Tylmanowa. Atrakcje, które warto zwiedzić

Dunajec w Tylmanowej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Tylmanowa to malowniczo położona wieś w województwie małopolskim, w gminie Ochotnica Dolna, w pięknej dolinie Dunajca, przy drodze Krościenko - Nowy Sącz. Tylmanowa stanowi świetną bazę wypadową w okoliczne góry - Gorce oraz Beskid Sądecki, a także nieco dalej położone Pieniny.

Tylmanowa
Tylmanowa

Atrakcje w Tylmanowej

W samej miejscowości zobaczyć można klasycystyczny dwór drewniany z 1840 roku oraz ciekawy drewniany kościół Św. Mikołaja z XVIII wieku. Na skrzyżowaniu rzek, gdzie Ochotnica wpada do Dunajca, zobaczysz pomnik poświęcony bohaterom I wojny światowej, kapliczkę oraz Kalwarię powstałą wśród skał.Tylmanowa
Tylmanowa
Kalwaria w Tylmanowej
Kalwaria w Tylmanowej

Atrakcją przyrodniczą w Tylmanowej jest rezerwat krajobrazowy Kłodne nad Dunajcem, z przełomowym odcinkiem Doliny Dunajca i lasem bukowym typu karpackiego.

W pobliżu Tylmanowej, poniżej ujścia Ochotnicy, na rzece Dunajec znajduje się tor do kajakarstwa górskiego. Przez wieś przebiega szlak zielony, który w jedną stronę wiedzie na Lubań, w drugą natomiast na Jaworzynkę w Beskidzie Sądeckim. Biegną tu również szlaki rowerowe.

Szlaki rowerowe w Tylmanowej
Szlaki rowerowe w Tylmanowej

Noclegi w Tylmanowej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Tylmanowa - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Tylmanowej

Turyści najczęściej odwiedzają: Drewniany kościół w Tylmanowej, a potem i .

Tylmanowa
Tylmanowa
Nad Dunajcem w Tylmanowej
Drewniany kościół w Tylmanowej
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 26)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024