Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie

Wieża widokowa na meandrach Odry w Zabełkowie

(4.7 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W niewielkim Zabełkowie w gminie Krzyżanowice, niedaleko granicznych Chałupek na Ziemi Raciborskiej stanęła w 2017 roku stalowa wieża widokowa. Pozwala podziwiać ona piękny krajobraz wijącej się wstęgi Odry. To tutaj bowiem znajduje się chroniony obszar Graniczne Meandry Odry, miejsce wyjątkowo urokliwe i oferujące cudną scenerię na spacery, a także ścieżkę rowerową.Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie
Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie
Graniczne Meandry Odry
Graniczne Meandry Odry

Stroma wieża w Zabełkowie 

Wieża w Zabełkowie ma 27 metrów wysokości i pozwala podziwiać rzekę i jej malownicze, niemal dzikie okolice z wysokości. Wieża jest wąska i kryje dość strome schody, to sprawia, że nie każdy z taką łatwością na nią wejdzie, ale spokojnie, jest kilka tarasów widokowych, na różnych wysokościach, toteż można skorzystać z niższej wysokości. Wejście na szczyt daje jednak sporo satysfakcji 🙂 Wieża na meandrach Odry czeka na turystów przez cały rok, wejście jest bezpłatne.

Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie
Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie

Dojście do wieży

Wieża w Zabełkowie nie jest dostępna dla wózków, za to wózkiem można spokojnie przemierzać ścieżkę wijącą się przy Odrze. Można na nią wejść np. w Chałupkach, spod zamku w Chałupkach do wieży jest około 3,5 km, albo w Zabełkowie, skąd to już tylko spacer o długości około 700 metrów. Czekają parkingi bezpłatne i wiaty piknikowe. Tylko korzystać 🙂 Jeśli zaczynasz w Chałupkach, masz tylko kilka kroków do mostu granicznego, za którym czeka czeski Bohumin.Widok z wieży
Widok z wieży
Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie
Wieża na meandrach Odry w Zabełkowie

Szlak Silesianka

Wieża widokowa na meandrach Odry w Zabełkowie to element Szlaku Silesianka, który oferuje wieże i platformy widokowe wraz ze ścieżkami rowerowymi w Euroregionie Silesia. Ten tansgraniczny projekt ma objąć 34. punkty widokowe po stronie polskiej i czeskiej. Poza wieżą w Zabełkowie na ten moment można w ramach Silesianki odwiedzić m.in. wieżę zamkową w Tworkowie, wieżę w Pogrzebieniu koło Raciborza, w Pietrowicach Wielkich obok tężni czy platformę widokową w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Graniczne Meandry Odry
Graniczne Meandry Odry
Graniczne Meandry Odry
Graniczne Meandry Odry
Graniczne Meandry Odry parking w Zabełkowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok przez całą dobę
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny w Zabełkowie ( 700 m do wieży)
bezpłatny w Chałupkach (3,5 km do wieży)

Adres

Wieża w Zabełkowie
Graniczne Meandry Odry
ul. Młyńska, Zabełków
 

GPS: 49°56'6N, 18°20'28E

Krzyżanowice noclegi

Krzyżanowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°56'6N, 18°20'28E
30 listopad 2020
01 grudzień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
01 grudzień 2020 09:10
Wieża w Zabełkowie posadowiona jest nad samą Odrą i pozwala podziwiać jej wstęgę, najlepiej późną jesienią, gdy już nie ma zieleni. Super miejsce, idealne na spacer albo przejażdżkę rowerową
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację