Szlaki turystyczne w Bolkowie

Bolków
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Zielony Szlak Zamków Piastowskich, 146 km

Szlak rozpoczyna się w Zamku Grodno i prowadzi przez 15 ruin zamków i grodów piastowskich, wliczając w to m.in: największy zespół parkowo-zamkowy Zamek Książ, Zamek w Bolkowie, Zamek Bolczów, Jelenią Górę, Wleń i kończy się na Pogórzu Kaczawskim, u podnóża góry Grodziec.

Szlak czerwony: Bolków - Świny - Złotoryja

Szlak prowadzi od dworca kolejowego w Bolkowie, brukowaną drogą w kierunku północnym, dalej drogą Bolków - Jawor. Po około 400 m ścieżka stromo w górę prowadzi do ruin zamku Świny. Dalej szeroką aleją prowadzi do szosy, by po około 100 m skręcić na wschód, w nieutwardzoną drogę, wiodącą przez las. Po około 1 km skręca mocno na zachód, a potem, po około 600 m doprowadzić do miejsca wypoczynku przy szosie Bolków - Jawor. Szosa biegnie przez 200 m w kierunku Jawora, po czym skręca na zachód w las. Dalej szlak prowadzi do Myśliborza, Stanisławowa i na koniec do Złotoryi. Całość trasy biegnie przez tereny o wysokich walorach krajobrazowych.

Zamek Bolków
Zamek Bolków

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:30
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 09:00–15:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 09:00–15:30
  • niedziela: 09:00–15:30

Noclegi w Bolkowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Kościół w Bolkowie
Bolków
zamek w Świnach
Zamek Świny
(4.3 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024