Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Centrum Kultury Śląskiej
Pałac w Nakle Śląskim

ul. Parkowa 1, Nakło Śląskie
tel. 32/ 441-60-28, 505-802-207
http://cekus.pl

50°26'20" N, 18°54'2" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Pałac Donnersmarcków w Nakle Śląskim

W okazałym pałacu w Nakle Śląskim niedaleko Tarnowskich Gór od początku XXI wieku mieści się galeria sztuki. Początkowo była to Galeria Barwy Śląska, a obecnie, od 2013 roku istnieje tu Centrum Kultury Śląskiej. Pałac wystawiła tu niezwykle można śląska rodzina Henckel von Donnersmarck, w XIX wieku. Pierwszym budowniczym był Hugon I, zaś dzieło kontynuował jego syn - Łazarz IV.Promowanie kultury Śląska

Przez 60 lat po wojnie w pałacu mieściło się technikum rolnicze, ale obecnie, po remoncie wnętrz utworzono tu Centrum Kultury Śląskiej, które poza stałymi wystawami organizuje ciekawe wydarzenia. Ideą powstania tej placówki jest promowanie tradycji Śląska, jego historii i wszelkiego rodzaju przejawów działalności artystycznej oraz naukowej.

Pałac w Nakle Śląskim

Zwiedzanie Centrum

Centrum Kultury można zwiedzać odpłatnie przez cały rok, od wtorku do niedzieli. W każdy pierwszy piątek wstęp jest bezpłatny. Warto wybrać się do pałacu zobaczyć nie tylko ciekawe wystawy, ale wziąć udział w jednym z wielu organizowanych tu spotkań.

Bajkowy pałac w stylu angielskiego gotyku otacza zabytkowy park, co razem tworzy wspaniałe miejsce spacerowe, tym bardziej, że naprzeciw pałacu stoi ciekawy kościół w Nakle Śląskim.

Centrum Kultury Śląskiej
Centrum Kultury Śląskiej
Nakło Śląskie

Atrakcje w okolicy

Z Centrum niedaleko jest też do wspaniałego zabytkowego parku w Świerklańcu, gdzie zachował się Pałac Kawalera i inne zabytkowe obiekty po Donnersmarckach, którzy do II wojny światowej byli właścicielami tych ziem. Niedaleko stąd jest również obiekt UNESCO - Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.Nakło Śląskie
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020