Wieża w Pogrzebieniu

Wieża widokowa w Pogrzebieniu

(4.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Szlaku Silesianka

Wieża widokowa w Pogrzebieniu to jedna z wież Szlaku Silesianka w Euroregionie Silesia. Wieża stoi na wzgórzu, bo tak położona jest wieś Pogrzebień. Stąd jej nazwa, ponieważ zabudowa rozciąga się „po grzebieniu”, czyli na grzbiecie wzgórza o wydłużonym kształcie. Z wieży zobaczysz Tworków, Bieńkowice, zbiornik Racibórz z Doliną Odry czy hałdę Szarlota w Rydułtowach, ale także Szyndzielnię i Równicę w Beskidzie Śląskim, Sudety oraz Pasmo Jeseników z Pradziadem w Czechach. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda dopisze 🙂 Warto zabrać ze sobą lornetkę.Wieża w Pogrzebieniu
Wieża w Pogrzebieniu

Wieża w liczbach

Metalowa wieża w Pogrzebieniu zbudowana jest na planie kwadratu w formie ostrosłupa. To pierwsza wieża o takim kształcie w regionie. Ma blisko 20 metrów wysokości i oferuje 3 podesty widokowe na poziomach około: 3 m, 6 m oraz 9 m. Schody na wieżę są dość strome, szczególnie na najwyższy podest, gdzie jest już mało miejsca. Schodzić trzeba tyłem, także nie każdy odważy się tutaj wejść. Wieża jest oświetlona, bezpłatna, dostępna od połowy marca do końca listopada. W nocy jest podświetlona.

Platforma w Pogrzebieniu
Platforma w Pogrzebieniu

Kto na szczyt nie wejdzie, może zobaczyć z niego widok online pod adresem:
http://kornowac.pl/atrakcje/atrakcja/713/widoki_z_pogrzebieniaAtrakcje w okolicy

Obok wieży w Pogrzebieniu stoi kontener przerobiony na platformę widokową, który stał tutaj, zanim jeszcze zbudowano wieżę. Na turystów czeka bezpłatny parking oraz ścieżka po pobliskim zespole przyrodniczo-krajobrazowym Bociek. Niedaleko wieży w Pogrzebieniu stoi też pałac Artura Baildona - syna słynnego przemysłowca ze Śląska. Dziś pałacem opiekują się Siostry Salezjanki.

Pałac w Pogrzebieniu
Pałac w Pogrzebieniu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynna przez całą dobę od 16 III do 30 XI
Bilety: zwiedzanie bezpłatne
Parking: bezpłatny

Adres

Wieża widokowa
ul. Lubomska 45, Pogrzebień

GPS: 50°3'32N, 18°17'41E

Wieża widokowa w Pogrzebieniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Górnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Racibórz noclegi

Racibórz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wieża w Pogrzebieniu
Platforma w Pogrzebieniu
50°3'32N, 18°17'41E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Trafiliśmy niestety tutaj w grudniu, kiedy wieża już jest zamknięta, ale chętnie wybierzemy się tutaj latem, bo okolica wydaje się być ciekawa 🙂

Wieża widokowa w Pogrzebieniu na blogu

Ostatnia część trylogii na Ziemi Raciborskiej - władca regionu

Mrocznie, ale nadal atrakcyjnie. Tym razem odwiedziliśmy Racibórz - stolicę regionu, ze wspaniałym kompleksem Zamku Piastowskiego, ale nie bylibyśmy sobą, gdyby nam to wystarczyło. Odkryliśmy też kolejne wieże Szlaku Silesianka i spenetrowaliśmy niedostępny dla nas wcześniej Pałac w Sławikowie.

Zobacz naszą relację z tej podróży, to już chyba nasza ostatnia większa podróż w tym roku 🙂

10 grudzień 2020 15:53
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021