Industriada

Zdjęcia (17)

Industriada to coroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki na Górnym Śląsku - to jedyny taki Festiwal w naszej części Europy, na którym promuje się dziedzictwo przemysłowe! Od kilku już lat na obszarze województwa śląskiego w obiektach objętych Szlakiem Zabytków Techniki w czerwcu organizowana jest Industriada, podczas której nie tylko można zwiedzać zabytkowe obiekty, ale również wziąć udział w bezpłatnych koncertach, konkursach, wystawach, pokazach i innych atrakcjach. To świetny moment na poznanie śląskiego dziedzictwa industrialnego z całą rodziną, gdyż podczas Industriady każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ostatnia Industriada miała miejsce 7-9 czerwca 2019 roku.Popularne zabytki techniki

W Industriadzie każdego roku udział bierze blisko 30 miejscowości, w których odwiedzić można około 50 zabytków techniki. Najpopularniejsze z nich to:

- Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach
- Kopalnia Guido w Zabrzu
- Górnośląskie Koleje Wąskotorowe w Bytomiu
- Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich
- Tyskie Browarium
- Muzeum Browaru Żywiec
- Stara Fabryka w Bielsku-BiałejNie przeocz tej okazji, by wyruszyć w świat przemysłu, który wielce zmienił na tych ziemiach swe oblicze, stał się przyjazny dla turystów i często wręcz rozrywkowy, choć przy tym autentyczny.

Industriada
tel. 32/ 774-09-69
industriada@slaskie.pl
http://industriada.pl - program imprezy

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-06-11 11:17:03 na

My chcemy odwiedzić inne miasta, ale jakby ktoś chciał odwiedzić podczas Industriady Tarnowskie Góry, to informuję, że przez całą sobotę 14 czerwca zabytkowy autobus - kultowy Ogórek będzie za darmo kursował między Dworcem Autobusowym, Zabytkową Kopalnią Srebra oraz Sztolnią "Czarnego Pstrąga" w Tarnowskich Górach. W czasie jazdy przewodnicy opowiedzą o ciekawostkach związanych z historią miasta.

Do kopalni wozić turystów będzie też słynna górnośląska rozbanka - kolejka wąskotorowa. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny tutaj

Ostatnio edytowany: 2014-06-12 08:47

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: