Bolków, Krzysztof Dorota

Szlaki turystyczne w Bolkowie

(4.3 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zielony Szlak Zamków Piastowskich, 146 km

Szlak rozpoczyna się w Zamku Grodno i prowadzi przez 15 ruin zamków i grodów piastowskich, wliczając w to m.in: największy zespół parkowo-zamkowy Zamek Książ, Zamek w Bolkowie, Zamek Bolczów, Jelenią Górę, Wleń i kończy się na Pogórzu Kaczawskim, u podnóża góry Grodziec.Szlak czerwony: Bolków - Świny - Złotoryja

Szlak prowadzi od dworca kolejowego w Bolkowie, brukowaną drogą w kierunku północnym, dalej drogą Bolków - Jawor. Po około 400 m ścieżka stromo w górę prowadzi do ruin zamku Świny. Dalej szeroką aleją prowadzi do szosy, by po około 100 m skręcić na wschód, w nieutwardzoną drogę, wiodącą przez las. Po około 1 km skręca mocno na zachód, a potem, po około 600 m doprowadzić do miejsca wypoczynku przy szosie Bolków - Jawor. Szosa biegnie przez 200 m w kierunku Jawora, po czym skręca na zachód w las. Dalej szlak prowadzi do Myśliborza, Stanisławowa i na koniec do Złotoryi. Całość trasy biegnie przez tereny o wysokich walorach krajobrazowych.

Zamek Bolków
Zamek Bolków
Kościół w Bolkowie
Bolków, marian
zamek w Świnach
Zamek Świny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:30
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 09:00–15:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 09:00–15:30
  • niedziela: 09:00–15:30

Bolków noclegi

Bolków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bolków Dolny Śląsk
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
50°55'19N, 16°5'54E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021