Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Bolków, Krzysztof Dorota

Szlaki turystyczne w Bolkowie

(4.3 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zielony Szlak Zamków Piastowskich, 146 km

Szlak rozpoczyna się w Zamku Grodno i prowadzi przez 15 ruin zamków i grodów piastowskich, wliczając w to m.in: największy zespół parkowo-zamkowy Zamek Książ, Zamek w Bolkowie, Zamek Bolczów, Jelenią Górę, Wleń i kończy się na Pogórzu Kaczawskim, u podnóża góry Grodziec.Szlak czerwony: Bolków - Świny - Złotoryja

Szlak prowadzi od dworca kolejowego w Bolkowie, brukowaną drogą w kierunku północnym, dalej drogą Bolków - Jawor. Po około 400 m ścieżka stromo w górę prowadzi do ruin zamku Świny. Dalej szeroką aleją prowadzi do szosy, by po około 100 m skręcić na wschód, w nieutwardzoną drogę, wiodącą przez las. Po około 1 km skręca mocno na zachód, a potem, po około 600 m doprowadzić do miejsca wypoczynku przy szosie Bolków - Jawor. Szosa biegnie przez 200 m w kierunku Jawora, po czym skręca na zachód w las. Dalej szlak prowadzi do Myśliborza, Stanisławowa i na koniec do Złotoryi. Całość trasy biegnie przez tereny o wysokich walorach krajobrazowych.

Kościół w Bolkowie
Kościół w Bolkowie
Bolków, marian
zamek w Świnach
Zamek Świny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:30
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 09:00–15:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 09:00–15:30
  • niedziela: 09:00–15:30

Bolków noclegi

Bolków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bolków Dolny Śląsk
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
50°55'19N, 16°5'54E
24 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację