49°32'46" N, 20°6'45" E
Małopolskie
2016-02-17
2020-02-03 02:00

Opis Gorców

Gorce to przepiękne pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich, na obszarze województwa małopolskiego, otoczone miejscowościami: Nowy Targ, Limanowa, Rabka-Zdrój. Gorce graniczą m.in. z Beskidem Wyspowym i Beskidem Sądeckim.Najwyższe szczyty w Gorcach

Najwyższa góra w paśmie Gorców to Turbacz (1310 m n.p.m.). Co charakterystyczne, Turbacz to osobliwy rozróg, z którego odchodzą pozostałe grzbiety Gorców. Kolejne najwyższe szczyty to: Jaworzyna Kamienicka (1288 m n.p.m.), Kiczora (1282 m n.p.m.), Kudłoń (1276 m n.p.m.), Czoło Turbacza (1259 m n.p.m.), Mostownica (1251 m n.p.m.), Gorc Troszacki (1235 m n.p.m.), Gorc (1228 m n.p.m.), Lubań (1225 m n.p.m.).

Szczyt Turbacza

Gorczański Park Narodowy

Wszystkie wymienione szczyty poza Turbaczem i Lubaniem znajdują się na obszarze Gorczańskiego Parku Narodowego, który obejmuje najcenniejsze przyrodniczo obszary Gorców. Symbolem Parku jest kolorowo ubarwiona salamandra plamista.

Turystyka w Gorcach

Gorce już od XIX wieku są ciekawym obszarem turystycznym, krajtroterów przyciągają tu liczne szlaki turystyczne, schroniska, głównie schronisko na Turbaczu, a przede wszystkim piękne krajobrazy, nieskażona przyroda i cisza, bowiem Gorce nie są tak rozdeptane jak np. Tatry, Pieniny czy Beskid Śląski.

Szlaki turystyczne

W Gorcach poprowadzono kilkanaście szlaków pieszych wiodących na tutejsze szczyty, ale poza nimi na turystów czekają szlaki spacerowe, konne, rowerowe, a nawet ścieżki edukacyjne. Najpopularniejszy jest tutaj czerwony Główny Szlak Beskidzki, który wiedzie m.in. poprzez Lubań, Kiczorę, Turbacz i Maciejową.Narciarstwo w Gorcach

Gorce to również ciekawy obszar dla miłośników sportów zimowych. Powstało tu wiele tras zjazdowych, a ponadto dostępne są trasy dla narciarstwa biegowego. Najdłuższa nartostrada w Gorcach znajduje się w Porębie Wielkiej.

Hala nad Rabką i widoczny szczyt Luboń Wlk.

Gorce noclegi

Gorce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Gorcach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Gorce na blogu

Zdjęcie Szlaki turystyczne w Gorcach
Szlaki turystyczne w Gorcach
Gorce to piękne, niezdeptane góry, które poszczycić się mogą Gorczańskim Parkiem Narodowym. By łatwiej było Wam zaplanować wycieczkę przygotowaliśmy mapę szlaków turystycznych w Gorcach. Znajdziecie na niej wszystkie szlaki wraz z czasami przejścia oraz różnicami poziomów. Zapraszamy do wędrówek i opisywania ich w naszym portalu! …
Atrakcje · 2014-03-18 10:45:23
Zdjęcie Gorce niedoceniane
Gorce niedoceniane
Dzisiaj, w ten chłodny dzień, gorąco polecamy Gorce - piękne pasmo górskie w województwie małopolskim, z najwyższym Turbaczem sięgającym ponad 1300 m n.p.m. i cenną przyrodą chronioną przez Gorczański Park Narodowy. To kameralne góry, nie tak rozdeptane jak Tatry czy Pieniny, a również oferujące wspaniałe krajobrazy i panoramy! …
Atrakcje · 2014-01-16 13:45:43

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DoRi Krajtroter 11364 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-01-18 na

Potwierdzam! Gorce są prześliczne! Chcę tam wrócić jeszcze w tym roku.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020