okolicy, bo to zaciszna miejscówka, w której można odpocząć od zgiełku miasta i poobcować z przyrodą. Pobliskie pola obfitują w sarny i myszołowy.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021