Zabytkowy Park Przygód w Wiśle

Aktualizacja: 2024-01-05
Zabytkowy Park Przygód w Wiśle
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.9

W centrum popularnej Wisły w Beskidzie Śląskim, w parku zdrojowym noszącym nazwę Park Kopczyńskiego, powstał niedawno Zabytkowy Park Przygód, zwany też Parkiem Miniatur. Mieści się przy ładnie zrewitalizowanym Bulwarze Księżycowym, poprowadzonym nad rzeką Wisłą. Możesz tu podziwiać 10 miniatur znaczących budowli, znajdujących się w miastach nad brzegami królowej polskich rzek. 

W ten sposób miejsce, które daje początek tej największej polskiej rzece, łączy zarazem cały jej bieg. Od południa po północ kraju. Miniatury zabytków w Wiśle wykonane są z kolorowej, szklanej mozaiki.

Budowle w Parku Przygód

Aleja Podań i Legend w Wiśle

Niedaleko w tym samym Parku powstała też Aleja Podań i Legend poświęcona legendom Śląska Cieszyńskiego. Stanęły tu drewniane rzeźby przedstawiające postaci z miejscowych podań. Tym samym centrum Wisły stało się bardzo atrakcyjne dla spacerowiczów.

Informacje praktyczne

Zabytkowy Park Przygód - Park Miniatur
Bulwar Księżycowy, Wisła

Noclegi w Wiśle

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(3.9 głosów: 17)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.9 głosów: 17)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika MalwinaM
MalwinaM
Ciekawie pomyślane, dla dzieci jako ścieżka edukacyjna jest w sam raz.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024