Park Miniatur w Inwałdzie

Park Miniatur w Inwałdzie

(4.5 głosów: 137)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Miniatur Świat Marzeń

Park Miniatur w Inwałdzie to jeden z pierwszych w Polsce parków rozrywki, oferujący zabawę dla całej rodziny. Park prezentuje modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, m.in. Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa czy Biały Dom. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25, co pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.

Ponadto w Parku Miniatur w Inwałdzie przedstawiono też Polskę w miniaturze, a w niej Wawel, zamek królewski w Warszawie, pałac w Łańcucie, poznański Ratusz, Tatry z Giewontem i inne znane obiekty. Inwałdzki Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa i piękne kompozycje roślinne tworzące unikatowe ogrody i Zielony Labirynt.

Inwałd
Inwałd


Odwiedzaliśmy Park Miniatur w Inwałdzie już dwa razy i za każdym razem zaoferował nam fajną, rodzinną zabawę i nadal mamy ochotę na kolejną wizytę, bo Park zmienia się z roku na rok i oferuje coraz to nowsze atrakcje!

Mur Chiński w 2020

Od 2020 roku w inwałdzkim Parku Miniatur dostępny jest Mur Chiński, przenoszący do czasów starożytnych Chin. Wysoki fragment muru zbudowano w skali 1:2, przyjedź i zrób sobie selfie na Chińskim Murze bez wchodzenia do samolotu 🙂

Mur Chiński, autor Inwałd Park
Mur Chiński, autor Inwałd Park

Armia z terakoty

Od niedawna dostępna jest też w Parku Miniatur w Inwałdzie słynna Armia z terakoty - miała ona strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Wojownicy, którym towarzyszą konie, są naturalnej wielkości i posiadają indywidualne rysy twarzy. W 1987 roku Armię Terakotową wpisano na listę dziedzictwa UNESCO i określono mianem ósmego cudu świata, a teraz można ją podziwiać również w Inwałdzie.

Inwałd Park

Obecnie park rozrywki w Inwałdzie znacznie się rozwinął i jako Inwałd Park oferuje poza parkiem miniatur również Warownię i Lunapark. Warownia istnieje od 2012 roku i stanowi innowacyjny pomysł. Wizyta w tym fantastycznym miejscu przenosi w czasy średniowiecza, gdzie poznasz ówczesne rzemiosła, broń i codzienne życie. Zafascynowało nas to miejsce, a szczególnie Park Ruchomych Smoków!

Inwałd
Inwałd
Inwałd


Lunapark natomiast wraz z kinem 5D to świetna okazja na wspaniałą rozrywkę i rekreację na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Znajdziesz tu karuzele, diabelski młyn, zjeżdżalnie, a także dodatkowo płatne: spływ dziką rzeką i Laser arena.

W 2019 roku zadbano też o nowy, fantastyczny plac zabaw, bajkowo kolorowy i atrakcyjny. W Inwałd Parku dostępna jest również gastronomia, toalety i oczywiście obszerny, bezpłatny parking.

Inwałd
Inwałd
Zalety
 • Park Miniatur był wzorem dla kolejnych parków rozrywki w Polsce
 • Ciekawa tematyka i ładne wykonanie makiet
 • Dodatkowe atrakcje
 • Piękna zieleń ogrodowa
 • Bezpłatny parking
Wady
 • Bardzo zmienne w ciągu roku a nawet miesiąca godziny otwarcia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

 • Codziennie: 10:00-17:00
 • Wakacje: 9:00-19:00
 • Bilety: normalny 49 zł, ulgowy 49 zł
  Dzieci do 90 cm wysokości - 1 zł
  Bilety online są nieco tańsze
  Parking: bezpłatny

Adres

Park Miniatur
ul. Wadowicka 169, Inwałd, Andrychów
tel. 696-080-944
www.parkminiatur.com

GPS: 49°52'7N, 19°24'39E

Inwałd noclegi

Inwałd to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd Małopolska
Ważna
dla dzieci wstęp płatny dla rodziny parki rozrywki parking bezpłatny dostępne dla wózków parki miniatur czynne sezonowo
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Karolina

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie to całkiem ciekawa atrakcja, która wnosi coś nowego, innego. Dla dzieciaków jest to fantastyczna przygoda, jedynym minusem jest opłata, ponieważ jest dość spora. 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023