Jezioro Nakło Chechło

Zdjęcia (9)

Przy trasie Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie znajduje się dawne wyrobisko piasku, przekształcone w 1973 roku w atrakcyjne jezioro Nakło Chechło, popularnie nazywane Chechłem. To wspaniałe miejsce rekreacji, latem oblegane przez mieszkańców i turystów. Opiekuje się nim gmina Świerklaniec.Atrakcje nad Jeziorem

Zalew pełni funkcje rekreacyjne dla mieszkańców niemal całego Górnego Śląska. Można tu uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Istnieją wypożyczalnie sprzętu - kajaków, łodzi i rowerków wodnych. Czasem kursuje statek wycieczkowy. Nad jeziorem można spędzić nawet kilka dni, śpiąc w ośrodkach wypoczynkowych, campingach lub na polu namiotowym.

Najczęściej jednak letnicy po prostu plażują i kosztują kąpieli. Piaszczyste plaże oraz wydzielone strefy z ratownikiem zachęcają do wypoczynku nawet z małymi dziećmi. Ponadto istnieje tu ścieżka spacerowo-rowerowa ciągnąca się naokoło całego jeziora.Ta asfaltowa dróżka latem zmienia się w prawdziwy nadmorski deptak, przy którym lokują się liczne punkty gastronomiczne i mini salony gier. Wieczorem zaś w weekendy organizowane są koncerty i dyskoteki. To wszystko sprawia, że zbiornik Nakło-Chechło jest niezwykle atrakcyjnym miejscem rekreacji i rozrywki.

Dojazd nad jezioro

Nad zalew dojechać można samochodem (latem wjazd płatny), po drodze znajduje się kilka parkingów. Co kilkadziesiąt metrów zobaczyć można ścieżki, którymi dochodzi się do różnych fragmentów jeziora. Można też dojechać autobusem lub wąskotorówką z centrum Tarnowskich Gór, ale wtedy trzeba dość kawałek przejść pieszo. Najlepszym rozwiązaniem jest rower, łatwo nim dojechać nad samo jezioro i uniknąć sporych korków latem i opłat oczywiście.
Nie polecam wypadu nad jezioro w niedzielę, no chyba że lubisz tłumy.

Zimą natomiast pojawiają się na jeziorze morsy. Wtedy jest tu znacznie spokojniej, idealnie na spacery, np. z czworonogami.

Jezioro Nakło-Chechło
ul. Gałczyńskiego, Tarnowskie Góry

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

2017-05-04 19:12:15

Widzę jest jeden problem ,mam rozwiązanie -zapraszam do OW Hrabina Wrońska Smażalnia Rybek od strony Miasteczka . W razie problemu z dojazdem zapraszam do kontaktu 510-967-155 .

Ostatnio edytowany: 2017-05-04 19:13

2015-07-06 14:05:00

Mieszkam w Tarnowskich Górach i przynajmniej raz w roku jestem nad zalewem, wczoraj również wybrałem się z żoną. Jak co roku wracam do domu z mocnym postanowieniem, że już nigdy więcej. Aby wypocząć "na Chechle" trzeba mieć żelazne nerwy. Po przyjeździe rozkładamy kocyk jak najdalej od wody, bo przy brzegu miejsce zajęte już od rana, przez burackich wielbicieli grila, którzy dymią na potęgę i zasmradzają całą plażę dymem zmieszanym ze spalonym tłuszczem z kiełbas z marketu + piwsko + papieroch za papierochem, nie wspominając, że pety i butelki rozrzucają gdzie popadnie. No dobra... Myślę sobie jestem daleko, smród jakoś aż tak bardzo nie doskwiera, poleżymy, opalimy się, poczytam książkę, ale gdzie tam po godzinie obok nas rozkłada się rodzina "Kiepskich" i pierwsze co rozkłada koło mojej głowy wielki grill, już rozpalony powiem tylko, że strasznie się obrazili jak zwróciłem im uwagę. Całe szczęście nie doszło do ekscesów bo przenieśli swój jedyny drogi przedmiot jakieś 15m dalej, po krótkiej wymianie "uprzejmości". Podsumowując Zalew Nakło-Chechło to skansen komuny, tłumy podchmielonych buraków, śmierdzące grile, "ogólnodostępny dym papierosów, budki z "żarciem" jak stały 25 lat temu tak stoją, dziurawy asfalt na promenadzie, plaże brudne, zaśmiecone, toitoie pełne i śmierdzące, dwa słowa "syf i malaria". Można jedynie zapytać na co wydawane są pieniądze za wjazd na ten "śmietnik", dlaczego władze miejskie nie zmienią tego obrazu w końcu to wizytówka Tarnowskich Gór. Wystarczy przecież patrol straży miejskiej i niech "lepią" mandaty za grile, pety i przypuszczam już po jednym sezonie będzie przyjemniej.

2011-08-02 19:41:47

Hejka wszystkim,

zapodaję aktualny cennik pola namiotowego nad jeziorem nakło-chechło.
Ja również lubię odwiedzać to miejsce.Może komuś się przyda.

Pozdrawiam miłośników

2011-07-12 02:09:26

Moim zdaniem ten zbiornik jest cudownym miejscem ale kompletnie spaskudzonym przez ludzi zarządzających tym terenem. Rozpadające się latryny typu Toj Toj to w naszych czasach skandal i absolutna żenada!!!!!!!!!!! Większość ludzi i tak omija je szerokim łukiem i załatwia potrzeby w krzakach - czemu wcale się nie dziwię - szybciej można je poczuć z daleka  , niż zobaczyć!!!!!!!!!!!!! Osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy uważam za nienormalne i niepoczytalne.

2009-07-23 10:02:51
w chcechle jest zajebiscie xD bylam w weeken teraz kto byl? ;p napewno tam wróće :)
2009-03-02 15:29:58
Pomimo lekkiego wulgaryzmu "wodzu" jest w tym kawałek prawdy, ludzie przyjeżdżając w to miejsce nie myślą o tym aby po sobie posprzątać , zostaje po nich tylko kupka śmieci , nie wspominając już iż w upalny dzień czasem nie ma czym oddychać, gdyż nad całą okolicą Chechła unosi się dym z grila :(
Karola
2006-07-24 22:40:19
na chechle jest superrr i te dyskoteki poprostu miodzio
Gość
2006-07-24 22:38:45
na chech;e jest superr i jeszcze te dyskoteki ...tam sie idzie wybawić na całego
wodzu
2005-07-09 14:05:19
wszystko by było fajnie tylko ludzie z gorolowa przyjezdzaja i kapia psy!!!JEST ZAKAZ WSIOKI I GOROLE!!!!a potem jak tu ma byc super!!!sprzatac smieci!bo tu nie tylko wy przyjezdzacie po was sa nastepeni i nie maja zamiaru na górze smieci siedziec!!!!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: