Wieża widokowa
ul. Lubomska 45, Pogrzebień

50°3'32" N, 18°17'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynna przez całą dobę od 16 III do 30 XI
Bilety: zwiedzanie bezpłatne
Parking: bezpłatny

Na Szlaku Silesianka

Wieża widokowa w Pogrzebieniu to jedna z wież Szlaku Silesianka w Euroregionie Silesia. Wieża stoi na wzgórzu, bo tak położona jest wieś Pogrzebień. Stąd jej nazwa, ponieważ zabudowa rozciąga się „po grzebieniu”, czyli na grzbiecie wzgórza o wydłużonym kształcie. Z wieży zobaczysz Tworków, Bieńkowice, zbiornik Racibórz z Doliną Odry czy hałdę Szarlota w Rydułtowach, ale także Szyndzielnię i Równicę w Beskidzie Śląskim, Sudety oraz Pasmo Jeseników z Pradziadem w Czechach. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda dopisze 🙂 Warto zabrać ze sobą lornetkę.Wieża w Pogrzebieniu
Wieża w Pogrzebieniu

Wieża w liczbach

Metalowa wieża w Pogrzebieniu zbudowana jest na planie kwadratu w formie ostrosłupa. To pierwsza wieża o takim kształcie w regionie. Ma blisko 20 metrów wysokości i oferuje 3 podesty widokowe na poziomach około: 3 m, 6 m oraz 9 m. Schody na wieżę są dość strome, szczególnie na najwyższy podest, gdzie jest już mało miejsca. Schodzić trzeba tyłem, także nie każdy odważy się tutaj wejść. Wieża jest oświetlona, bezpłatna, dostępna od połowy marca do końca listopada. W nocy jest podświetlona.

Wieża w Pogrzebieniu
Wieża w Pogrzebieniu

Kto na szczyt nie wejdzie, może zobaczyć z niego widok online pod adresem:
http://kornowac.pl/atrakcje/atrakcja/713/widoki_z_pogrzebienia

Atrakcje w okolicy

Obok wieży w Pogrzebieniu stoi kontener przerobiony na platformę widokową, który stał tutaj, zanim jeszcze zbudowano wieżę. Na turystów czeka bezpłatny parking oraz ścieżka po pobliskim zespole przyrodniczo-krajobrazowym Bociek. Niedaleko wieży w Pogrzebieniu stoi też pałac Artura Baildona - syna słynnego przemysłowca ze Śląska. Dziś pałacem opiekują się Siostry Salezjanki.Platforma w Pogrzebieniu
Platforma w Pogrzebieniu
Pałac w Pogrzebieniu
Pałac w Pogrzebieniu
Wieża w Pogrzebieniu Platforma w Pogrzebieniu

Racibórz noclegi

Racibórz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-12-11 na
Trafiliśmy niestety tutaj w grudniu, kiedy wieża już jest zamknięta, ale chętnie wybierzemy się tutaj latem, bo okolica wydaje się być ciekawa :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021