Zamek w Korzkwi

Zdjęcia (7)

W południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pomiędzy Krakowem a Ojcowem, wśród lasów schowała się niewielka miejscowość - Korzkiew. W jej centralnej części, na wzgórzu wznosi się XIV-wieczna warownia, pamiętająca czasy Kazimierza Wielkiego.Renowacja zamku w Korzkwi

Po latach zapomnienia zamek korzkiewski nabiera dawnego blasku. Prywatny właściciel, potomek dawnych właścicieli, utworzył tu restaurację i hotel, w których można zaznać niezwykłego klimatu starych średniowiecznych murów. Ponadto brama zamkowa otwarta jest dla przypadkowych turystów łazików, którzy chcą tylko obejrzeć wnętrza i dziedziniec.

Zrekonstruowano mury obronne dolnego zamku, ściany wszystkich zamkowych budynków, dziedziniec oraz drewniane ganki wokół murów. Dziedziniec jest częstym świadkiem turniejów rycerskich, tańców dworskich oraz koncertów i biesiad, natomiast z zamkowej wieży roztacza się wspaniały widok na okolicę.Korzkiewski Park Kulturowy

U podnóża warowni odradza się założony w XIX wieku wspaniały Korzkiewski Park Kulturowy ze starodrzewiem. Podobnie jak zamek, park pięknieje z każdym dniem i przypomina o ciekawej przeszłości Korzkwi.

Jeszcze przed II wojną światową stał tutaj dwór, który ma zostać zrekonstruowany. W planach jest także odbudowa rozebranych budynków browaru i austerii oraz odświeżenie nielicznych już drewnianych chałup. Wszystko to ma posłużyć powstaniu niewielkiego skansenu.

Zamek Korzkiew
Przybysławice koło Ojcowa
tel. 12/419-55-90, 696-02-768
zamek@donimirski.com
korzkiew.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: