49°25'7" N, 20°57'21" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

W pięknej drewnianej willi Romanówka stojącej przy deptaku w Krynicy Zdroju mieści się Muzeum Nikifora czyli galeria obrazów, prywatnych przedmiotów i pamiątek po słynnym malarzu - Nikiforze Krynickim.Popularny Nikifor czyli prawdopodobnie Epifan Drowniak to słynny na tej ziemi ludowy twórca, który żył i malował w XX wieku. Jego prawdziwe imię i nazwisko nie są pewne, gdyż sam o sobie zawsze mówił „Nikifor malarz - Nikifor artysta", a że miał od dziecka wadę wymowy, nie był zbyt skory do kontaktów z otoczeniem i wolał wyrażać siebie swym malarstwem. Niektórzy nawet mieli go za ulicznego żebraka.

Krynica Romanówka

Dodatkowo w Muzeum organizowane są wystawy czasowe prac artystów nieprofesjonalnych. Drewniana Willa Romanówka w Krynicy leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Jest pięknie wymalowana na turkusowo.

Muzeum Nikifora - Galeria Romanówka
Oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
ul. Bulwary Dietla 19, Krynica Zdrój
(naprzeciw Starego Domu Zdrojowego)
tel. 18/ 471-53-03
muzeum_krynica@muzeum.sacz.pl
www.muzeum.sacz.pl
Godziny zwiedzania: wt-sb 10.00-13.00 i 14.00-17.00, nd 10.00-15.00
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł, w niedzielę zwiedzanie bezpłatne

Romanówka - Muzeum Nikifora
Krynica Zdrój muzeum nikifora
Krynica Zdrój nikifor
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020