Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

50°5'45" N
18°15'51" E
Śląskie
2016-10-04 13:50:24
206m npm
Normalna
Zdjęcia (7)

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu to niezmiernie ciekawy obszar znajdujący się kilka km od centrum Raciborza, przy trasie do Rybnika. Można tu dojechać Komunikacją Miejską (linia nr 7) z dworca do przystanku Obora. Na zmotoryzowanych natomiast czeka duży bezpłatny parking.Arboretum w Raciborzu to fragment lasu Obora, dostępny dla każdego za darmo, w którym poprowadzono ścieżkę w formie pętli. Prowadzi tu brama z napisem Arboretum Bramy Morawskiej, kto jednak chce dostać się głównie do Mini Zoo, powinien zaraz przed bramą udać się w lewo (nie prosto przez bramę), bo tak jest znacznie krócej, po około 100 metrach dochodzi się do mini zoo.

Ścieżki w Arboretum

Arboretum to specjalistyczny ogród botaniczny, w którym dla celów naukowych utrzymuje się gatunki flory rodzimej i obcej. Tutaj w Raciborzu, dzięki obecności Bramy Morawskiej łagodzącej klimat i ułatwiającej migrację roślin, odnajdziemy prawdziwe bogactwo flory, którą można podziwiać pokonując dwie ścieżki naukowe: dydaktyczną i dendrologiczną.Mini Zoo

Uroku historycznemu arboretum dodają dwa urządzone tutaj stawy - Żabi i Cienisty, a dla dzieci największą atrakcją jest oczywiście mini-zoo (nieczynne w poniedziałki), które również zwiedzamy bezpłatnie. Wśród zwierzątek najbardziej cieszą kucyki i osiołki, ale licznie występują też kaczki.

Rekreacja przy Arboretum

Wspaniały teren Obory w Raciborzu wykorzystano też w inny sposób, obok arboretum utworzono kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy OSIR-u w Raciborzu, gdzie można korzystać z boisk sportowych, basenu czy pola do mini-golfa. Znajduje się tu również kemping. Ponadto biegną tu: ścieżka rowerowa, ścieżka zdrowia, a zimą dostępny jest tor saneczkowy, skocznia narciarska i trasy biegowe.

Arboretum Bramy Morawskiej
ul. Markowicka 17, Racibórz Obora
Wstęp wolny

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: