Wieża na Koziarzu

Wieża widokowa na Koziarzu

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Koziarz to niezbyt wysoki szczyt w Beskidzie Sądeckim, wznoszący się na styku z Gorcami, na wysokość 943 m n.p.m. Leży w paśmie Radziejowej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Choć roztacza się z niego piękna panorama, to nie był jak dotąd zbyt popularny, bo wierzchołek jest obecnie dość mocno zalesiony. Zmieniło się to w pewnej mierze w 2015 roku, kiedy stanęła tutaj wieża widokowa. Jedna z czterech wież w gminie Ochotnica Dolna. Pozostałe to wieża na Magurkach, wieża na Gorcu i wieża na Lubaniu.Wieża widokowa na Koziarzu
Wieża widokowa na Koziarzu

Z wieży na Koziarzu, która pozwala znaleźć się ponad drzewami, rozciągają się cudne, szerokie panoramy dookoła, a poza Gorcami i Pieninami zobaczysz stąd również majestatyczne Tatry!

Szlaki do wieży na Koziarzu

  • szlak żółty z Łącka, 3h 10 minut
  • szlak żółty ze Szczawnicy, 4h 25 minut
  • szlak zielony z Tylmanowej na Jaworzynkę, dalej szlak żółty, 2h 20 minut
  • szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h 10 minut
  • szlak czerwony schronisko PTTK Przehyba na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h
Widok z wieży na Koziarzu
Widok z wieży na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Szybkie dojście na wieżę

Dla rodzin z małymi dziećmi, dla których kilkugodzinna wędrówka nie wchodzi w grę i dla wszystkich osób, którzy mogą sobie pozwolić tylko na szybkie wejście, polecam inną trasę. Należy samochodem dojechać do miejscowości Brzyny i przez nią przejechać wysoko aż niemal pod sam szczyt. Początkowo droga jest asfaltowa, a w pewnym momencie jest już tylko utwardzona, na zmianę z betonowymi płytami. Dojście do Koziarza z miejscowości Brzyny
Dojście do Koziarza z miejscowości Brzyny

Latem droga ta jest całkowicie przejezdna i co kilkadziesiąt metrów jest możliwość zaparkowania na poboczu, bo istnieją tam prowizoryczne parkingi. Nieco większy parking znajduje się przy tabliczce/drogowskazie "Wieża widokowa na Koziarzu". Stąd pieszo jest 20 minut podejścia, wąską, dość stromą miejscami ścieżką. Alternatywą była nieco dłuższa, szeroka i łagodniejsza droga ubita.

Dojście na Koziarz
Dojście na Koziarz
Dojście do Koziarza
Dojście do Koziarza
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Parking: bezpłatny

Adres

Wieża widokowa na Koziarzu
szlak żółty z Łącka i Szczawnicy
szlak zielony z Tylmanowej
szlak czerwony z Krościenka
szybkie wejście z miejscowości Brzyny

GPS: 49°30'4N, 20°26'47E

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°30'4N, 20°26'47E
05 styczeń 2021
05 styczeń 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
04 lipiec 2021 22:35
Piękne widoki, polecam każdemu, dwa razy odwiedziłam, pierwsza trasa zaliczona od Zarzecza, drugi raz z Łącka przez przechybę.
Anna Piernikarczyk
05 styczeń 2021 10:52
Wieża na Koziarzu oferuje fantastyczne widoki, znacznie lepsze niż sam szczyt, który jest obecnie dość zalesiony
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację