Zamek Korzkiew

Zamek w Korzkwi

(4.2 głosów: 52)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek w Korzkwi znajduje się w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pomiędzy słynnymi Krakowem a Ojcowem. Wśród lasów schowała się tu niewielka miejscowość - Korzkiew, a w jej centralnej części, na wzgórzu wznosi się XIV-wieczna warownia, pamiętająca czasy króla Kazimierza Wielkiego. Dziś to prywatny zamek, jednak otwarty na turystów przemierzających tę piękną krainę pełną białych ostańców. To jeden z nielicznych zamków na Jurze pozostający nie w formie ruiny, a jako cała budowla.

Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew

Zamek w Korzkwi dla turystów

Po wielu latach zapomnienia, zamek korzkiewski nabiera blasku. Brama zamkowa otwarta jest dla wszystkich turystów, którzy chcą obejrzeć wnętrza i urokliwy dziedziniec. Za 10 zł wejdziesz nie tylko na dziedziniec, ale też do kilku obszernych sal oraz na wieżę widokową. Ponadto zamek zaprasza do luksusowych pokoi gościnnych i na przyjęcia do klimatycznych, średniowiecznych sal i komnat. Na fasadzie zamku spostrzegawczy turyści odnajdą tabliczki z fragmentami powieści "Kod Władzy". To właśnie tutaj, w Korzkwi autor Victor Orwellsky pisał tę bestsellerową powieść.Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew - widok z wieży zamkowej na Park
Zamek Korzkiew - widok z wieży zamkowej na Park

Renowacja zamku w Korzkwi

Na zamku w Korzkwi zrekonstruowano mury obronne dolnego zamku, ściany wszystkich zamkowych budynków, dziedziniec oraz drewniane ganki wokół murów. Dziedziniec jest częstym świadkiem turniejów rycerskich, tańców dworskich oraz koncertów i biesiad, natomiast z zamkowej wieży roztacza się wspaniały widok na okolicę. To nie koniec renowacji, plany sięgają dalej, na samym zamku, jak i w jego otoczeniu.

Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew

Kim jest właściciel zamku Korzkiew?

To Jerzy Donimirski potomek Wodzickich - dawnych właścicieli zamku w Korzkwi, który uratował budowlę od zapomnienia i zagłady. Zamek popadał w ruinę od XVIII już wieku, ale od 1997 roku systematycznie remontuje go Pan Donimirski, przy tym udostępniając obiekt turystom.

Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew

Korzkiewski Park Kulturowy

U podnóża warowni odradza się powoli założony w XIX wieku Korzkiewski Park Kulturowy ze starodrzewem. Podobnie jak zamek, park miał pięknieć z każdym rokiem i przypominać o ciekawej przeszłości Korzkwi.  Na razie jednak większych zmian w parku nie widać. Jeszcze przed II wojną światową stał tutaj dwór, który ma zostać zrekonstruowany. W planach jest także odbudowa rozebranych budynków browaru i austerii oraz odświeżenie nielicznych już drewnianych chałup. Wszystko to ma posłużyć powstaniu niewielkiego skansenu.

Korzkiewski Park Kulturowy
Korzkiewski Park Kulturowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Dzieci do lat 7 bezpłatnie
Parking: bezpłatny poniżej zamku
Obiekt niedostępny dla wózków

Adres

Zamek Korzkiew
ul. Podzamcze, Korzkiew
tel. 12/ 419-55-90, 696-402-768
https://zamek.com.pl

GPS: 50°9'44N, 19°52'58E

Korzkiew noclegi

Korzkiew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Zamek Korzkiew
Korzkiewski Park Kulturowy
Jura Krakowsko Częstochowska Korzkiew Zielonki
Ważna
zamki udostępnione wiek XIV zamki Kazimierza Wielkiego zamki jurajskie turnieje rycerskie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023