Park Miniatur w Inwałdzie

Park Miniatur w Inwałdzie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Park Miniatur Świat Marzeń

Park Miniatur w Inwałdzie to jeden z pierwszych w Polsce parków rozrywki, oferujący zabawę dla całej rodziny. Park prezentuje modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, m.in. Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa czy Biały Dom. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25, co pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.

Ponadto w Parku Miniatur w Inwałdzie przedstawiono też Polskę w miniaturze, a w niej Wawel, zamek królewski w Warszawie, pałac w Łańcucie, poznański Ratusz, Tatry z Giewontem i inne znane obiekty. Inwałdzki Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa i piękne kompozycje roślinne tworzące unikatowe ogrody i Zielony Labirynt.

Inwałd
Inwałd

Odwiedzaliśmy Park Miniatur w Inwałdzie już dwa razy i za każdym razem zaoferował nam fajną, rodzinną zabawę i nadal mamy ochotę na kolejną wizytę, bo Park zmienia się z roku na rok i oferuje coraz to nowsze atrakcje!

Mur Chiński w 2020

Od 2020 roku w inwałdzkim Parku Miniatur dostępny jest Mur Chiński, przenoszący do czasów starożytnych Chin. Wysoki fragment muru zbudowano w skali 1:2, przyjedź i zrób sobie selfie na Chińskim Murze bez wchodzenia do samolotu 🙂

Mur Chiński, autor Inwałd Park
Mur Chiński, autor Inwałd Park

Armia z terakoty

Od niedawna dostępna jest też w Parku Miniatur w Inwałdzie słynna Armia z terakoty - miała ona strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Wojownicy, którym towarzyszą konie, są naturalnej wielkości i posiadają indywidualne rysy twarzy. W 1987 roku Armię Terakotową wpisano na listę dziedzictwa UNESCO i określono mianem ósmego cudu świata, a teraz można ją podziwiać również w Inwałdzie.

Inwałd Park

Obecnie park rozrywki w Inwałdzie znacznie się rozwinął i jako Inwałd Park oferuje poza parkiem miniatur również Warownię i Lunapark. Warownia istnieje od 2012 roku i stanowi innowacyjny pomysł. Wizyta w tym fantastycznym miejscu przenosi w czasy średniowiecza, gdzie poznasz ówczesne rzemiosła, broń i codzienne życie. Zafascynowało nas to miejsce, a szczególnie Park Ruchomych Smoków!

Inwałd
Inwałd
Inwałd

Lunapark natomiast wraz z kinem 5D to świetna okazja na wspaniałą rozrywkę i rekreację na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Znajdziesz tu karuzele, diabelski młyn, zjeżdżalnie, a także dodatkowo płatne: spływ dziką rzeką i Laser arena.

W 2019 roku zadbano też o nowy, fantastyczny plac zabaw, bajkowo kolorowy i atrakcyjny. W Inwałd Parku dostępna jest również gastronomia, toalety i oczywiście obszerny, bezpłatny parking.

Inwałd
Inwałd
Zalety
 • Park Miniatur był wzorem dla kolejnych parków rozrywki w Polsce
 • Ciekawa tematyka i ładne wykonanie makiet
 • Dodatkowe atrakcje
 • Piękna zieleń ogrodowa
 • Bezpłatny parking
Wady
 • Bardzo zmienne w ciągu roku a nawet miesiąca godziny otwarcia

Informacje praktyczne

 • Codziennie: 10:00-17:00
 • Wakacje: 9:00-19:00
 • Bilety: normalny 49 zł, ulgowy 49 zł
  Dzieci do 90 cm wysokości - 1 zł
  Bilety online są nieco tańsze
  Parking: bezpłatny

Park Miniatur
ul. Wadowicka 169, Inwałd, Andrychów
tel. 696-080-944
www.parkminiatur.com

Noclegi w Inwałdzie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
(4.5 głosów: 137)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 137)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie to całkiem ciekawa atrakcja, która wnosi coś nowego, innego. Dla dzieciaków jest to fantastyczna przygoda, jedynym minusem jest opłata, ponieważ jest dość spora. 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024