Park Miniatur
ul. Wadowicka 169, Inwałd, Andrychów
tel. 696-080-944
www.parkminiatur.com

49°52'7" N, 19°24'39" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • Codziennie: 10:00-17:00
 • Wakacje: 9:00-19:00
 • Bilety: normalny 49 zł, ulgowy 49 zł
  Dzieci do 90 cm wysokości - 1 zł
  Bilety online są nieco tańsze
  Parking: bezpłatny

Park Miniatur Świat Marzeń

Park Miniatur w Inwałdzie to jeden z pierwszych w Polsce parków rozrywki, oferujący zabawę dla całej rodziny. Park prezentuje modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, m.in. Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa czy Biały Dom. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25, co pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.Ponadto w Parku Miniatur w Inwałdzie przedstawiono też Polskę w miniaturze, a w niej Wawel, zamek królewski w Warszawie, pałac w Łańcucie, poznański Ratusz, Tatry z Giewontem i inne znane obiekty. Inwałdzki Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa i piękne kompozycje roślinne tworzące unikatowe ogrody i Zielony Labirynt.

Inwałd
Inwałd

Odwiedzaliśmy Park Miniatur w Inwałdzie już dwa razy i za każdym razem zaoferował nam fajną, rodzinną zabawę i nadal mamy ochotę na kolejną wizytę, bo Park zmienia się z roku na rok i oferuje coraz to nowsze atrakcje!

Mur Chiński w 2020

Od 2020 roku w inwałdzkim Parku Miniatur dostępny jest Mur Chiński, przenoszący do czasów starożytnych Chin. Wysoki fragment muru zbudowano w skali 1:2, przyjedź i zrób sobie selfie na Chińskim Murze bez wchodzenia do samolotu 🙂

Mur Chiński, autor Inwałd Park
Inwałd
Inwałd


Armia z terakoty

Od niedawna dostępna jest też w Parku Miniatur w Inwałdzie słynna Armia z terakoty - miała ona strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Wojownicy, którym towarzyszą konie, są naturalnej wielkości i posiadają indywidualne rysy twarzy. W 1987 roku Armię Terakotową wpisano na listę dziedzictwa UNESCO i określono mianem ósmego cudu świata, a teraz można ją podziwiać również w Inwałdzie.

Inwałd Park

Obecnie park rozrywki w Inwałdzie znacznie się rozwinął i jako Inwałd Park oferuje poza parkiem miniatur również Warownię i Lunapark. Warownia istnieje od 2012 roku i stanowi innowacyjny pomysł. Wizyta w tym fantastycznym miejscu przenosi w czasy średniowiecza, gdzie poznasz ówczesne rzemiosła, broń i codzienne życie. Zafascynowało nas to miejsce, a szczególnie Park Ruchomych Smoków!

Inwałd
Inwałd


Lunapark natomiast wraz z kinem 5D to świetna okazja na wspaniałą rozrywkę i rekreację na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Znajdziesz tu karuzele, diabelski młyn, zjeżdżalnie, a także dodatkowo płatne: spływ dziką rzeką i Laser arena.

W 2019 roku zadbano też o nowy, fantastyczny plac zabaw, bajkowo kolorowy i atrakcyjny. W Inwałd Parku dostępna jest również gastronomia, toalety i oczywiście obszerny, bezpłatny parking.

Inwałd
Inwałd
Zalety
 • Park Miniatur był wzorem dla kolejnych parków rozrywki w Polsce
 • Ciekawa tematyka i ładne wykonanie makiet
 • Dodatkowe atrakcje
 • Piękna zieleń ogrodowa
 • Bezpłatny parking
Wady
 • Bardzo zmienne w ciągu roku a nawet miesiąca godziny otwarcia
Inwałd Inwałd Inwałd Inwałd

Inwałd noclegi

Inwałd to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie to całkiem ciekawa atrakcja, która wnosi coś nowego, innego. Dla dzieciaków jest to fantastyczna przygoda, jedynym minusem jest opłata, ponieważ jest dość spora. 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021