Inwałd, Anna Piernikarczyk

W Inwałdzie, obok popularnego Parku Miniatur Świat Marzeń powstała w 2012 roku Warownia - nowy ciekawy tematyczny park rozrywki, który polecam odwiedzić szczególnie z dziećmi. Razem tworzą one obecnie wraz z innymi parkami Inwałd Park.Średniowieczna Warownia kryje drewnianą osadę, zbrojownię, salę tortur oraz inne ciekawe miejsca przenoszące nas w miniony czas wieków średnich. Dzieci nauczą się tutaj lepić naczynia z gliny, tkać, pleść sznurki i innych zajęć, jakimi zajmowali się nasi dawni przodkowie.

Inwałd - Warownia

Ponadto zobaczyć tu można Park Ruchomych Smoków. Wizytę w Warowni najlepiej połączyć z odwiedzinami w Parku Miniatur oraz w pobliskiej Dinolandii w Inwałdzie.

Kawałek dalej z dziećmi warto też odwiedzić Mini Zoo.

Warownia Inwałd
ul. Wadowicka 169, Inwałd, Andrychów
tel. 33/ 875-73-30
info@parkminiatur.com
warowniainwald.com
Godziny otwarcia: codziennie od kwietnia do listopada od 9.00
Bilety: łączony do Parku Miniatur i Warowni (bilety do pojedynczych parków dostępne są jedynie dla grup) normalny 39,90 zł, ulgowy 34,90 zł

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°52'15" N, 19°24'28" E
Małopolskie
2016-04-01
2020-01-28 13:46

Warownia w Inwałdzie na blogu

Zdjęcie Warownia w Inwałdzie
Warownia w Inwałdzie
Zapraszamy do odwiedzenia powstałego w zeszłym roku średniowiecznego parku rozrywki Warownia Inwałd obok Parku Miniatur w Inwałdzie. Zwiedzając ją otrzymasz zniżkę z Kartą rabatową Krajtroter. Zobaczysz tu piękną drewnianą osadę, w której miło płynie średniowieczne życie, na lepieniu glinianych naczyń, tkaniu itp. Dzieci uradowane mogą brać udział w tych niesamowitych dla nich zaję…
Atrakcje · 2013-08-27 10:58:27

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-08-15 na
Warownia godna zobaczenia. Wszystko dopracowane. Smoki zrobiły wrażenie na mojej rodzinie. Warto zobaczyć.