Wieża widokowa w Baborowie

Wieża widokowa w Baborowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

W Baborowie leżącym w Krainie Górnej Odry, ale już po stronie województwa opolskiego stanęła niedawno wieża widokowa Szlaku Silesianka. To transgraniczny projekt obejmujący kilkadziesiąt wież i platform widokowych na pograniczu polsko-czeskim.

Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Wieża widokowa w Baborowie powstała przy ul. Wiejskiej, na wysokości 249 m n. p. m. Rozciąga się z niej widok na pobliskie wsie, Górę Św. Anny oraz czeskie góry. Wieża w Baborowie składa się z dwóch poziomów, ma 10 metrów wysokości i zbudowana jest z metalu oraz drewna. U jej podnóża stanęły tablice informacyjne o miejscowej przyrodzie i hotele dla owadów.Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie

Blisko stąd do uroczego drewnianego, filialnego kościółka w Baborowie, noszącego wezwanie Św. Józefa i Św. Barbary, otoczonego zabytkowym cmentarzem.

Informacje praktyczne

Czynna od połowy marca do końca listopada
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Wieża widokowa
ul. Wiejska, Baborów

Noclegi w Krainie Górnej Odry

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wieża widokowa w Baborowie
Wieża widokowa w Baborowie
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Wieża w Baborowie to dość skromny obiekt, ale warto tu zajechać będąc w okolicy, bo to zaciszna miejscówka, w której można odpocząć od zgiełku miasta i poobcować z przyrodą. Pobliskie pola obfitują w sarny i myszołowy.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024