Wieża widokowa w Baborowie

Wieża widokowa w Baborowie

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Baborowie leżącym w Euroregionie Silesia, ale już po stronie województwa opolskiego stanęła niedawno wieża widokowa Szlaku Silesianka. To transgraniczny projekt obejmujący kilkadziesiąt wież i platform widokowych na pograniczu polsko-czeskim.Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Wieża widokowa w Baborowie powstała przy ul. Wiejskiej, na wysokości 249 m n. p. m. Rozciąga się z niej widok na pobliskie wsie, Górę Św. Anny oraz czeskie góry. Wieża w Baborowie składa się z dwóch poziomów, ma 10 metrów wysokości i zbudowana jest z metalu oraz drewna. U jej podnóża stanęły tablice informacyjne o miejscowej przyrodzie i hotele dla owadów.

Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Blisko stąd do uroczego drewnianego, filialnego kościółka w Baborowie, noszącego wezwanie Św. Józefa i Św. Barbary, otoczonego zabytkowym cmentarzem.Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynna od połowy marca do końca listopada
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Adres

Wieża widokowa
ul. Wiejska, Baborów

GPS: 50°9'8N, 17°59'47E

Głubczyce noclegi

Głubczyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°9'8N, 17°59'47E
11 grudzień 2020
18 grudzień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
11 grudzień 2020 14:10
Wieża w Baborowie to dość skromny obiekt, ale warto tu zajechać będąc w okolicy, bo to zaciszna miejscówka, w której można odpocząć od zgiełku miasta i poobcować z przyrodą. Pobliskie pola obfitują w sarny i myszołowy.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację