Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich

Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich

Wieża widokowa
ul. Bończyka, Pietrowice Wielkie

50°4'22" N, 18°3'58" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

III-XI przez całą dobę
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Szlak Silesianka

Stalowa wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich to element Szlaku Silesianka - transgranicznego projektu obejmującego wieże i platformy widokowe w Euroregionie Silesia, na pograniczu polsko-czeskim. Niedaleko zobaczysz też inną wieżę tego Szlaku, a właściwie dwupoziomową platformę widokową w Baborowie, która znajduje się na terenie województwa opolskiego.Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich
Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich

Widoki z wieży w Pietrowicach Wielkich

Wieża w Pietrowicach Wielkich stanęła w bardzo urokliwym i zacisznym miejscu, a prócz wieży dostępna jest tutaj również tężnia, ławeczki i stacja naprawcza dla rowerów, bowiem istotą Szlaku jest również to, by móc przemieszczać się po nim na dwóch kółkach. Wieża ma 18 metrów wysokości i pozwala podziwiać piękne widoki okolicy, z klasztorem i polami na pierwszym planie. W oddali natomiast widać obniżenie Bramy Morawskiej oraz wznoszące się po jej dwóch stronach Beskidy i Sudety. Ale to tylko w bezchmurne dni z dobrą widocznością. Zimą po polach pod wieżą lubią przechadzać się sarenki, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze.

Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich
Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich
Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich
Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich

Atrakcje w okolicy

Spod wieży w Pietrowicach Wielkich krótkim spacerkiem dojdziesz do pięknego, drewnianego kościółka  Św. Krzyża leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej i bezpłatnego Arboretum powstałego przy kościółku.

Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich Tężnia przy wieży Wieża widokowa w Pietrowicach Wielkich Sarenki z wieży

Górny Śląsk noclegi

Górny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-12-04 na
Wieża w Pietrowicach Wielkich stoi w bardzo ładnej i spokojnej okolicy, polecam Wam to miejsce na spacerki i przejażdżki rowerowe :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021