Atrakcje dla dzieci - pomysły na Dzień Dziecka i nie tylko!

Jura Park Krasiejów

Dzisiaj Dzień Dziecka i zarazem niemal początek długiego weekendu, a czemu by nie wybrać się po rodzinną przygodę? W okolicy bliższej, a może nawet dalszej? Dzieci uwielbiają rodzinne pikniki i zabawę w parkach rozrywki. Zobacz nasze pomysły, zainspiruj się i zrób dziecku frajdę. Jestem przekonana, że i Tobie się spodoba 🙂

Na wstępie wszystkim dzieciom i tym, którzy wciąż odnajdują w sobie dziecko, życzymy Wszystkiego Najlepszego! W tym roku kalendarz pozwoli nam wydłużyć Dzień Dziecka o długi weekend, dlatego przedstawiamy Ci 10 fajnych miejscówek, gdzie Twoje dziecko będzie się świetnie bawić! Najpierw je wymienię, a potem krótko opiszę. Po więcej szczegółów i informacje praktyczne sięgnij pod wskazane linki (nazwy atrakcji). Na koniec podsyłam Wam linka, gdzie znajdziecie w naszym portalu o wiele więcej ciekawych atrakcji dla dzieci, również niepłatnych!

Atrakcje bezpłatne:

Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów

JuraPark Krasiejów

Co powiesz na największy dinopark w Europie? Na dużym terenie zobaczyć można setki dinozaurów naturalnej wielkości, a niektóre mają nawet 60 metrów długości - to robi wrażenie! Park w Krasiejowie to wspaniałe połączenie nauki i zabawy, bo po spacerze wśród prehistorycznych stworów Twoje dziecko pobawi się na placu zabaw. Jeżeli tego mało to naprzeciw dinoparku jest Muzeum Nauki i Ewolucji Człowieka (osobno płatne).

Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Tutaj jeden dzień może okazać się zbyt krótki - tyle tutaj atrakcji! To prawdziwy raj dla całej rodziny. Czego tutaj nie znajdziesz... Jest park dinozaurów, zwierzyniec, ba nawet dwa, park miniatur, sabatówka no i place zabaw dla najmłodszych i trochę starszych. Nam najbardziej podobało się safari amerykańskim school busem.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Magiczne Ogrody w Janowcu

Jeżeli uwielbiasz baśniowe klimaty to tutaj odkryjesz raj! Robanki, Bulwiaki, Drzewce i Krasnoludy - te wszystkie magiczne stwory mają tutaj swój dom. Magiczne Ogrody to niezwykle barwna kraina, która pobudza zmysły i wyobraźnię. Oczywiście Twoje dziecko zabawi się na licznych placach zabaw. Polecamy również mosty w koronach drzew - 400 metrowy spacer, który zapada w pamięć!

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Jeżeli Twoje dzieci lubią obcować ze zwierzętami, będą zauroczone tym miejscem. To taki wielki wspaniały ogród ze zwierzętami i atrakcjami dla dzieci. W zwierzyńcu spotkasz głównie zwierzęta roślinożerne (jelenie, sarny, lamy, osły itp.), a na placu zabaw bez przeszkód możesz rozłożyć kocyk i odpocząć na pikniku. Fantastyczna jest też plaża z leżakami - oby tylko słońce dopisało!

Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach

Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku

Życie bez smartfona, telewizora, a nawet prądu? Też może być ciekawe! Tutaj cofniesz się w czasie do średniowiecza by poznać pomysłowość ówczesnych ludzi. Zobaczysz tutaj m.in. ogromne maszyny, gdzie silnik jest zastąpiony ludzkimi nogami, ba nawet sam uruchomisz ten ogromny kierat 🙂 Fantastyczne miejsce, pokazujące zaradność naszych pradziadów!

