Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Opis Międzyzdrojów

Międzyzdroje to piękny, bardzo popularny kurort nadbałtycki ze 150-letnią tradycją, położony na północno - zachodnim krańcu Polski, w województwie zachodniopomorskim, na wyspie Wolin, około 15 km od Świnoujścia. O krok stąd do Wolińskiego Parku Narodowego.Miejsce to nazywane jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego, wypoczywają tu rzesze turystów z całej Polski, szczególnie upodobali sobie to miejsce sławni ludzie, o czym świadczy Promenada Gwiazd - chodnik z odciskami dłoni gwiazd polskiej sceny, np. Cezarego Pazury.

Międzyzdroje
Międzyzdroje


Międzyzdroje mają status uzdrowiska ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny. Niewątpliwą atrakcją jest też przepiękna, piaszczysta plaża, oddzielona od Promenady pasmem wydm. Natomiast na nowe molo o długości 395 m wychodzące wgłąb morza prowadzą charakterystyczne dwie białe wieżyczki.

W Międzyzdrojach z pewnością odkryjemy wszystkie kolory i uroki lata oraz niezapomnianych wakacji.

Woliński PN Jezioro Turkusowe
Międzyzdroje
Międzyzdroje - Kawcza Góra

Atrakcje w Międzyzdrojach

- Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach - jej historia zaczyna się w 1996 roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd pierwsi polscy artyści odcisnęli na słynnej Promenadzie w Międzyzdrojach swoje dłonie w pamiątkowych płytach. Wśród wielu odcisków znajdziesz odbicie dłoni Adama Ferency, Ani Przybylskiej, Krystyny Jandy, Beaty Tyszkiewicz, Marka Kondrata, Wojciecha Malajkata czy Piotra Adamczyka.- Molo i przystań w Międzyzdrojach - molo w Międzyzdrojach to wyjątkowe miejsce, jego długość to 395 m, a prowadzi na nie charakterystyczna brama

Międzyzdroje
Międzyzdroje

- Gabinet figur woskowych - Gabinet Gwiazd w Międzyzdrojach, ul. Bohaterów Warszawy 19 - wśród figur, które można tu zobaczyć są: Barack Obama, Charlie Chaplin, Kleopatra

- Kościół Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach

Międzyzdroje - Zagroda Pokazowa Żubrów
Międzyzdroje - Zagroda Pokazowa Żubrów

- Woliński Park Narodowy: Zagroda Pokazowa Żubrów i Muzeum Przyrodnicze

- Punkty widokowe: Kawcza Góra i Gosań

Oficjalna strona Międzyzdrojów

Zagroda żubrów Międzyzdroje
Międzyzdroje
Międzyzdroje
Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje Międzyzdroje

Międzyzdroje noclegi

Międzyzdroje to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Międzyzdrojach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Międzyzdroje na blogu

Wasze opinie

Avatar użytkownika
perlator Wędrowiec 134 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-02-03 na

Ładne molo i plaża. Miasto tylko ładnne tylko w malutkich fragmentach

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-25 na

Międzyzdroje -hm, moim zdaniem są ciekawsze miejsca nad morzem.  Wąska i niezbyt czysta plaża. Czasami trudno znaleźć na niej miejsce ;). Jest jednak sporo atrakcji - Muzeum Figur Woskowych, Aleja Gwiad, Molo,  Kawcza Góra... Poza tym liczne knajpki  w razie niepogody:). Dla mnie jednak brakuje takiego typowego nadmorskiego klimatu.. raczej pachnie snobizmem. 

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-26 na

MIEDZYZDROJE to Polska  MEKKA   nadmorska .

bywalo sie  kiedys z dziecmi

 

 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020