Pijalnia Jan w Krynicy Zdroju

Krynica Zdrój

(4.5 głosów: 192)

Krynica-Zdrój nazywana perłą górskich uzdrowisk to niezmiernie ciekawa i piękna miejscowość, z niezaprzeczalnym klimatem i urokiem. Położona jest w województwie małopolskim, niedaleko Muszyny i Tylicza, w Beskidzie Sądeckim. Dzisiaj Krynica jest największym i najpopularniejszym kurortem w zespole Uzdrowisk Krynicko - Popradzkich. Miejsce to chętnie odwiedzają turyści i kuracjusze, nie tylko z Polski ale i zagranicy. Od lat Krynica Zdrój słynie z atrakcji zimowych i licznie przyciąga miłośników białego szaleństwa, ale obecnie poprawiła się też znacząco oferta dla letnich turystów i kuracjuszy, z której korzystać mogą całe rodziny.Krynica Zdrój Witoldówka
Krynica Zdrój Witoldówka
Wieża w Krynicy
Wieża w Krynicy

Atrakcje w Krynicy

Krynica-Zdrój to wymarzone miejsce zarówno na letni jak i zimowy wypoczynek, mało jest w Polsce miejscowości, które oferują tak wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, co czyni je mekką rodzinnej turystyki, również aktywnej! Nowe inwestycje sprawiają, że miejsce staje się coraz bardziej przyjazne nie tylko dla mieszkańców, ale również przybyszów z całej Polski. Poznaj najlepsze atrakcje Krynicy Zdroju! Najpierw przedstawiamy Wam spis tych miejsc, a poniżej opisuję je w sposób bardziej dokładny. A jeśli chcecie znaleźć jeszcze dokładniejszy opis, kliknijcie w podlinkowaną (niebieską) nazwę atrakcji, która przenosi do szczegółowego opisu. Poniżej znajdziesz mapkę z dokładną lokalizacją poszczególnych atrakcji.

 • Wieża widokowa ze ścieżką w Krynicy
 • Jaworzyna Krynicka
 • Deptak w Krynicy
 • Góra Parkowa
 • Trasy rowerowe
 • Muzeum Nikifora
 • Muzeum Zabawek
 • Szlaki turystyczne
 • Pijalnie wód
 • Kolej na Górę Parkową
 • Spływ Popradem
 • Muzeum Turystyki Górskiej
 • Szlak Cerkwi Łemkowskich
 • Słotwiny i Park Słotwiński
 • Jaskinia Solna
 • Makieta Krynicy
Krynica Zdrój Park Dukieta
Krynica Zdrój Park Dukieta

1. Wieża widokowa w Krynicy

Przez cały rok Krynica przyciąga turystów nową wieżą widokową na Słotwinach, która powstała w 2019 roku przy krzesełkowym wyciągu narciarskim. To pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew! Obiekt szybko zyskał dużą popularność wśród turystów, a ponadto w 2020 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie architektonicznym i został "Budową Roku"! Wieża widokowa w Krynicy to wspaniała atrakcja rodzinna, wysokość samej wieży to 49,5 metra, a ścieżka wije się na długości 1030 metrów. Cała konstrukcja jest drewniana i jest dostępna dla rodzin z wózkami i dla osób niepełnosprawnych, bo nie zawiera ani jednego schodka, a ponadto oferuje różne ciekawostki, jak np. instalacje i tablice informacyjne, które uprzyjemniają drogę i aktywizują dzieci. Z góry zjechać można metalową zjeżdżalnią.
Wieża widokowa, ul. Słotwińska 51AWieża w Krynicy
Wieża w Krynicy
Wieża w Krynicy
Wieża w Krynicy

