Wieża na Koziarzu

Wieża widokowa na Koziarzu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Koziarz to niezbyt wysoki szczyt w Beskidzie Sądeckim, wznoszący się na styku z Gorcami, na wysokość 943 m n.p.m. Leży w paśmie Radziejowej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Choć roztacza się z niego piękna panorama, to nie był jak dotąd zbyt popularny, bo wierzchołek jest obecnie dość mocno zalesiony. Zmieniło się to w pewnej mierze w 2015 roku, kiedy stanęła tutaj wieża widokowa. Jedna z czterech wież w gminie Ochotnica Dolna. Pozostałe to wieża na Magurkach, wieża na Gorcu i wieża na Lubaniu.Wieża widokowa na Koziarzu
Wieża widokowa na Koziarzu

Z wieży na Koziarzu, która pozwala znaleźć się ponad drzewami, rozciągają się cudne, szerokie panoramy dookoła, a poza Gorcami i Pieninami zobaczysz stąd również majestatyczne Tatry!

Szlaki do wieży na Koziarzu

  • szlak żółty z Łącka, 3h 10 minut
  • szlak żółty ze Szczawnicy, 4h 25 minut
  • szlak zielony z Tylmanowej na Jaworzynkę, dalej szlak żółty, 2h 20 minut
  • szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h 10 minut
  • szlak czerwony schronisko PTTK Przehyba na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h
Widok z wieży na Koziarzu
Widok z wieży na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Szybkie dojście na wieżę

Dla rodzin z małymi dziećmi, dla których kilkugodzinna wędrówka nie wchodzi w grę i dla wszystkich osób, którzy mogą sobie pozwolić tylko na szybkie wejście, polecam inną trasę. Należy samochodem dojechać do miejscowości Brzyny i przez nią przejechać wysoko aż niemal pod sam szczyt. Początkowo droga jest asfaltowa, a w pewnym momencie jest już tylko utwardzona, na zmianę z betonowymi płytami. Dojście do Koziarza z miejscowości Brzyny
Dojście do Koziarza z miejscowości Brzyny

Latem droga ta jest całkowicie przejezdna i co kilkadziesiąt metrów jest możliwość zaparkowania na poboczu, bo istnieją tam prowizoryczne parkingi. Nieco większy parking znajduje się przy tabliczce/drogowskazie "Wieża widokowa na Koziarzu". Stąd pieszo jest 20 minut podejścia, wąską, dość stromą miejscami ścieżką. Alternatywą była nieco dłuższa, szeroka i łagodniejsza droga ubita.

Dojście na Koziarz
Dojście na Koziarz
Dojście do Koziarza
Dojście do Koziarza

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Parking: bezpłatny

Adres

Wieża widokowa na Koziarzu
szlak żółty z Łącka i Szczawnicy
szlak zielony z Tylmanowej
szlak czerwony z Krościenka
szybkie wejście z miejscowości Brzyny

GPS: 49°30'4N, 20°26'47E

Wieża widokowa na Koziarzu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Beskidu Sądeckiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
49°30'4N, 20°26'47E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
Piękne widoki, polecam każdemu, dwa razy odwiedziłam, pierwsza trasa zaliczona od Zarzecza, drugi raz z Łącka przez przechybę.
Anna Piernikarczyk
Wieża na Koziarzu oferuje fantastyczne widoki, znacznie lepsze niż sam szczyt, który jest obecnie dość zalesiony
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021