Park Miniatur w Inwałdzie, Anna Piernikarczyk

Park Miniatur Świat Marzeń to jeden z pierwszych w Polsce parków rozrywki, oferujący zabawę dla całej rodziny. Park prezentuje modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, m.in. Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa czy Biały Dom. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25, co pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.Ponadto w Parku przedstawiono też Polskę w miniaturze, a w niej Wawel, zamek królewski w Warszawie, pałac w Łańcucie, poznański Ratusz, Tatry z Giewontem i inne znane obiekty. Inwałdzki Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa i piękne kompozycje roślinne tworzące unikatowe ogrody i Zielony Labirynt.

Inwałd

Mur Chiński w 2020

Od 2020 roku w inwałdzkim Parku Miniatur dostępny także jest Mur Chiński, przenoszący do czasów starożytnych Chin. Wysoki fragment muru zbudowano w skali 1:2, przyjedź i zrób sobie selfie na Chińskim Murze bez wchodzenia do samolotu :)

Armia z terakoty

Od niedawno dostępna jest też w parku miniatur w Inwałdzie Armia z terakoty - miała ona strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Wojownicy, którym towarzyszą konie, są naturalnej wielkości i posiadają indywidualne rysy twarzy. W 1987 roku Armię Terakotową wpisano na listę dziedzictwa UNESCO i określono mianem ósmego cudu świata, a teraz można ją podziwiać również w Inwałdzie.

Inwałd Park

Obecnie park rozrywki w Inwałdzie znacznie się rozwinął i jako Inwałd Park oferuje poza parkiem miniatur również Warownię i Lunapark. Warownia istnieje od 2012 roku i stanowi innowacyjny pomysł. Wizyta w tym fantastycznym miejscu przenosi w czasy średniowiecza, gdzie poznasz ówczesne rzemiosła, broń i codzienne życie. Co ciekawe czeka tu również park ruchomych smoków!

Lunapark natomiast wraz z kinem 5D to świetna okazja na wspaniałą rozrywkę i rekreację na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Znajdziesz tu karuzele, diabelski młyn, zjeżdżalnie, a także dodatkowo płatne: spływ dziką rzeką i Laser arena. W 2019 roku zadbano też o nowy, fantastyczny plac zabaw, bajkowo kolorowy i atrakcyjny. W Inwałd Parku dostępna jest również gastronomia, toalety i oczywiście obszerny parking.

Inwałd

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Park Miniatur
ul. Wadowicka 169, Inwałd, Andrychów
tel. 696-080-944
www.parkminiatur.com

49°52'7" N, 19°24'39" E
Małopolskie
2015-07-01
2020-02-21 13:22

Park Miniatur w Inwałdzie na blogu

Zdjęcie 10% zniżki w Inwałd Park
10% zniżki w Inwałd Park
Od dzisiaj do końca tygodnia (z niedzielą włącznie) zapewniamy 10% zniżki na bilety łączone w Inwałd Parku (Park Miniatur i Lunapark oraz Warownia) każdemu, kto przy zakupie biletu powie hasło "Polskie Szlaki.pl". Szczegóły akcji …
Atrakcje · 2013-08-05 18:53:41

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie to całkiem ciekawa atrakcja, która wnosi coś nowego, innego. Dla dzieciaków jest to fantastyczna przygoda, jedynym minusem jest opłata, ponieważ jest dość spora.