Koziarz
szlak żółty ze Szczawnicy lub Łącka
szlak czerwony z Krościenka
szlak zielony z Tylmanowej
szybkie dojście od strony miejscowości Brzyna

49°30'3" N, 20°26'47" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wieża widokowa ogólnodostępna
Parking: bezpłatny

Wieża widokowa na Koziarzu

Czy wiesz, że na Koziarzu (943 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim, na styku z Gorcami, w 2015 roku stanęła wieża widokowa? Jedna z czterech w tym regionie? Rozciągają się z niej cudne, szerokie panoramy dookoła, a poza Gorcami i Pieninami zobaczysz stąd również majestatyczne Tatry! Pozostałe wieże, jakie stanęły wówczas w gminie Ochotnica Dolna to wieża na Magurkach, wieża na Gorcu i wieża na Lubaniu.Koziarz to szczyt położony w Beskidzie Sądeckim w paśmie Radziejowej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Park został utworzony w 1987 roku. Jako, że wierzchołek góry jest zalesiony, wieża była wspaniałym pomysłem i szybko stała się atrakcją lubianą wśród turystów.

Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu

Przez szczyt biegnie pieszy szlak turystyczny żółty ze Szczawnicy przez szczyt Dzwonkówka aż do miejscowości Łącko.

Szlaki na Koziarz

  • szlak żółty z Łącka, 3h 10 minut
  • szlak żółty ze Szczawnicy, 4h 25 minut
  • szlak zielony z Tylmanowej na Jaworzynkę, dalej szlak żółty, 2h 20 minut
  • szlak czerwony z Krościenka nad Dunajcem na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h 10 minut
  • szlak czerwony schronisko PTTK Przehyba na Dzwonkówkę, dalej szlak żółty, 4h

Wejście szybkie

Dla rodzin z małymi dziećmi, dla których kilkugodzinna wędrówka nie wchodzi w grę i dla wszystkich osób, którzy mogą sobie pozwolić tylko na szybkie wejście, polecam inną trasę. Należy samochodem dojechać do miejscowości Brzyny i przez nią przejechać wysoko aż niemal pod sam szczyt. Początkowo droga jest asfaltowa, a w pewnym momencie jest już tylko utwardzona, na zmianę z betonowymi płytami. Latem jest całkowicie przejezdna i co kilkadziesiąt metrów jest możliwość zaparkowania na poboczu, bo są prowizoryczne parkingi. My zaparkowaliśmy samochód na jednym z nich, przy tabliczce/drogowskazie "Wieża widokowa na Koziarzu".

Wieża na Koziarzu
Wieża na Koziarzu
Koziarz


Stąd mieliśmy około 20 minut podejścia pieszo, wąską, dość stromą miejscami ścieżką. Alternatywą była nieco dłuższa, szeroka i łagodniejsza droga ubita. To świetny sposób, by w 20 minut znaleźć się na szczycie z cudnymi widokami górskimi!

Koziarz w Beskidzie Sądeckim Wejście na Koziarz Wejście na Koziarz Koziarz w Beskidzie Sądeckim Koziarz w Beskidzie Sądeckim Wejście na Koziarz Koziarz Koziarz Wejście na Koziarz

Beskid Sądecki noclegi

Beskid Sądecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021