2. Jaworzyna Krynicka

Zimą w całej okolicy Krynicy Zdrój prym wiedzie Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką, gdzie królują wówczas narciarze, choć i latem to niezwykle piękne miejsce, które za sprawą gondoli jest dostępne niemal dla każdego, nawet dla rodzin z małymi dziećmi. Tym sposobem można zakosztować wspaniałych górskich widoków, nie męcząc się mozolnym podchodzeniem na szczyt. Co ciekawe, kolejką gondolową można zabrać ze sobą rower i skorzystać z jednej z kilku tras rowerowych poprowadzonych na stokach Jaworzyny Krynickiej. A dodatkowo czekają na szczycie inne atrakcje, np. Krynicka Koliba czy Gospoda, gdzie można smacznie zjeść czy napić się piwa. Widok gór z tarasu w Kolibie przy kuflu piwa smakuje wybornie! A kto lubi w górach nie tylko posiedzieć, może pokusić się o spacer czerwonym i niebieskim szlakiem (przez Runek) do Bacówki nad Wierchomlą, polecam gorąco, to miejsce magiczne!
Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, ul. Czarny Potok 75

Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka

3. Deptak w Krynicy

Deptak to ul. Nowotarskiego i Bulwary Dietla - piękny trakt wyłączony z ruchu samochodowego, przy którym poustawiały się zabytkowe, drewniane wille, pijalnie wód, w tym Pijalnia Mieczysław w Starym Domu Zdrojowym, kramy z pamiątkami, restauracje i liczne atrakcje. Najmniej pasuje mi tutaj nowoczesna Główna Pijalnia Wód. To miejsce stanowi o uzdrowiskowym charakterze miasta i jest sercem całego miasta. Najlepsze w nim jednak jest to, że ma niezaprzeczalny urok i będą w Krynicy, masz prawdziwą ochotę spacerować tu każdego dnia pobytu, zupełnie inaczej, jak to jest w Zakopanem, gdzie komercyjne i tłumne Krupówki odstraszają. Krynicki deptak to miejsce o wiele bardziej przyjazne i mniej tłumne, zachwycające kolorową zabudową, gdzie każda budowla czy mały domek to osobna, piękna historia i unikatowy wygląd. I jest jeszcze jedna wspaniała rzecz na krynickim deptaku - lody rzemieślnicze, sprzedawane zwykle koło fontanny w specyficznym pojeździe w stylu retro, również przez sprzedawców w stroju retro 🙂 A smak tych kolorowych kulek? Bajka, przekupisz nimi nie tylko dziecko.
Deptak, ul. Nowotarskiego, ul. Bulwary DietlaKrynica Zdrój Romanówka
Krynica Zdrój Romanówka
Deptak w Krynicy
Deptak w Krynicy

4. Góra Parkowa w Krynicy

Góra Parkowa to szczyt o wysokości 742 m n.p.m., będący jedną z ciekawszych atrakcji Krynicy Zdroju. Stoki Góry Parkowej to doskonałe tereny spacerowe, ale również wiedzie tędy dogodna trasa rowerowa. Co ciekawe, wznosi się w samym centrum miasta, więc prosto z góry schodzi się na słynny deptak krynicki. Latem na szczyt Góry Parkowej turystów wywozi kolej terenowo-linowa - najstarsza tego typu kolejka w Polsce, z 1937 roku, a na szczycie czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Góra Parkowa, ul. Nowotarskiego 1

Góra Parkowa
Góra Parkowa

5. Trasy rowerowe w Krynicy

W 2020 roku powstały świetne trasy rowerowe w Krynicy Zdroju przyciągające amatorów dwóch kółek, tras jest 8 i noszą nazwy krynickich źródeł: Kryniczanka, Zuber, Słotwinka, Tadeusz, Mieczysław, Jan, Józef i Karol. Łącznie mają 125 km długości. Wszystkie rozpoczynają się na deptaku krynickim, tuż poniżej Informacji Turystycznej, są to trasy na rowery górskie, a w miejscowych wypożyczalniach są również dostępne elektryki.
Trasy rowerowe, początek biorą na deptaku

Góra Parkowa w Krynicy
Góra Parkowa w Krynicy

6. Muzeum Nikifora w Krynicy

Muzeum Nikifora w Krynicy mieści się w zabytkowej willi "Romanówka" z 1850 roku. Łatwo poznać ją na deptaku, bo wymalowana jest na śliczny, turkusowy kolor. W Romanówce znajdziesz największą kolekcję twórczości Nikifora w Polsce, a do dlatego, że Epifaniusz Drowniak, bo tak naprawdę nazywał się miejscowy artysta malarz XX wieku, urodził się w Krynicy. Nikiforem nazwał się sam, zaś Krynicki to początkowo przydomek, a z czasem sądownie uznane nazwisko. Nikifor był synem żebraczki łemkowskiej, głuchoniemej, toteż odziedziczył po niej wrodzoną wadę słuchu i wymowy. Za życia uznawany za dziwaka, kochał malować i robił to nieustannie, głównie na krynickim deptaku i tak ostatecznie zyskał sławę na warszawskich i europejskich wystawach. 
Muzeum Nikifora, ul. Bulwary Dietla 19

Romanówka
Romanówka
Pomnik Nikifora
Pomnik Nikifora

7. Muzeum Zabawek w Krynicy

Krynickie Muzeum Zabawek "Bajka" to ciekawe muzeum nie tylko dla dzieci, a może właśnie bardziej działające na dorosłych. Od 2010 roku w Krynicy każdy może odbyć sentymentalną podróż w głąb swego dzieciństwa, do świata zabawek, jakim każdy z nas się bawił w przeszłości. Są tu prezentowane zabawki historyczne, regionalne i te bardziej nowoczesne, toteż nieważne ile masz lat, znajdziesz tu coś, co przypomni Ci o latach młodości i wywoła uśmiech na twarzy. Muzeum nie jest bardzo duże, ale można w nim spędzić całkiem długie, przyjemne chwile oglądając żołnierzyki, pluszowe misie, wystrojone, stare lale, lalki Barbie w modnych strojach, komiksy, modele z klocków Lego i wiele, wiele innych.
Muzeum Zabawek "Bajka", ul. Piłsudskiego 2, Nowe Łazienki Mineralne

Muzeum Zabawek
Muzeum Zabawek
Muzeum Zabawek
Muzeum Zabawek

8. Szlaki turystyczne w Krynicy

Przez cały rok dostępne są szlaki turystyczne prowadzące po malowniczych zakątkach Krynicy i okolicznych górach Beskidu Sądeckiego. Możesz zdobyć Radziejową - najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, wejść na Jaworzynę Krynicką pieszo czy podążyć pod wieżę widokową w stronę Bacówki nad Wierchomlą.

Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka

9. Pijalnie Wód w Krynicy

Zabytkowe pijalnie wód usiane są przy deptaku krynickim, można w nich nabyć wody lecznicze: Jan, Zuber i Słotwinka, pijalnie w Krynicy to Pijalnia Jana, Pijalnia Słotwinka (najstarszy budynek uzdrowiskowy w Krynicy-Zdroju z 1806 roku), Pijalnia Główna (nowoczesny obiekt na skalę europejską) i Pijalnia Mieczysław (Stary Dom Zdrojowy)
Pijalnie wód, Deptak i Park Słotwiński

Krynica Zdrój Pijalnia Jan
Krynica Zdrój Pijalnia Jan

10. Kolej na Górę Parkową w Krynicy

Kolej na Górę Parkową znajduje się przy ul. Nowotarskiego, z deptaku można dojść do dolnej stacji kolejki linowo terenowej, która wywozi turystów na szczyt Góry Parkowej, można nią jechać nawet z maleńkimi dziećmi w wózkach głębokich, do wyboru opcja góra i dół oraz tańsza góra lub dół.
Kolej, ul. Nowotarskiego

Kolej na Gorę Parkową
Kolej na Gorę Parkową

11. Spływ Popradem

Wypoczywając w Krynicy Zdroju lub jej najbliższej okolicy warto spróbować spływu pontonowego Popradem. To bardzo malownicza i ciekawa rzeka, a sam spływ to świetna zabawa, szczególnie, jak jesteś z większą ekipą. Spływy pontonowe są bardzo bezpieczne, można je zacząć w Muszynie, z widokiem na ruiny zamku. Jest kilka firm organizujących spływy, sprawdzona przez nas firma to Czysta Frajda z Krynicy (tel. 509-998-812).

Spływ Popradem
Spływ Popradem
Spływ Popradem
Spływ Popradem

12. Muzeum Turystyki Górskiej w Krynicy

Muzeum mieści się przy Schronisku PTTK na Jaworzynie Krynickiej, nieco poniżej szczytu. Można tu poznać historię turystyki w Beskidzie Sądeckim, to klimatyczne i niezbyt często odwiedzane miejsce

13. Szlak Cerkwi Łemkowskich

Na terenie gminy Krynica poprowadzono szlak łączący zabytkowe obiekty sakralne Łemków, którzy niegdyś zamieszkiwali te rejony. Przebieg szlaku: Krynica-Zdrój - Berest - Piorunka - Czyrna - Mochnaczka - Tylicz - Muszynka, w Krynicy Słotwinach stoi dawna Cerkiew Opieki Najświętszej Marii Panny z XIX wieku, która obecnie jest kościołem parafialnym Serca Jezusowego.
Szlak Cerkwi, ul. Słotwińska 50 i inne

Dawna cerkiew w Słotwinach
Dawna cerkiew w Słotwinach

14. Słotwiny i Park Słotwiński

Słotwiny to miejsce od dawna atrakcyjne dla narciarzy, ale odkąd stanęła tu wieża widokowa w Krynicy, jest atrakcyjne dla każdego! W pobliżu znajduje się Park Słotwiński położony wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Ten park w 2019 roku został ładnie odnowiony. Odnajdziesz tu maleńką pijalnię wody mineralnej "Słotwinka" w formie drewnianej rotundy na słupach. To dziś najstarszy budynek zdrojowy w Krynicy, z 1806 roku, otwarty dla każdego. Obok na wzniesieniu zagubił się uroczy pawilon mieszczący restaurację "Koncertowa". Wraz z odnowionym Parkiem Słotwińskim udostępniono tu tężnię z solanką z Bochni.
Park Słotwiński, ul. Piłsudskiego

Park Słotwiński
Park Słotwiński
Park Słotwiński tężnia
Park Słotwiński tężnia

15. Jaskinia Solna w Krynicy

Niedaleko słynnego Lodowiska w Krynicy odwiedzić można dość modną ostatnio atrakcję - Jaskinię solną. To zdrowa przyjemność dla tych, co lubią się zrelaksować bez ruchu. Suche nawiewy solanki wspomagają leczenie wielu schorzeń, w tym alergii, chorób górnych dróg oddechowych czy problemów skórnych. Relaks przy spokojnej muzyce, w ciemnym pomieszczeniu rozświetlonym tylko delikatnym światłem lampek solnych to fajny pomysł na aktywność w stylu slow travel.
Jaskinia Solna, ul. Piłsudskiego 23

Jaskinia Solna w Krynicy Zdroju
Jaskinia Solna w Krynicy Zdroju

16. Makieta Krynicy

Ciekawostką Krynicy, położoną niedaleko deptaku, w Parku Dukieta, jest Makieta Krynicy z 1862 roku. Została ona wykonana przez pana Leszka Walczyka. Makieta pozwoli Ci wyobrazić sobie, jak wyglądało uzdrowisko około 150 lat temu, a dodatkowo posłuchasz ciekawych opowieści o historii Krynicy, którą też można tu podziwiać na starych fotografiach.
Makieta Krynicy, ul. Zdrojowa

Makieta Krynicy
Makieta Krynicy

Historia Krynicy jako uzdrowiska

Krynica istniała już przed 1547 rokiem, ale jej rozwój nastąpił po tym, jak w XVII wieku odkryto lecznicze wartości źródeł mineralnych. Wszystko zaczęło się od "Małego Domku" z 1794 roku, w którym później znalazły się zakłady kąpielowe. Największy rozkwit krynickiego uzdrowiska nastąpił w II połowie XIX wieku za sprawą Józefa Dietla.

Krynica Zdrój, dawna Pijalnia
Krynica Zdrój, dawna Pijalnia

Powstały wówczas: Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe, Dom Zdrojowy, drewniana Pijalnia Główna z deptakiem (dzisiejsza Pijalnia Słotwinka), liczne pensjonaty i teatr modrzewiowy. W krynickim uzdrowisku przebywało wielu słynnych Polaków: Matejko, Grottger, Sienkiewicz, Reymont, Tuwim, Gałczyński czy Kiepura, z którym związane są dzisiejsze festiwale "Arii i pieśni".

Krynica Zdrój Park Słotwiński
Krynica Zdrój Park Słotwiński

W tamtych czasach Krynica stała się również ośrodkiem sportów zimowych, odbyły się tu m.in. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie i Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie. Dziś dostępna jest tutaj Hala Lodowa z Lodowiskiem, m.in. do gry w hokeja.

Gdzie spać w Krynicy?

Krynica oferuje bardzo bogatą ofertę noclegową i to w bardzo zróżnicowanych cenach i standardzie, każdy więc znajdzie dogodny dla siebie nocleg. My będąc w Krynicy spaliśmy w Pensjonacie Arena Słotwiny, gdzie czekał na nas wygodny pokój z własną łazienką, TV i czajnikiem. Pensjonat oferuje też restaurację z pyszną pizzerią, duży parking bezpłatny dla Gości pensjonatu i pomieszczenia na sprzęt dla narciarzy, bo zimą to wymarzony nocleg pod samym wyciągiem. Szczegóły rezerwacji zobaczysz tutaj. Jeśli Twoje wymagania sięgają wyżej, a do tego lubujesz się w Spa, niedaleko kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką czeka luksusowy Hotel Spa Dr Irena Eris Krynica Zdrój. Rezerwacji w nim możesz dokonać tutaj. Bogatą ofertę noclegową w Krynicę znajdziesz poniżej.

Pensjonat Słotwiny
Pensjonat Słotwiny

Gdzie zjeść w Krynicy?

Krynica Zdrój to znany kurort, więc i restauracji tutaj nie brakuje. Możesz skorzystać z jakiegoś popularnego miejsca na deptaku albo w bardziej ustronnym miejscu. Na uboczu Krynicy dostępna jest bardzo klimatyczna Karczma Cichy Kącik (ul. Sądecka), w której smakowaliśmy kilka specjałów. W ładnej, etnicznej scenerii skosztujesz tu polskich smaków w nowoczesnej odsłonie.

Cichy Kącik w Krynicy
Cichy Kącik w Krynicy

A jeśli lubisz jeść w górskiej scenerii, z widokiem na szczyty, polecenia warta jest Krynicka Koliba na Jaworzynie Krynickiej. Niemal pod samą karczmę wywiezie Cię kolej gondolowa, więc miejscówka jest praktycznie dla każdego.

Na deptaku natomiast na pewno polecam Ci lody rzemieślnicze, serwowane ze specjalnego pojazdu retro, w wielu smakach i kolorach, smak - niebo w gębie 🙂

Lody rzemieślnicze w Krynicy
Lody rzemieślnicze w Krynicy

Czy warto wybrać się do Krynicy?

A jakże, Krynica to miejsce wyjątkowe, które urodą przewyższa moim zdaniem słynną Szczawnicę, nie wspominając o Zakopanem. Poczujesz tu górski klimat,  zachwyci Cię z pewnością drewniana, zabytkowa zabudowa, etniczne akcenty, a przede wszystkim ujmie spokój, o którym w innych górskich kurortach można już tylko pomarzyć. Nie tylko tu odpoczniesz, ale możesz skorzystać z wielu aktywności - rowerów, spływów, narciarstwa i oczywiście wędrówek górskich. Wszystko na wyciągnięcie ręki, bo Krynica jest całkiem nieduża i gdzie nie odejdziesz kawałek od centrum, wkrótce wejdziesz do lasu 🙂 Z rzadkich atrakcji czeka kolej gondolowa na Jaworzynę i wieża widokowa na Słotwinach, obie atrakcje dostępne nawet z małymi dziećmi, dlatego Krynica jest mekką rodzinnej turystyki! Zdecydowanie warto ją odwiedzić i zaplanować tu nawet dłuższy pobyt wakacyjny.

Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka
Krynica Zdrój
Krynica Zdrój
Nikifor w Krynicy
Wieża widokowa w Krynicy
Krynica Zdrój
Deptak w Krynicy
Deptak w Krynicy
Wieża widokowa w Krynicy
Krynica Romanówka
Krynica Zdrój Pijalnia Główna
Stary Dom Zdrojowy Pijalnia Mieczysław
Krynica Zdrój
Park Słotwiński
Deptak w Krynicy
Willa Wisła
plac na deptaku
Pijalnia Jan w Krynicy
Jaworzyna Krynicka dolna stacja kolei
Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka
Pijalnia Główna
Muzeum Zabawek
Witoldówka - jedna z wielu will na deptaku
Cerkiew w Krynicy
Sanktostrada w Krynicy
Sankostrada
Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka w Krynicy, Maciej A
Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka w Krynicy, Maciej A
trasy rowerowe w Krynicy
Makieta Krynicy
Muzeum Zabawek
Krynica Zdrój
Muzeum Zabawek Bajka w Krynicy
Jaworzyna-Krynica Zdrój, Vincci
Krynica Dolna-nowa cerkiew prawosławna, Vincci
Krynica Dolna, Vincci
Kościółek prawie na deptaku
cudna cerkiew Szczawnik. , violus
Krynica Zdrój
Muzeum Zabawek
Gora Parkowa
Spływ Popradem

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Krynicy Zdrój. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°25'6N, 20°57'23E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Krynica Zdrój to fantastyczne górskie uzdrowisko, wg mnie dużo przyjemniejsze niż nawet Szczawnica, a na pewno Zakopane, bo ma klimat i urok, a nie jest tłumne. Zabudowa Krynicy jest bardzo piękna i ujmująca, a i atrakcji tutaj nie brakuje, również rodzinnych. To bardzo dobry kierunek na rodzinne wakacje 🙂 Swoje zrobiła też pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew.
DominikPL
Super miasto!
piotr

lekko widać upływ czasu

sylwuniasylwia
Piękne miejsce na odpoczynek i wyciszenie. Byłam pare razy i jestem bardzo zadowolona. Można się w tym miejscu zakochać 😉

Krynica Zdrój na blogu

Krynica Zdrój - śliczny górski azyl

Sporo narciarzy doskonale zna Krynicę z zimowych aktywności, ale czy odwiedzasz Krynicę Zdrój latem? Zdecydowanie warto, w tym roku powstało tu 8 świetnych tras rowerowych z nazwami tutejszych wód mineralnych, w zeszłym roku stanęła pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew.

Ale to nie wszystko, odnowiono Park Słotwiński, wzbogacony o tężnię solankową, a deptak aż prosi się, by podziwiać piękne, drewniane wille. No i góry na wyciągnięcie dłoni, bez trudno, bo Jaworzyna Krynicka oferuje kolej gondolową, gdzie i z wózkiem wjedziesz, i z rowerem... Zobacz naszą ostatnią relację z Krynicy i film z Jaworzyny!

26 wrzesień 2020 18:50

Lubisz aktywnie z pięknymi widokami? Polecamy Krynicę Zdrój!

Nasza dalsza aktywność w Krynicy Zdroju to Jaworzyna Krynicka, nie mogło jej zabraknąć, wszak to królowa Beskidu Sądeckiego. Ale równie atrakcyjny okazał się spływ pontonem Popradem, niezapomniane przeżycia 🙂

Odkryliśmy też magicznie piękne miejsce na szlaku - Bacówkę nad Wierchomlą! Zobacz naszą relację z cudnej Krynicy i już dziś zaplanuj tam swój wypoczynek. Nie pożałujesz 🙂

22 wrzesień 2020 12:56

Krynica Zdrój dla aktywnych

Jeśli lubisz jeździć na rowerze, podziwiać piękne widoki i niestraszne są Ci wędrówki górskie, Krynica Zdrój będzie dla Ciebie idealna. To wymarzone miejsce na aktywny wypoczynek, na łonie natury, również z dziećmi. 

Przekonaj się o tym sam, czytając jedną z naszych relacji z cudnej Krynicy-Zdrój i oglądając nasz filmik z wieży widokowej i pierwszego w Polsce spaceru w koronie drzew 🙂

14 wrzesień 2020 13:31
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021