Wieża widokowa na Koziarzu
szlak żółty z Łącka i Szczawnicy
szlak zielony z Tylmanowej
szlak czerwony z Krościenka
szybkie wejście z miejscowości Brzyny

49°30'4" N, 20°26'47" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Parking: bezpłatny

Koziarz to niezbyt wysoki szczyt w Beskidzie Sądeckim, wznoszący się na styku z Gorcami, na wysokość 943 m n.p.m. Leży w paśmie Radziejowej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Choć roztacza się z niego piękna panorama, to nie był jak dotąd zbyt popularny, bo wierzchołek jest obecnie dość mocno zalesiony. Zmieniło się to w pewnej mierze w 2015 roku, kiedy stanęła tutaj wieża widokowa. Jedna z czterech wież w gminie Ochotnica Dolna. Pozostałe to wieża na Magurkach, wieża na Gorcu i wieża na Lubaniu.Wieża widokowa na Koziarzu
Wieża widokowa na Koziarzu

Z wieży na Koziarzu, która pozwala znaleźć się ponad drzewami, rozciągają się cudne, szerokie panoramy dookoła, a poza Gorcami i Pieninami zobaczysz stąd również majestatyczne Tatry!

Szlaki do wieży na Koziarzu

  • szlak żółty z Łącka, 3h 10 minut
  • szlak żółty ze Szczawnicy, 4h 25 minut
  • szlak zielony z Tylmanowej na Jaworzynkę, dalej szlak żółty, 2h 20 minut
  • szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h 10 minut
  • szlak czerwony schronisko PTTK Przehyba na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h
Widok z wieży na Koziarzu
Widok z wieży na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Szybkie dojście na wieżę

Dla rodzin z małymi dziećmi, dla których kilkugodzinna wędrówka nie wchodzi w grę i dla wszystkich osób, którzy mogą sobie pozwolić tylko na szybkie wejście, polecam inną trasę. Należy samochodem dojechać do miejscowości Brzyny i przez nią przejechać wysoko aż niemal pod sam szczyt. Początkowo droga jest asfaltowa, a w pewnym momencie jest już tylko utwardzona, na zmianę z betonowymi płytami. 

Dojście do Koziarza z miejscowości Brzyny
Dojście do Koziarza z miejscowości Brzyny

Latem droga ta jest całkowicie przejezdna i co kilkadziesiąt metrów jest możliwość zaparkowania na poboczu, bo istnieją tam prowizoryczne parkingi. Nieco większy parking znajduje się przy tabliczce/drogowskazie "Wieża widokowa na Koziarzu". Stąd pieszo jest 20 minut podejścia, wąską, dość stromą miejscami ścieżką. Alternatywą była nieco dłuższa, szeroka i łagodniejsza droga ubita.Dojście na Koziarz
Dojście na Koziarz
Dojście do Koziarza
Dojście do Koziarza
Wieża na Koziarzu Wieża na Koziarzu Wieża na Koziarzu Wieża na Koziarzu

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2021-01-05 na
Wieża na Koziarzu oferuje fantastyczne widoki, znacznie lepsze niż sam szczyt, który jest obecnie dość zalesiony
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021