Bolków, Krzysztof Dorota

Szlaki turystyczne w Bolkowie

(4.3 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zielony Szlak Zamków Piastowskich, 146 km

Szlak rozpoczyna się w Zamku Grodno i prowadzi przez 15 ruin zamków i grodów piastowskich, wliczając w to m.in: największy zespół parkowo-zamkowy Zamek Książ, Zamek w Bolkowie, Zamek Bolczów, Jelenią Górę, Wleń i kończy się na Pogórzu Kaczawskim, u podnóża góry Grodziec.

Szlak czerwony: Bolków - Świny - Złotoryja

Szlak prowadzi od dworca kolejowego w Bolkowie, brukowaną drogą w kierunku północnym, dalej drogą Bolków - Jawor. Po około 400 m ścieżka stromo w górę prowadzi do ruin zamku Świny. Dalej szeroką aleją prowadzi do szosy, by po około 100 m skręcić na wschód, w nieutwardzoną drogę, wiodącą przez las. Po około 1 km skręca mocno na zachód, a potem, po około 600 m doprowadzić do miejsca wypoczynku przy szosie Bolków - Jawor. Szosa biegnie przez 200 m w kierunku Jawora, po czym skręca na zachód w las. Dalej szlak prowadzi do Myśliborza, Stanisławowa i na koniec do Złotoryi. Całość trasy biegnie przez tereny o wysokich walorach krajobrazowych.

Zamek Bolków
Zamek Bolków


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:30
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 09:00–15:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 09:00–15:30
  • niedziela: 09:00–15:30

Bolków noclegi

Bolków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kościół w Bolkowie
Bolków, marian
zamek w Świnach
Zamek Świny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023