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Uwielbiacie dzikie ptaki? Trudno je spotkać na wolności, a tutaj są na wyciągnięcie ręki (dosłownie) i w dodatku popisują się swoimi umiejętnościami łowieckimi na specjalnych pokazach! To trzeba zobaczyć! Jednak w parku są nie tylko ptaki, ale również wspaniałe jelenie, sarny a nawet żubry. Niektóre będą Ci jeść prosto z ręki! Super miejscówka.

Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

Energylandia w Zatorze

Największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce! Tutaj odkryjesz prawdziwe znaczenie słów "Szalona zabawa" 🙂 W kilku strefach znajdziesz ponad 70 atrakcji dla osób w każdym wieku i odpornych na różne poziomy strachu, bo przejażdżka Hyperionem czy Abyssusem nie jest dla lękliwych ludzi 🙂 Na szczęście są też atrakcje dla młodszych pociech. Nam najbardziej przypadła do gustu strefa wodna.

Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia

Alpakarnia Poczesna

Głaskałeś kiedyś alpakę? Jeżeli spróbujesz to nie będziesz chciał przestać. Mają niesamowicie miękkie futro 🙂 Alpaki swobodnie poruszają się po terenie między zwiedzającymi dopominając się o głaskanie i coś dobrego. Są tutaj również inne zwierzęta jak osły, wielbłądy czy kozy. Na miejscu wypijesz świetną kawę i przepyszne ciacho.

Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna

Termy Uniejów

Jeżeli Twoim żywiołem jest woda to tutaj poczujesz się jak ryba🙂 Nawet jeżeli pogoda nie dopisze (a w tym roku słońce chyba przedłużyło sobie przerwę zimową🙂 ) to tutaj nie zmarzniesz, bo w niektórych basenach woda ma nawet 30 stopni. A basenów jest tutaj sporo - zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Mnogość zjeżdżalni, fontann i innych urządzeń pozwoli się bawić tutaj przez wiele godzin!

Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów

Park Miniatur w Inwałdzie

Lubisz podróżować palcem po mapie? Tutaj zobaczysz cały świat, choć w miniaturze 🙂 Wszystkie budowle powstały w tej samej skali co pozwala na porównanie ich wielkości. Ale Inwałd to nie tylko miniatury. Po sąsiedzku powstały tu również: dinopark, Warownia i minizoo. Zarezerwuj sobie cały dzień!

Park Miniatur w Inwałdzie
Park Miniatur w Inwałdzie

Atrakcje bezpłatne w województwie śląskim

Paprocany

Pięknie zagospodarowany teren wokół jeziora Paprocany, z dużym i pomysłowym placem zabaw, pomostem nad jeziorem, lodami i ścieżką w lesie.

Paprocany
Paprocany
Paprocany
Paprocany

Ogrody Kapias

Przepiękne ogrody pokazowe zaaranżowane w różnych stylach, dostępne przy ogrodnictwie, atrakcyjne przez cały rok, na miejscu działa restauracja i kawiarnia

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias

Park Gródek

Bardzo ładnie zrewitalizowany teren dawnego kamieniołomu, ze zbiornikami, ścieżkami i słynna kładką na Zbiorniku Wydra, bardzo popularne miejsce w ostatnim czasie

Park Gródek
Park Gródek
Park Gródek
Park Gródek

Park w Sosnowcu

Park miejski bardzo atrakcyjny dla rodziny, bowiem powstał tu duży plac zabaw z ciekawymi atrakcjami, mini zoo oraz liczne ścieżki z ładną roślinnością i stawem, na miejscu działa gastronomia

Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu

Dużo więcej fajnych atrakcji dla dzieci znajdziesz klikając w ten link.  Są to zarówno odpłatne, jak i bezpłatne pomysły na rodzinne wycieczki po całej Polsce!

Ogrody Kapias
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Dorgot6
18 czerwiec 2021 12:40

Byliśmy tam zeszłego lata. Potwierdzam- super atrakcja!

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024