Koziarz w Beskidzie Sądeckim

Koziarz w Beskidzie Sądeckim

(4.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wieża widokowa na Koziarzu

Czy wiesz, że na Koziarzu (943 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim, na styku z Gorcami, w 2015 roku stanęła wieża widokowa? Jedna z czterech w tym regionie? Rozciągają się z niej cudne, szerokie panoramy dookoła, a poza Gorcami i Pieninami zobaczysz stąd również majestatyczne Tatry! Pozostałe wieże, jakie stanęły wówczas w gminie Ochotnica Dolna to wieża na Magurkach, wieża na Gorcu i wieża na Lubaniu.Koziarz to szczyt położony w Beskidzie Sądeckim w paśmie Radziejowej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Park został utworzony w 1987 roku. Jako, że wierzchołek góry jest zalesiony, wieża była wspaniałym pomysłem i szybko stała się atrakcją lubianą wśród turystów.

Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Przez szczyt biegnie pieszy szlak turystyczny żółty ze Szczawnicy przez szczyt Dzwonkówka aż do miejscowości Łącko.Szlaki na Koziarz

  • szlak żółty z Łącka, 3h 10 minut
  • szlak żółty ze Szczawnicy, 4h 25 minut
  • szlak zielony z Tylmanowej na Jaworzynkę, dalej szlak żółty, 2h 20 minut
  • szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h 10 minut
  • szlak czerwony schronisko PTTK Przehyba na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h

Wejście szybkie

Dla rodzin z małymi dziećmi, dla których kilkugodzinna wędrówka nie wchodzi w grę i dla wszystkich osób, którzy mogą sobie pozwolić tylko na szybkie wejście, polecam inną trasę. Należy samochodem dojechać do miejscowości Brzyny i przez nią przejechać wysoko aż niemal pod sam szczyt. Początkowo droga jest asfaltowa, a w pewnym momencie jest już tylko utwardzona, na zmianę z betonowymi płytami. Latem jest całkowicie przejezdna i co kilkadziesiąt metrów jest możliwość zaparkowania na poboczu, bo są prowizoryczne parkingi. My zaparkowaliśmy samochód na jednym z nich, przy tabliczce/drogowskazie "Wieża widokowa na Koziarzu".

Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Stąd mieliśmy około 20 minut podejścia pieszo, wąską, dość stromą miejscami ścieżką. Alternatywą była nieco dłuższa, szeroka i łagodniejsza droga ubita. To świetny sposób, by w 20 minut znaleźć się na szczycie z cudnymi widokami górskimi!Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wieża widokowa ogólnodostępna
Parking: bezpłatny

Adres

Koziarz
szlak żółty ze Szczawnicy lub Łącka
szlak czerwony z Krościenka
szlak zielony z Tylmanowej
szybkie dojście od strony miejscowości Brzyna

GPS: 49°30'3N, 20°26'47E

Koziarz w Beskidzie Sądeckim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Beskidu Sądeckiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wieża na Koziarzu
Koziarz
Koziarz w Beskidzie Sądeckim, Roman Świątkowski
Wejście na Koziarz
Wejście na Koziarz
Koziarz w Beskidzie Sądeckim, Roman Świątkowski
Koziarz w Beskidzie Sądeckim, Roman Świątkowski
Wejście na Koziarz
Koziarz
Koziarz
Wejście na Koziarz
49°30'3N, 20°26'47E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Koziarz w Beskidzie Sądeckim na blogu

Magicznie na wieży na Koziarzu!

Marzysz o górach, a życie nie pomaga w realizacji tych planów? Dziś znów pokażę Ci szybką i stosunkową łatwą traskę na szczyt w Beskidzie Sądeckim, gdzie po 20 minutach staniesz na wieży widokowej z cudnymi, szerokimi panoramami na Gorce, Pieniny i Tatry!

To cudowne uczucie móc sięgać po szczyty i rodzinnie cieszyć się górskim klimatem! Zapraszam Cię do przeczytania mojej relacji z krótkiego zdobywania Koziarza (943 m n.p.m.) leżącego na granicy Gorców i Beskidu Sądeckiego 🙂

03 wrzesień 2020 14:07
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021